Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:36 28.05.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема 230CE  
Авторcisco (Нерегистриран)
Публикувано28.11.05 13:39



Здравейте фенове. Имам следното питане. Искам да си купя 230CE - W124 и мисля да отида до Германия. Надявам се за 1-2 седмици да си намеря нещо свястно. Цените в мобиле-то са около 3500 Euro. Въпроса ми е дали при тези цени могат да бъдат смъкнати примерно с 500 Е. Иначе така като гледам има добри предложения. Също ако някой има нещо превид тази кола моля да го сподели.
Мерси на всички



Тема Re: 230CEнови [re: cisco]  
Автор Tony Benzoff (MB)
Публикувано28.11.05 17:01



Бих си закупил оттук.
Хората ти ги докарали,ти само да избираш.

W115,W201


Тема Re: 230CEнови [re: Tony Benzoff]  
АвторCisco (Нерегистриран)
Публикувано28.11.05 18:07



Наистина така е по-лесно. Ама като си помисля какво ги правят тези коли като ги докарат. Като лешояди са. Имам приятел, който внася коли и ми каза да не си взимам от българин (дано той да ми намери). Нашенеца все нещо ще намери да ти вземе или да ти смени :)
Друго си е немеца. Уважава си колата. Не гледа да я разпарчатоса. А тиа нашите джамбази. Кажете ми дали наистина е така.
И ако може да споделите мнението си за точно този модел 124. Искам 124 и това си. А и тази най ми допада (на 24 съм). Не че ще я карам като голфаджия или като някой с БМВ тройка :)
И моля никой да не се опитва да ме откаже от Мерцедеса. 124-ка ще е колата :)



Тема Re: 230CEнови [re: Cisco]  
АвторNick (Нерегистриран)
Публикувано28.11.05 18:51



Карал съм 124-ка купе, точно 2.3 мотора беше. Какво да ти кажа, мерцедеса си е мерцедес, ако смяташ да се ежиш на стрийтрейсинг между два светофара с тази кола забрави, дори някое сузуки 1.3 ще те скъса. Но ако искаш комфортна и сигурна кола, с която на хубав път можеш да поддържаш висока скорост, или пък да си я караш бавно и да се наслаждаваш на всеки метър минат с нея, това е колата. Освен това дизайна й си е класика според мен, тази кола остарява ама като катедрала а не като галоши



Тема Re: 230CEнови [re: Nick]  
АвторCisco (Нерегистриран)
Публикувано28.11.05 20:07



Както вече съм писал не смятам да я карам като някой голфаджия :) (нямам нищо против тях). Искам кола, която да обичам и карам с удоволствие и си мисля, че една 124 ще е перфектна. Пък и 230CE ми е идеална :)



Тема Re: 230CEнови [re: Cisco]  
Автор 3OOCE ()
Публикувано28.11.05 22:45



Какви са тези глупости за Suzuki-ta бе?Направо като каже някои нещо такова и откачам.С моя 230се съм се пускал с голф 3 гти 16 винтила и ми дръпна една кола и малко за около 600 700 метра.Ама сега голфа е 150кс а 230се е 136кс. А иначе аз си го бях докарал от Германия и цената ако е от немец първоначално бих я предложил на половина ама ако е от авто къща е друго. Ще ти смъкнат 200Еуро ама за повече ще трябва як пазарлък.Ама да не се даваш лесно е хватката и да се правиш на одаре. Ще искап да ти я продадат с митнически номера,да е с 8 гуми да е заредена до горе с бензин(ако е от автокъща) а иначе ако няма сервизна книжка цената пада,ако не е със сменени ремаци и филтри цената пак ще се коментира за по ниска,ако има ръжда което е почти неизбейно пак.Ако е автоматик ще кажеш ,че с ръчни скорости е по-добре, ако е със ръчни пък го правиш същия номер обаче вече за автоматик.Хващаи се дори за наи-малките неща като драскотини по купето ,джантоте и дори по тазовете ,бади самоуверен като говориш с немеца и тои мноого бързо умеква.Ама ако са араби или турци малко повече ще се поозориш, но прилагаи същите хватки.Успех



Тема Re: 230CEнови [re: 3OOCE]  
Авторxekтop (Нерегистриран)
Публикувано28.11.05 23:27



Провери и тук- www.autoscout24.de
Съвет гледай TUV-a да е нов до 6 месеца не по-стар. Ако купуваш от автокъща казваш, че е за износ, за да смъкнат от цената 200 300 евро, защото къщите продават колите с една година гаранция. Гледай сервизната книжка и също TUV-a там си пише всичко за колата. И избягвай да купуваш от тамни търговци ужас са тук едни приятели купиха две коли от едни турци, ми те през месец бяха на ремонт добре, че имаха проклетата едногогодишна гаранция.

успех



Тема Re: 230CEнови [re: 3OOCE]  
АвторNick (Нерегистриран)
Публикувано28.11.05 23:29



Под "сузуки 1.3" имах предвид всяка 700 килограмова чикия, разни там хонди CRX и подобни. И не виждам що трябва да се палиш. За голфа дето казваш трябва да е бил доста зле да ти дръпне с такава малка разлика или твоя 230 да е бил пипнат. Не ме разбирай погрешно, нито голфа нито онея чикии са коли за мен, ама тук става дума за физика, ускорява по-бързо оня който има по-добро съотношение мощност/маса.



Тема Re: 230CEнови [re: Nick]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано29.11.05 08:45



Според мен говориш леко наизуст. Първо кажи ми какво може да се пипне на 230Е, че не се сещам? Ако имаш предвид чипове и т.н. не забравяй, че е механична инжекция.
Освен това и аз имам 230 и мога да кажа, че хич не е толкова зле. Ясно е, че Астра ГТИ и подобните ще го отвеят, но обикновените Астри примерно ще му дишат прахоляка. Колата е прилична и върви прилично, тромава е леко, но пък набира много стабилно.



Тема Re: 230CEнови [re: cisco]  
Автор Tony Benzoff (MB)
Публикувано29.11.05 14:26



Колега ,отдавна търговците в БГ не правят простотии с колите които продават.Конкуренцията е голяма,всеки предпочита да си продаде стоката.
Аз моита скоро я взимах не беше пипнато нещо от нея,даже инструментите които си излиза колата от завода /в една кожена торбичка/ в багажника си бяха там.Имаше и 4 нови гуми,които продавача спокоино е могъл да свали,но нали ти казвам,вече всеки предпочита да предложи нещо повече на купувача.

W115,W201



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.