Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:56 07.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ламерско питане за ксенонинови  
АвторMAYBACH (Нерегистриран)
Публикувано12.11.05 19:20



На 124 200Д могат ли да се сложат такива светлини просто като се поставят съответни крушки за по 20-на лева или иска инсталация на нова електрика и рефлектори и незнам какви извънземни технологии за страховитите 1500 лева. Как стои въпроса да ме светнете с думи прости.



Тема Re: Ламерско питане за ксенонинови [re: MAYBACH]  
Автор Vili_Hristov (Mazda 626,Gaz24)
Публикувано12.11.05 20:22



тия крушки дет ги пишат ксенонови и са по 20лв са ебахти ментето... това са си обикновенни крушки, но стъкълцето е синьо на цвят просто, и от там светят и такова... ама поне според мене е супер шитаво и не бих си взел такива. По-добре отиди и си купи някакви хубави с +30% повече светлина и се кефи отколкото за некви боклуци.
Иначе истинските ксенони сам си знаеш колко пари са...
ето ти и един линк да прочетеш повече...






Тема Re: Ламерско питане за ксенонинови [re: MAYBACH]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано12.11.05 20:38



По принцип може да се сложат сини крушки като просто замениш твоите, но тия сините по принцип са някви боклуци. Примерно ако са ти Н4 просто си взимаш сини Н4 и ги сменяш по инсталацията нищо не трябва да пипаш, но може от силното греене да се скапе рефлектора или нещо друго общо взето не са за препоръчване а и освен това много гадно блестят на отсрещните коли, на мен като ми светне някой с такива му пускам дълги защото ме заслепява. Може просто да си вземеш едни крушки и да пробваш те и без това бързо горят и ако не ти хареса да си останеш на нормалните. Аз съм си взел за моята кола крушки Филипс някъде към 80лв ми излязоха и са си нормални но светят много хубаво почти не жълтее. Преди си бях взел за S класата комплект ксенон за Н1 беше около 1300лв. и стана много хубаво, но трябваше да се слагат някакви допълнителни съпротивления за да не връщат блоковете ток към инсталацията защото имаше някаква особенност при монтажа помня че като ги сложиха вътре на таблото ми светеше оранжевата индикация че все едно ми е изгоряла крушка и за да се оправи тоя проблем нещо допълнително ми правиха но стана добре в крайна сметка и бях доволен. Мислел съм на пурата ми да слагам комплект Xenon за Н4 но още не съм сигурен че с тоя скапан стандарт Н4 да са ти и късите и дългите в една крушка е гадно за ксенон, обясняваха ми че при Н4 било би-ксенон защото и късите и дългите са ксенон, но нещо ми се вижда съмнителна работата и проучвам въпроса малко по малко.




Тема Купих си Philips blue visionнови [re: 5OOsel]  
АвторMAYBACH (Нерегистриран)
Публикувано13.11.05 13:34



от Горубляне-имам си там много приятно магазинче за аксесоари. Излязоха ми 60 лв комплект двете крушки Н4 с още две малки крушлета за габарити. Отделно взех за още 60 лв и комплект Н3 за малките фарове за мъгла. Пробвах ги в гаража на тъмно-светят 2 пъти по-силно от предишните-бяла, леко синкава светлина. Ще ги пробвам довечера по тъмното.



Тема Re: Купих си Philips blue visionнови [re: MAYBACH]  
Автор Vili_Hristov (Mazda 626,Gaz24)
Публикувано13.11.05 14:03



ми да са ти честити тогаз



Тема Re: Купих си Philips blue visionнови [re: MAYBACH]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано13.11.05 14:43



Честито, мисля че си заслужават парите. Моите крушки също са такива само че габаритите които бяха в комплекта нещо не стават за моята кола и не ги сложих и заради това имам жълт оттенък от старите (жълто светещи). Иначе точно тия крушки според мен са най хубавите и са доста издръжливи защото аз карам и през деня на фарове и досега не са ми изгорели.




Тема Re: Купих си Philips blue visionнови [re: MAYBACH]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано14.11.05 11:51



Браво, най-правилно си постъпил.
Аз също съм с такива, и освен това, вече повече от година разкарвам още един комплект в багажника, защото все чакам предишниоте да изгорят, а те не искат и това е По принцип тези крушки се водят с по-кратък живот, но явно не е баш така.

Между другото, сетих се една история с един приятел, когото убеждавах да си вземе Philips blue vision. Дърпаше се нещо и накрая аз му подарих един комплект за рожденния ден. Като тръгнахме да ги сменяме, сменихме първо едната и гледаме сега как свети в сравнение с другата. Абе че свети по-силно е ясно, но очаквах разликата да е по-голяма. Когато поглеждам старата крушка - ми тя била 100W. Значи 55W Philips blue vision свети по-силно от 100W обикновена крушка! Отделно, дето фара просто не е правен за 100W крушки и използването на такива си носи рисковете.

Само Дизел


Тема Re: Купих си Philips blue visionнови [re: MAYBACH]  
Автор Mercedes driver® (Хубав човек)
Публикувано14.11.05 14:29



Да, това е тема, която отдавна трябваше да се повдигне.

Тъй като на мене Горубляне ми е малко далече, откъде другаде мога да си взема такъв Филипс - от много места чувам само суперлативи.

Има ли ментета и как се познават?

Въпроса живо ме интересува

Ride to live-live to Ride
MB E250 S124
Clio 1.4Energy


Тема Re: Купих си Philips blue visionнови [re: Mercedes driver®]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано14.11.05 16:43



Аз моите ги взех от един магазин за авточасти и аксесоари на бул. Св Наум, намира се като тръгнеш от Хемус нагоре към семинарията от дясната страна почти преди да стигнеш площада има един магазин с един термометър на витрината и тоя магазин е малко по надолу в същата сграда.




Тема Re: Купих си Philips blue vision [re: Mercedes driver®]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано14.11.05 18:24



Опа, по инерция съм писал Blue vision.
Всъщност имам предвид VisionPlus, които дават до 50% повече светлина от стандартните. Оригиналната опаковка изглежда така:



Това са най-силно светещите Н4 крушки на Филипс, докато Blue vision са нагласени повече в насока светлинна температура, която да се доближава до стандартните 4500 К на ксеноновите фарове, отколкото към по-силна светлина.

Само Дизел


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.