Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:47 10.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Налягането на маслото!нови  
Авторизpoдa (Нерегистриран)
Публикувано12.12.05 13:24



Здравейте колеги!
От известно време наблюдавам, 4е сутрин като паля колата, стрелката на манометъра се вдига от нулата няколко секунди след като двигателя запали! Преди време имаше забавяне но в порядъка на половин до една секунда! Интересно ми е, защо няма сигнална лампа за ниско налягане на маслото, а само манометър? Вероятността някоя дама да не види показанията на манометъра при евентуална авария със маслената система е голяма - няма нито светлинна нито звукова сигнализация за ниско налягане на маслото?! Във връзка с описания проблем, при липса на такава индикация ми е трудно да разбера дали реално сутрин имам забавяне от 2-3 секунди на пока4ване налягането на маслото(най-вероятно,ще сменя филтъра заради примерно дефектен обратен клапан) или просто има някаква инертност при от4итането на манометъра!
Моля споделете вашият опит!



Тема Re: Налягането на маслото!нови [re: изpoдa]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано12.12.05 13:50



Забавянето може да е свързано с по-ниските температури - по-гъсто масло, по-бавно се изпомпва. Ако е клапан или недостатъчно налягане от маслената помпа, ефекта ще е по-ясно изразен при загрят двигател, когато маслото е горещо и течливо.

Иначе, когато човек е перде, нищо не помага. Знам за един случай с една позната, която и се беше откачил ремъка, от кодето цялото табло грейва, като коледна елха, но тя си беше продължила да кара.


Цял ден не спиш, цяла нощ не ядеш...как да не каталясаш?


Тема Re: Налягането на маслото!нови [re: изpoдa]  
Автор HeпoзнaT (Muscheltaucher)
Публикувано12.12.05 13:58



Аз също смятам, че е от ниските температури. Вчера пак карах 123- ката, за която бях писал миналата седмица. Та и на мен ми направи впечатление, че на нея се вдига много бавно манометъра (6-7) секунди. Понеже има оригиналната книжка за експлоатация на 300Д прочетох, че това е съвсем нормално при студени температури дори да трае около 10-15 сек! Иначе е голям кеф да я палиш сутрин тази 123-ка - хиляда лостчета, врътки и приготовления са нужни да запалиш - имаш чувството, че се събужда някой огромен звяр от пещерата

Грабвам си куфара и си заминавам....


Тема Re: Налягането на маслото!нови [re: изpoдa]  
Авторизpoдa (Нерегистриран)
Публикувано12.12.05 14:10



Благодаря Ви за бързите отговори!
Докторе, не би ли трябвало когато маслото е по-гъсто да дига по-бързо налягането! При загрят двигател нямам никакви проблеми - стрелката се изстрелва веднага! Но ако го огаствя да постои един два дена и се получва този проблем. Маслото ми е 10W-40. Не е много гъсто за зимата. Логигката ми за филтъра е , че примерно клапана не затваря добре и маслото леко изти4а(страно е, 4е масленият филтър се монтира надолу)!



Тема Re: Налягането на маслото!нови [re: изpoдa]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано12.12.05 15:25



Ами като е по-гъсто, докато се изпомпа от картера минава време.
Една от причините да карам с 0W40 е точно за да избегна този ефект.


Цял ден не спиш, цяла нощ не ядеш...как да не каталясаш?


Тема Да де, така е...нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано12.12.05 16:16



...само че за мен не става нали? В смисъл стар двигател е моя, а 0W40 е доста рядко за такава антика, нали, докторе? Аз съм с 15W40



Тема Re: Да де, така е...нови [re: Vlado-BENZ]  
Авторkyuss (Нерегистриран)
Публикувано12.12.05 17:34



то си препоръчват хората при по -дълъг престой да се поразвърти вала,докато се регистрира налягане ...особено след смяна на масло. Аз оставям филтъра да се напои с масло в отрязано шише от кола,после налягането се дига забележимо по-бързо...пък доколкото знам,няма клапан срещу изтичане обратно на маслото,както е с онез метални spin-on филтри...



Тема А Владо тука не си правнови [re: Vlado-BENZ]  
АвторVl_19O (Нерегистриран)
Публикувано12.12.05 20:46



като загрее 15W40 си е точно толкова гъсто колкото и 0W40 просто 0W40 си е течливо и като е студено а 15W40 не е. като загреят вискозитета е еднакъв . Ако все пак бъркам някой да ме поправи ;)



Тема Да, братле.нови [re: Vl_19O]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано13.12.05 10:12



Аз не споря, не разбирам, но се сещам че преди 2 месеца когато си смених маслото, се допитах тук, и хора ми казаха да не слагам под 15W защото било рядко за двигател стар като моя.



Тема Re: Да, братле.нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано13.12.05 17:51



Aa, моля, тука не си питал, щото иначе щях да ти кажа, че лафа "Много ти е стар двигателя, сложи му по-гъсто масълце" ми е много смешен.
Само да отбележа, че моя двигател вероятно е на повече километри от твоя, но си се чувства идеално с 0W40.
Виж, ако някой каже - много ти е стар двигателя, не си заслужава да го глезиш със скъпи масла, по ще го разбера.
Хвърли пак едно око на темата за маслата в "Полезна информация, ремонти, трикове и хватки".


П.П. Абе тоя Дир ебати бойкота ми е обявил. Едно съобщение ми го затрива по 10 пъти, докато го поеме...


Цял ден не спиш, цяла нощ не ядеш...как да не каталясаш?



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.