Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:02 27.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема климатроник-как действа  
Автор REALLYBOY (непознат )
Публикувано02.01.06 20:10



мисля да купувам един е200.гледам че парното се командва от климатроника,в смисъл че няма други копчета за него.интересува ме на какъв принцип работи зимно време .как прави топло-дали взема от двигателя топло или си го прави сам като домашните климатици.моля споделете спешно!



Тема Re: климатроник-как действанови [re: REALLYBOY]  
АвторALEXONE™ (Нерегистриран)
Публикувано03.01.06 10:32



Здавий,значи ако климатикът ти се командва от бутони 5 на брой,то действието им е следното.Описание от ляво на дясно 1 бутон е за обдухване на стъклата в купете,духа топъл въздух при бключен компресор,бутони 1 и 3ти са за климатика като има две позиций изрисувани върху тях.4-ти бутон е за парното когато е включен работи вентилатора без комтресора и темтературата се регулира от лявото колелце с градусите.5-ти бутон е за изключване на системата.Надявам се да си ме разбрал



Тема Re: климатроник-как действанови [re: REALLYBOY]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано03.01.06 12:11



Климатроник или обикновен климатик, топлото е от двигателя, студеното от изпарителя на климатика. Иначе би било много неизгодно да се използва отделно подгряване, при положение, че двигателят произвежда топлина "безплатно".
При новите дизели, които работят по-ефективно и отделят по-малко топлина, понякога се налага използването на допълнителна "печка" за подгряване, но основният отоплител си е двигателя.


Цял ден не спиш, цяла нощ не ядеш...как да не каталясаш?


Тема Re: климатроник-как действанови [re: Caмo Дизeл]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано04.01.06 15:09



И аз си мисля, че основният отоплител е двигателя, но при натискане на бутона за обдухване на прозорците при моя климатроник започва да духа доста бързо топло, което ме навява на мисълта, че компресора на климатика го прави това топло., иначе знам, че включването на компресора има за цел изсушаване на въздуха. (говоря за абсолютно студена кола).



Тема Re: климатроник-как действанови [re: BlondNigger]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано04.01.06 16:23



Не, просто отоплението на Мерцедесите е перфектно. Даже и без климатик парното започва да духа топло още след първите минути.


Цял ден не спиш, цяла нощ не ядеш...как да не каталясаш?


Тема Re: климатроник-как действанови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Capt.Vimes (C219 fan)
Публикувано04.01.06 17:25



Абе и при мен беше така, ама тая зима не знам дали е от кратките разстояния или нещо наистина не е наред, ама не усещам жегата като предишни години.



Тема Бате тази година...нови [re: Capt.Vimes]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано04.01.06 17:35



...и в моята 190 нещо се промени...бати, термостата ли не е ебава, ама не загрява така като преди, ама с едно картонче пред радиатора се оправи



Тема Re: Бате тази година...нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано04.01.06 19:34



а аз вчера изкарах моята красавица от "бокса" - нямаше тяга вентилатора на парното . самият мотор на вентилатора се въртеше като замаян, като сваля капака му и стоя пред колата - ще ме отвее , а вътре - почти никакво духане (който беше на последният мерсосбор - видя как беше). и нали се сещате как ми се замъгляваха прозорците.
но вече проблема е решен - таблото беше долу и... не сте виждали толкова мръсотия , колкото имаше върху изпарителя на климатика и най-вече набито в самото радиаторче на парното.
Преди бях доволен, че нямам филтър на климатика (едни 20-30 лева по-малко за консуматив), ама сега като извадих едни ДРУГИ пари за ремонта... май по-добре щеше да е ако имах




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.