Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:03 10.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Mercedes Loveнови  
АвторCisco (Нерегистриран)
Публикувано09.12.05 14:27



Здравейте на всички. Първо искам да ви кажа, че въпреки ужасно многото работа която имам не мога да спра да чета старите постове(дано шефа да не усети :) ). Много ме радва свежарския и приятелски тон. Също така е супер, че няма много паразити, които непрестанно да дрънкат глупости, да обиждат и т.н. Големия ми проблем е това, че още нямам Мерцедес. Честно казано ви завиждам (не в някакъв лош смисъл, даже се радвам за вас). Дано февруари, март и аз имам възможност да присъствам на срещите с мой собствен МБ 124. Напоследък даже вечер го сънувам :) Луда работа. Имам и един въпрос за 260Е. По сайтовете гледам, че един такъв в Германия струва около 3000Е. Какво мислите. Май последно на такъв съм се спрял. Ама те всички 124 ми харесват. Въпроса при 260Е е това, че е 160 коня, което е близо да 120-те киловата и тъпия акциз.



Тема Re: Mercedes Loveнови [re: Cisco]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано09.12.05 15:03



Здрасти и добре дошъл

Стига да имаше желание, скоро ще се сдобиеш с 124-ка. Цените са вече народни.

Та какъв точно ти беше въпрос за 260Е?


Цял ден не спиш, цяла нощ не ядеш...как да не каталясаш?


Тема Re: Mercedes Loveнови [re: Cisco]  
Авторe25OД (Нерегистриран)
Публикувано09.12.05 15:07



Споко, до 162 коня, вкл. нямя акциз!

Но пък гражданската ти ще е много...над 2500сс е...



Тема Re: Mercedes Loveнови [re: Cisco]  
Автор Mercedes driver® (Хубав човек)
Публикувано09.12.05 16:50



Добре дошъл на борда :-)

Не се сърди , ама веднага ще те коригирам - това не е Mercedes Love - това е болестта , от която сме болни всички тук :-)

ТОва , че още нямаш МВ, нищо не значи - щом си мерсовод по душа, щом сънуваш МВ ....

Щом всички 124-ки ти харесват..

Абе, направо си член на клуба

Добре дошъл

Ride to live-live to Ride
MB E250 S124
Clio 1.4Energy


Тема Re: Mercedes Loveнови [re: Mercedes driver®]  
АвторCisco (Нерегистриран)
Публикувано09.12.05 17:20




Честно казано ми се иска още на следващата среща, която ще правите да намина ама сигурно няма да имам Бенц и се колебая. От друга страна ако дойда още повече ще се зарибя така, че май ще се видим :).
Въпроса ми за 260Е е дали нямате някакви забележки към него, освен това че гори малко повечко. Искам мерцедеса ми да е спо голям двигател и това май е оптималния вариант (след това този акциз ) А 6 цилиндровия на 260-ката ми се струва идеален. Интересува ме и цената. Искам да си го взема от Германия и като гледам там са около 3000Е. Имате ли идея дали това е нормално, защото на мен ми се струва малко и ако е така защо е по-ниска.
Благодаря на всички, и се надявам скоро да стана един от вас



Тема Добре дошъл и от мен!нови [re: Cisco]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано09.12.05 17:35



Братле, няма да сгрешиш с тази марка...сега за 260 да ти кажа...ами истината е че този двигател е компромисен вариант, ако човек иска да си вземе 300Е...по мои наблюдения харчи не по-малко от 300Е, а динамиката му е доста далеч от 300Е...ноооо, просто влиза в акцизната граница
Но да не си помислиш че е скапан двигател...напротив, в сравнение с 200 и 230 е песен, 6-ака си е 6-ак, няма съмнение, особенно ако е 4-матик модела, няма равен, но в сравнение с 300Е е доста далеч...и имвнно затова не държи така високи цени като топ-версиите 300Е и 300Е-24 и от другата страна по-икономичните 200Е...Демек братле, това което искам да ти обясня е че да сравниш 260 и 300 е като да сравниш 200 и 230, а именно: последните 2 двигателя са базовите, и при тях водеща е икономията, в което 200 е цар, а разликата от няколко кончета между двете не е в голяма полза за 230, който лапа с кило-две повече...така и при шестаците, за които говорим, при тях водеща е мощността, който взима голям двигател, си плаща цената, и икономията не е водеща. НО в никакъв случай не казвам че 230 и 260 са скапани...напротив, в МЕРЦЕДЕС няма и никога не е имало необмислени и "несинхронизирани" модификации! В този аспект не си ли забелязал че в повечето случаи 230 е по-евтин от 200?
Така че братле, взимаш и пееш, но ако решиш да вземеш колата от България, по-добре се ориентирай към 300Е...ти си като мен, обичаш големите двигатели, и 300 е мечта, просто мечта.
Това е от мен, дано не ти напълних главата с глупости!



Тема Ех този 300нови [re: Vlado-BENZ]  
АвторCisco (Нерегистриран)
Публикувано09.12.05 18:02



Леле колко ще е яко да си имам едно 300 ама :) Много скъпо. Пък и от България :( Не вярвам някой да си продаде МБ ако е в добро състояние. Пък и тук такива карат някакви съмнителни типове (повечето са такива). Кой го знае какво е изпатил тоя Бенц :)
Ще се задоволя с един 260. Вярно че гори като 300 ама поне ще го взема от Германия и надявам се ще е поддържан и запазен. Пък и 160 коня са си 160 коня. Тука с тия дупки, горива, майстори и т.н. направо ме е срам да си помисля къде живея. В Германия е друго. Нали бях една година там. Като стане време да ходя ще ви моля за съвети пък после ще се черпим като ГО намеря ] моя Бенц.
А как ще си го гледам. Даже се надявам да не го продам. Ама стига съм се надъхвал :)


http://mercedes-amg.tripod.com/amgcars.htm#w126[url][/url



Тема Re: Ех този 300нови [re: Cisco]  
АвторALEXONE™ (Нерегистриран)
Публикувано09.12.05 18:51



Здавей и от менГладам,че се целиш в по-големите мотори,явно търсиш повече динамика,явно си се ориантирал добре.260 мотора се вгражда и в W126,та защо не облисмиш и този вариянтЕ там недей да очакваш динамика но пръформанса е на друго ниво S-класПовярвай ми от Пурата по-здрав автомобил не е правен от човекОтносно 124-ката моето мнение е,че 2.3 cc.е отималния вариянт защото гважданската на 2.6 е към 570 лева,но ти си преценяваш



Тема Амиии....нови [re: ALEXONE™]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано09.12.05 19:59



....братле, това че пурата е най-здравия автомобил, всеки го знае...аз затова и търся хубавелка такава, да си я гледкам, но много хора предпочитат 124-ката, защото си има по-съвремен дизайн, а колкото до теб, Cisco, евала, тази кола ще е щастлива да има такъв собственик :)



Тема Re: Mercedes Loveнови [re: Cisco]  
Автор Tony Benzoff (MB)
Публикувано09.12.05 20:02



Добре дошъл и от мен.
Мое лично мнение:
-Ако ти е за 2600 ,най- доброто което бих избрал си е 190Е/2.6 ,лудница бате ,размазване.
W124 го правиш луд с БЕБЕТО.
Е това е мания,особено с подобрено окачване-КРАЙ,абееее.

W115(Uncle Benz),W201(Baby Benz)

Редактирано от Tony Benzoff на 09.12.05 20:19.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.