Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:00 15.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Отново за зимните гуминови  
Автор mnk (непознат )
Публикувано06.12.05 07:51



Темата е стара и многократно дискутирана! Еднозначен отговор няма. Затова искам да Ви питам за личните Ви впечатления и опит. От две седмици обикалям, гледам и звъня по телефони. Гледах и тестовете на АДАК. Всеки препоръчва различни марки и модели: Фулда, Гудиър, Гудридж, Ласа, Корморан и какви ли не още. Имате ли впечатление от Kumho KW17, Vredstein SNOWTRAC /2? Преди години карах Vredstein Snow+. Бяха перфектни.

Да си избереш гуми се оказва професия, а не ми се занимава и с това .

Споделете своя опит, макар да няма още сняг навън. Освен за марката, споделете кой и къде ги продава.

Става въпрос за предимно градско и рядко извънградско шофиране. И цена до 130лв. бройката.

Благодаря!



Тема Re: Отново за зимните гуминови [re: mnk]  
АвторALEXONE™ (Нерегистриран)
Публикувано06.12.05 11:25



Зависи кое е определящото при избора ти,цената или върховото качествоКогато закупих колата беше обута с Фулда зинмни и макар да бяха 225/60/15 се държаха много добре.Сега карам втори сезон с Ласса Сноутрак и мога да твърдя,че за цената си са доста прилични тоест не са ме изоставяли но и не очаквай чудесаСпомням си когато обикалях,че Фулдата бе на цена от 185 лева а Ласса около 125 лева а това си почти една гума в повече така,че ти си преценяваш



Тема Дам...нови [re: terminator]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано06.12.05 11:51



...е това е хубава гума и хубава цена



Тема Re: Отново за зимните гуминови [re: mnk]  
Авторvl_19O (Нерегистриран)
Публикувано06.12.05 13:50



Значи аз съм от Самоков, и тука вече имаше сняг, та мога да кажа нещо и от личен опит - аз си купих Gislavet nord frost 3 185/65/15 цена 126лв. (препоръча ми ги личен приятел гумаджия) и имам следното впечатление - перфектна гума... обаче за сняг и изобщо наистина само и единствено зимна гума !!! имаше момент когато тук паднаха около 30 - 40 см и минавах къде ли не без да е разривано, даже я качих на една поляна в гората. Но на чист асфалт са злеее... разликата между тях и старите ми летни гуми на асфалт е ОГРОМНА ! Това от мен



Тема Re: Отново за зимните гуминови [re: mnk]  
Авторнcяrд (Нерегистриран)
Публикувано06.12.05 19:54



Maloya - от Руди 96.



Тема Re: Отново за зимните гумиGISLAVEDнови [re: нcяrд]  
АвторLEXUS (Нерегистриран)
Публикувано07.12.05 03:22



GISLAVED NORD FROST3 -perfectna ZIMNA GUMA--za sniag,led,kisha,kal i niski temp.--mek kauchuki goliam graifer-2 zimi karam s takiva,na suh asfalt pri rezki manevry se use6ta nestabilnost v prednicata,zarady mekia kau4uk,no TOVA E ZIMNA GUMA,NE MOJE DA E HEM LETNA,HEM ZIMNA,i sashto skorostnya i indeks e Q--t.e do 160km/h.--PRODAVAT GY V DIANA 175/70/R14 STRUVAT 96LEVA--made in sweden.sega sam s VREDESTEIN SNOWTRAC2-sashto chudesni zimni gumi-mek kauchuk ,no po-malak graifer,podhodyashty za po-visoki skorosty--prodavat gi v avtocentrove evropa CENA 175/70/R14 E 125LEVA.,NO T INDEKS--TOEST DO 190 KM/H, a ima i h--t.e do210km/h.made in holland.NE TY PREPORACHVAM FULDA-karal sam s fulda kristall supremo i kolata se nosy kato lodka na snega--NYAMA PO-DARVENA ZIMNA GUMA NA TOLKOVA VISOKA CENA.



Тема Re: Отново за зимните гуминови [re: mnk]  
Автор mnk (непознат )
Публикувано07.12.05 07:18



Ох, вече не знам какво да избера! Всеки търговец казва различно мнение. Напр. за Lassa: твърд борд подходящ за НАШИТЕ дупки, мека гума, изключително за сняг, съответно се износва по-бързо на асфалт; или "много добра гума, един клиент с 124-ка ги кара през цялата година и е много доволен"?! И разни подобни изказвания.

И вчера обикалях, и още повече се обърках. Това, което гледах:
Kumho KW17 195/65x15 - 128лв. Кристо 2
Lassa SNOWAYS II 195/65x15 - 120лв. Кристо 2
Gislaved 185/65x15 - 127лв. Диана
Vredestein SNOWTRAC 2 185/65x15 - 146лв. Хеед`91, но превишават моя таван от 130лв.
Гледах и други гуми, но размер 195(185)/65x15 са на цена над 130лв.
Хвалят BFGoodrich, дори мои колеги си взеха от тях, но на мен нещо не ми вдъхват доверие. Май е просто масова гума, както преди време беше Debica-та. Нещо като стадния инстинкт.

Спрял съм се на варианта - 2бр. зимни гуми на железни джанти отзад, на пролет 4бр. летни на алуминиеви.

Колкото повече гледам, чета и разпитвам, толкова повече се обърквам. А трябва да взема нещо тези дни, докато не са хвръкнали парите покрай празниците! А и сняг ще падне. Така че очаквам Вашите съвети!



Тема Re: Отново за зимните гуминови [re: нcяrд]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано07.12.05 07:49



И аз съм за малоя - тази година си купих още две, та да са ми комплект 4 - не съм закъсвал с тях и съм доволен. цената е около115-125лв. зависи каква отстъпка ще ти дадат и дали ще ти ги монтират



Тема Re: Отново за зимните гуминови [re: mnk]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано07.12.05 07:52



Доколкото видях - дотук се хвалят ласса, гиславед и малоя. пишеш три листчета, разбъркваш , теглиш едното и .... отиваш да купуваш, че верно ще мине зимата, а и парите може да свършат :-)
успех



Тема Re: Отново за зимните гуминови [re: mnk]  
Автор E42O/2OOTE (дванайсетак 8+4)
Публикувано07.12.05 10:54



Момчета, аз съм карал с няколко вида зимни гуми през последните 3 години:
1. Фулда Кристал - гола вода!!! - нищо не струват, 124-ката дойде с тях от Германия и ги смених посредата на зимата.
2. Дебица /зимни, не помня точно модела/ - карах една служебна Омега с тях и бях мнооого доволен!
3. Гиславед - с тях смених фулдата. Също съм много доволен, в момента 200ТЕ е с тях.
4. Мишелин алпин пилот 2 - сега карам четириочката с тях и нямам забележки, но и не съм ги пробвал на голям сняг. По принцип исках да си купя Гудиър, но нямаше такива с висок индекс на скоростта, та си взех Мишлена.

А иначе зимните гуми е хубаво да с железни джанти и да са по-тясни от летните!

Дано да съм бил полезен!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.