Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:10 19.04.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема poka4vane na masloto v dvigatelia  
Авторs28O (Нерегистриран)
Публикувано18.01.06 23:10



kolegi imam problem s masloto koeto dosta burzo mi se poka4va zna4i za okolo 150 kilometra mi se e vdignalo s litar blizo a ina4e kolata raboti perfektno i vsi4ki sve6ti sa si beli i niama priznaci za prekusvane ili nepravilno rabote6t cilindur i razhoda su6to e v normata moje li da e ot tova 4e vinagi kato mu nalivam maslo i go pulnia do maksimuma to4no ina4e kolata ne se kara samo studena no dori i da zagree ne se opravia i ot razli4ni mesta zarejdam i pak taka



Тема Re: poka4vane na masloto v dvigateliaнови [re: s28O]  
АвторЛeв4o (Нерегистриран)
Публикувано19.01.06 08:56



Предположението ми е теоретично.
Не знам точно как е при мерцедес, но е възможно при автоматична скоростна кутия, ако има скъсана мембрана двигателя да изсмуква масло от скоростната кутия. Понеже въпросът е за S класата, предполагам, че е автоматик.



Тема Re: poka4vane na masloto v dvigateliaнови [re: s28O]  
Автор Mercedes driver® (Хубав човек)
Публикувано19.01.06 09:04



имах един път такава случка - бях я описвал преди време тук
след яко напъване из балкана констатирах, че маслото ми е на мин. Долях близо 2 литра и на другия ден маслото беше с 2 см над мах.
Изсмуках го.
Така си остана загадка къде са се крили тези 2-3 литра ...
Мотора не гори масло - просто остана загадка -
порови из архива - миналата година по време на рали България се случи това

Ride to live-live to Ride
MB E250 S124
Clio 1.4Energy


Тема Re: poka4vane na masloto v dvigateliaнови [re: Mercedes driver®]  
Авторdezki (Нерегистриран)
Публикувано19.01.06 12:08



ако маслото си е на мах и запалиш колата за кратко(не успее да дигне 70 градуса и я загасиш, след 15 мин престои,като го провериш на пръчката то ще е на средата или по ниско от където е било. Ако често я пали6 за кратко и редовно гледаш нивото,особено в студено време е възможно да се лъжеш че ти чезне масло-при4ината е че двигателя изстива мн бързо и маслото също,като не успява да се стече в картера докато е още топло, а остава залепнало по частите в мотора.А пък ако мазилото е минерално или полусинтетика,тогава ептен.Това е нормално!
Вариант 2 -мн лош- повредена гарнитура на главата между линия за охл те4ност и линия за сти4ане на маслото в картера-тогава ще губи и вода/антифриз.



Тема Re: poka4vane na masloto v dvigateliaнови [re: Mercedes driver®]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано19.01.06 12:26



Аа, между другото, за този случай...
Едно от предположенията беше за радиаторът за маслото, но ти каза, че при теб няма такъв. Всъщност май не е така. Мисля, че имаш радиатор за маслото, но той е вътрешен и се охлажда от охладителната течност. Така че все пак причината може да е в него.


Цял ден не спиш, цяла нощ не ядеш...как да не каталясаш?


Тема Re: poka4vane na masloto v dvigateliaнови [re: Mercedes driver®]  
АвторALEXONE™ (Нерегистриран)
Публикувано19.01.06 12:35



Това Вени което описваш е много вероятно да се случи при положение,че разликата м/у мин. и мах е един литър точно а ти си влял 2.Иначе причините за покачване на нивото на маслото са 2 и то доста обезпокойтелни.1-ва както Дезки спомена гарнитура на главата и пропускане на охл.течност в картера.2-ра попадане на гориво в картера.И вдвата случая си проличава по видът на маслото.



Тема Re: poka4vane na masloto v dvigateliaнови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Mercedes driver® (Хубав човек)
Публикувано19.01.06 12:37



теоретично е така, но тогава трябваше да има поне две чревца повече до радиатора, а пък аз нямам - само вода -in/out

Ride to live-live to Ride
MB E250 S124
Clio 1.4Energy


Тема Re: poka4vane na masloto v dvigateliaнови [re: Mercedes driver®]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано19.01.06 12:44



Нее, радиаторът е вътре в картера и няма външни тръбопроводи към него. Поне така е на 300 diesel 24v.


Цял ден не спиш, цяла нощ не ядеш...как да не каталясаш?


Тема Re: poka4vane na masloto v dvigateliaнови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Mercedes driver® (Хубав човек)
Публикувано19.01.06 12:48




тука е историята оттогава

ако е в картера, обезмаслямането му ми се струва невъзможно - нали там трябва да има винаги масло, и то да е в постоянно количество?
Сега видях , че и е250D - със същия двигател, е имал подобно преживяване, а а също и Павката
ей, кво стана с тоя човек ?
оттогава съм минал 15 к км и такова нещо не се е повтаряло
чудни работи

Ride to live-live to Ride
MB E250 S124
Clio 1.4Energy


Тема Re: poka4vane na masloto v dvigateliaнови [re: Mercedes driver®]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано19.01.06 13:17



Хмм, да де, при теб всъщност в радиаторът нямаш масло, а охладителна течност...
Ми не знам...значи за сега си остава мистерия


Цял ден не спиш, цяла нощ не ядеш...как да не каталясаш?



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.