Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:12 01.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Проблемация голяманови  
АвторBad_Dog (Нерегистриран)
Публикувано03.12.05 20:11



Вчера както си карам забелязах, че ми мъждука лампичката на акумулатора. След това почнаха да светкат лампи, оборотомера да танцува и след малко колата угасна. Издърпах я до нас и като и дадох ток запали. Оказа се обаче, че акумулатора е заминал тотално и то изведнъж.
Днес купих нов акумулатор. Всичко беше нормално до един момент. Както си карах забелязах, че пак ми мъждука лампата на акумулатора. Като форсирам загасва. Но чат пат загасва и сама. Освен това не свети и мъждука леко, на границата на забележимото. След като се прибрах и загасих тръгнах да паля пак. Когато дадох на контант не ми светеха контролните лампи. Колата запали без проблем. Странното, че тъй като тия дни ми светна лампата за ниво на течност за чистачки и още не съм долял тази лампа светеше. Останалите не.



Тема Re: Проблемация голяманови [re: Bad_Dog]  
Авторleopold (Нерегистриран)
Публикувано03.12.05 21:03



Свържи един ампер-метър последователно на акумулатора и виж каква консумация имаш при изключен контакт и при включен. Може нещо да е окъсило. Другото нещо са четките на алтернатора. свали блока с четките и виж да не са станали твърде къси и да не дават добър контакт.
Успех!



Тема Re: Проблемация голяманови [re: leopold]  
АвторBad_DOg (Нерегистриран)
Публикувано03.12.05 21:24



не мисля, че е алтернатора. Иначе нямаше да се оправя чат-пат. Явно някъде има нещо на късо. Дано го намеря лесно



Тема Re: Проблемация голяманови [re: Bad_Dog]  
Автор mnk (непознат )
Публикувано04.12.05 07:55



Имах подобно преживяване, саме че на път
Времето беше слънчево и не съм забелязал въпросното мъждукане на лампата! Колата угасна от веднъж и няма палене. След като ме издърпаха до вкъщи, се оказаха четките. Провери първо тях! Елементарно е. И са евтини. Препоръчвам ти да ги смениш след като ще ги сваляш. Голяма мизерия могат да ти направят на път, а е нищо работа. А и акумулатора си заминава! Той не е евтин.

Провери първо тях, преди да си разчастил колата и някой пишман майстор да ти вземе парите и да си остави ръцете.

Успех!



Тема Re: Проблемация голяманови [re: mnk]  
Авторleopold (Нерегистриран)
Публикувано04.12.05 10:46



Забравих да кажа, че на мен ми беше блокирала едната четка и ту работеше алтернатора ту не работеше. Накрая отказа в един голям дъжд по средата на цариградско и ми спряха и фарове и чистачки и духалки. Интересното е ,че колата продължи да работи и така успях да я докарам до един майстор. Смяната беше 20лв. , така че не го мисли а сменяй четките първо.



Тема Re: Проблемация голяманови [re: leopold]  
АвторBAd_Dog (Нерегистриран)
Публикувано04.12.05 11:23



Това звучи смислено, но не ми дава обяснение за лампите. Аз въпреки това ще прегледам за окъсяване с истествено ще замеря алтернатора.



Тема Re: Проблемация голяманови [re: Bad_Dog]  
Автор 2OOD (непознат )
Публикувано04.12.05 20:28



Ако не си смениш четкодържателя на алтернатора , доста акумолатори ще смениш.Платката е окол 30-40 лева зависи от марката ако е Бош ще е към 35-38 лева сменях я преди около 5 месеца .Манипулацията е елементарна и отнема около 10-15 минути на два винта и буксата това е.Успех



Тема Re: Проблемация голяманови [re: 2OOD]  
АвторBad_Dog (Нерегистриран)
Публикувано04.12.05 21:32



Кое по-конкретно наричаш четкодържател, че не съм се борил с алтернатор досега? Нали не става дума за волт-регулатора на задната част на алтернатора? Утре го оставям в сервиза да го борят.



Тема Re: Проблемация голяманови [re: Bad_Dog]  
Авторleopold (Нерегистриран)
Публикувано05.12.05 21:59



chetkite sa na volt regulatora



Тема Poznahte!!!нови [re: leopold]  
АвторBad_Dog (Нерегистриран)
Публикувано05.12.05 22:18



Okaza se alternatora. OStanaloto yavno e efekt ot konsumaciyata na pompata. Mersi na vsichki! Smenih i kabeli, i sveshti. Kupih i sferite za otzad. Utre i tyah shte gi smenyat.

*sorry za latinicata




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.