Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:00 07.05.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Tablo - Kilometrajнови  
АвторYavor (Нерегистриран)
Публикувано09.12.05 09:56



Имам Mercedes 190D. Налага ми се да си сменя таблото понеже часовника не ми работи и при скорости над 40 км/ч. започва един гаден шум.Таблото ми е без оборотомер. Въпроса ми е следния. Казаха ми, че мога да си сложа табло с оборотомер. Възможно ли е да си сложа такова табло и ако да къде трябва да се закачи жилото за оборотите.

Благодаря предварително.



Тема Re: Tablo - Kilometrajнови [re: Yavor]  
Автор 2OOD (непознат )
Публикувано09.12.05 18:45



Трудна работа , защото първо няма жило и информацията до уредя стига по електричен път тоест алтернатора подава информацията.За което ще се наложи да си смениш и алтернатора .Аз направих същото нещо на 124 ката и извадих информация от платката мисля , че беше от едно съпротивление .Но като свързах изведеният кабел с уреда просто не отчита .При което ми обясниха, че трябва да сменя алтернатора на които има извод за буксата на оборотомера.Не съм търсил информация от колегите от форума но сега е удобният момент да попитам според мен най-добрият и информиран тук Само Дизел за да даде малко акъл защото ме дрезни , че уреда не функционира.А пък аз мразя нещо да го има и да не работи.Обърнах света за да намеря уреди с оборотомер , и в един момент проблем не работи.Та в тази връзка ще е интересно за мен ако има начин да го пусна.



Тема Re: Tablo - Kilometrajнови [re: 2OOD]  
Авторdezki (Нерегистриран)
Публикувано09.12.05 19:23



Колега, не мога да ти кажа със сигурност на 124 как е точно вързано, но по принцип оборотомера взима за сигнал променливото напрежение на една от 3-те фази на статорните намотки. От изхода на намотката до оборотомера не се поставяр никакви резистори,т.к. амплитудата на сигнала се намалява. А такъв извод се прави за отрицателно време при свален алтернатор. Това съпротивление за което говориш сигурно е един от допълнителните диоди(те са с цилиндрични корпуси, черни на цвят, като в единия краи на корпуса има бяла линиика (маркировка) описваща окръжност около корпуса - показва кои крак е катода. Ако случаино си взел за извод крачето на катода- никога няма да тръгне- оборотомера работи със променлив сигнал. Така че едва ли 6те ти се налойи да си сменяш алтернатора за да подкараш оборотомера



Тема Re: Tablo - Kilometrajнови [re: dezki]  
Автор 2OOD (непознат )
Публикувано09.12.05 20:42



Това приятелю където ни се види ни се чуе не го разбирам.И преди около 4-5 месеца се наложи да сменя лагерите и четкодържателя както си му е реда отидох при наш човек специалист които само с такива ремонти се занимава.Та тогава му казах , че имам и оборотомер да положи необходимите усилия и вложи уменията които притежава за да включив уреда.Човека направи каквото трябваше и тука да тикажа че оборотомера на таблото *в последствие го разбрах*, че уреда е от бензинов модел .Заработи обаче при нормални обороти подържаше 3800-4000 оборота и при подаване на газ отиваше на горе по скалата.Оставих го за момента докато намеря дизелов оборотомер той пък се оказа с три крачета от зад и при свързването също не реагираше.Мина още известно време намерих друг , абе направо друго табло .С нетърпение го монтирах и пак нищо направо да си призная на този етап съм се отказал но се се надявам да го подкарам в скоро време .И ако присъствош на срещата ще ме отвориш как да стане работата та да му се изкефя така да се каже.



Тема Тоест приятели...нови [re: 2OOD]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано10.12.05 11:43



...и специално вие, които сте правили подобна манипулация, изразено в пари и време, колко ще ни е нужно на мен и на пича, който зададе въпроса, да си сложим оборотомер на дизелите?



Тема Re: Tablo - Kilometrajнови [re: Yavor]  
Авторdezki (Нерегистриран)
Публикувано10.12.05 12:41



След щателно ровене по саитовете намерих инфо за бензинови,но скоро ще знам и за дизеловите



Тема Re: Tablo - Kilometrajнови [re: dezki]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано10.12.05 12:53



Хехе ти си ебати пича....евала че има такива като теб...защото ако всички бяхме като мен, никакъв форум нямаше да има



Тема Re: Tablo - Kilometrajнови [re: Vlado-BENZ]  
АвторALEXONE™ (Нерегистриран)
Публикувано10.12.05 16:18



Защо бре ти какъв си. Гледам,че си компетентен и с чуство за хумор,закъдесме без такива като теб



Тема Хи хи мерси...нови [re: ALEXONE™]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано10.12.05 16:32



...и ти си пич...а между другото, защо не си с регистрация...не ти ли е трудно така да следиш новите мнения и теми?
PS: Вижте ми новото подписче отдолу, не е зле като за първи път "video capture", а?



Тема Re: Хи хи мерси...нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор Vili_Hristov (Mazda 626,Gaz24)
Публикувано10.12.05 17:01



яко е клипчето от подписа, а кой е драйвъра вътре? хи-хи




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.