Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:11 23.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема C220 diesel с помпа Lucas?!нови  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано21.11.05 16:49



Верно С220 дизел (W202) е с помпа Lukas?
Някой да има преки впечатления от модела?

Само Дизел


Тема Re: C220 diesel с помпа Lucas?!нови [re: Caмo Дизeл]  
Авторe25OД (Нерегистриран)
Публикувано21.11.05 17:14



ми то не само той е с Лукас, цяла серия е, май и Е класи има с лукас...но нямам идея каква е хавата там в тази връзка...



Тема Re: C220 diesel с помпа Lucas?!нови [re: e25OД]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано21.11.05 17:19



Не, С 250 си е с помпа Бош.
Абе аз нямам много добри спомени от помпи Лукас, затова питам.

Само Дизел


Тема Re: C220 diesel с помпа Lucas?! [re: Caмo Дизeл]  
Авторe25OД (Нерегистриран)
Публикувано21.11.05 17:22



е, Ц 250 може да с Бош, само казах, че май не само Ц220 е с Лукас...



Тема Re: C220 diesel с помпа Lucas?!нови [re: e25OД]  
Автор3OO_diesel (Нерегистриран)
Публикувано22.11.05 12:23



imam nabludenia 4e pove4eto taxenza sa s lukas



Тема Re: C220 diesel с помпа Lucas?!нови [re: Caмo Дизeл]  
АвторDiesel Power (Нерегистриран)
Публикувано22.11.05 14:08



Аз карам точно такъв - C 220 Diesel с помпа Lucas. Помпата е роторна с електронно управление. Досега съм доволен, но не съм навъртял много на колата, само 12 000 км., а и тя е доста запазена, 122 000 км. и имам доста основания да вярвам, че са реалните и смятам, че е раничко ГНП да дава проблеми. Това, което знам от разни майстори е следното - В случай, че помпата изгори, не подлежи на ремонт, поне в България. Цената и е 3700 лв. и ако нещо не дай Боже се случи, олекваш с тази сума, плюс цената на смяната, т. е., около 4000 лв. Доколкото разбрах имало оторизиран сервиз на Lucas в Истанбул където можели да рециклират този вид помпи, но нямам идея, за цени, все пак повредите по една помпа може да са най-различни. Относно това, колко са здрави помпите, нямам идея, чуват се най-различни глупости от "супер е", до "тва е ебати боклука". Все пак с очите си съм виждал Е 220, (помпата и двигателя са 1 към 1 с С-то), такси на 550 000 км, с перфектно работеща помпа. Освен това, повечето Е - класи таксита са точно с този 220 мотор и ГНП, и изобщо не мисля, че германците ще купят за такси кола с помпа която не е издръжлива а същевременно струва 2000 Евро!!! Все пак, това си е моята лична логика, но мисля, че в нея има малко истина. За по-конкретни впечатления от мен, обаче, ще трябва да изчакаш, докато навъртя още 100 - 200 хиляди.



Тема Re: C220 diesel с помпа Lucas?!нови [re: Caмo Дизeл]  
Авторkisho (Нерегистриран)
Публикувано22.11.05 14:56



Заради антимонополните закони има съотношение Бош/Лукас, а някъде и Сименс, така че в един модел могат да се видят различни помпи. Лошотое, че унас май няма стенд и оторизиран сервиз.



Тема Re: C220 diesel с помпа Lucas?!нови [re: Diesel Power]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано22.11.05 14:58



Мерси,

Нещо още да кажеш за модела? Разход, проблеми?
Един приятел се кани да купува, та му събирам мнения.

Само Дизел


Тема Re: C220 diesel с помпа Lucas?!нови [re: Caмo Дизeл]  
АвторDiesel Power (Нерегистриран)
Публикувано22.11.05 16:43



Както знаеш от една по-предишна тема, това ми е първата дизелова кола, а също и Мерцедес. Засега съм много доволен, и за 12 000 които съм навъртял, колата не ми е създавала абсолютно никакви проблеми. Сега имам съмнения за разбит десен накрайник, ама това си е нормално за кола движеща се по Българските пътища. Така също ми стърже перката на климатика ама то май е проблем при повечето Мерцедеси, поне ако съдя по форума. Мотора, както предполагам знаеш е 94 к.с. и "чист" дизел. Колата е леко тромава на старт, но иначе си върви доста прилично, разбира се на теб стар дизелджия няма какво да ти обяснявам, че най-хубаво върви между 2800, 2900 до 5000 (ограничен е до 5300) оборота. Съдружничката ми има 124 230 Т бензин, което също карам от време на време и честно казано не намирам голяма разлика във вървежа на двете коли. Вдигал съм 180 км/ ч с моята и може и още малко. Мисля че ще направи 200 и може би малко отгоре.
Сега за разхода, това което е най-интересно при моята кола е, че почти няма разлика между градско и извънградско, или ако има е малка около 0.5 - 0.7 л на 100, което ще рече, 7. 2 извънградско, около 7.8 - 8 градско. Засичал съм я и знам. Разбира се разхода си зависи и от това колко ти е тежък крака, но поне досега моята не е надвишила 8 л/100 км.
Друго което е важно да се знае за тази кола е, че мотора е с изцяло електронен контрол, което от една страна е добре, защото харчи малко и върви добре и е много приятен за управление, надявам се обаче електрониката да е надеждна и да не създава ядове, защото където има много електроника шансовете нещо да отиде по дяволите драстично се увеличават. Моят съвет е да се гледа за по-нова кола, примерно 97 - 98 година, защото логиката казва, че дори да е имало някакви проблеми при първите серии, те по-нататък би трябвало да са отстранени.



Тема Re: C220 diesel с помпа Lucas?!нови [re: Diesel Power]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано22.11.05 17:17



Мерси пак.
Исках инфо от първа ръка, че на такъв модел само съм се возил, не знам много.
Иначе колата е избрана, 95-та е, но не съм там, че да я огледам, а купувача не разбира много, така че, ако се вземе, ще е на късмет, ама здраве да е

Само Дизел



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.