Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:36 17.05.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За зимни гуми - питане.  
АвторDiesel Power (Нерегистриран)
Публикувано14.11.05 16:52



Тъй като за пръв път имам едновременно кола със задно, Мерцедес и дизел, ми се ще да попитам, какви гуми бихте препоръчали за наближаващия зимен сезон. Аз като аматьор при колите със задно и Мерцедес въобще, досега съм се спрял на Vredestein Snowtrac или Gislaved Nord Frost 3, все пак очаквам мнения от по-опитните Мерцеделисти. Благодаря.



Тема Re: За зимни гуми - питане.нови [re: Diesel Power]  
Автор Tony Benzoff (MB)
Публикувано14.11.05 17:14



Bih vzel Gislaved.
W115,W201

Редактирано от Tony Benzoff на 14.11.05 17:15.



Тема Re: За зимни гуми - питане.нови [re: Tony Benzoff]  
АвторDiesel Power (Нерегистриран)
Публикувано14.11.05 17:22



Zashto, bi vzel Gislaved? Ti s kakvi karash?



Тема Re: За зимни гуми - питане.нови [re: Diesel Power]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано14.11.05 18:10



Щом ще си за първа зима със задно предаване, бих си позволил да ти дам следните съвети:
- Не пести пари от зимни гуми. То въобще да се пести от гуми не е добра идея, но за зимните е особено лоша.
- Зимно време винаги си носи вериги, хубаво въже и здрава лопатка. Веригите могат да се използват и без да се поставят, просто ги мяташ под гумата за да се измъкнеш. Обикновено е въпрос на потегленя, след това е лесно. Лопатката е за да разровиш снега, ако си го насъбрал пред гумите, да хвърлиш пясък или сгурия, а въжето е ясно за какво е, но гледай да е наистина добро, защото автомобилът е тежък и некачествено въже би се скъсало.
Веригите обаче могат да те подведат много лесно. При повече зор могат да се късат и тогава става купона, особено, ако си някъде високо в планината.
С моя Мерцедес, с вериги съм се качвал на места, където и джиповете виждат зор, а леки коли изобщо не могат да се качат сами. На връщане обаче ми се скъсаха и ДВЕТЕ вериги едновременно и тогава, въпреки блокажа на диференциала щях да си остана на място, ако не бях закърпил криво-ляво едната верига с яка тел (също важно да се носи зимата ).
С две думи, Мерцедеса е автомобил за добри пътища. Въпреки, че с подходящо оборудване и опит, почти няма път по който да не може да се мине, с това не бива да се злоупотребява.

За гумите, от двете, които си изброил, аз бих взел Vredestein, защото другите не съм ги и чувал. Vredestein Snowtrac са много добър компромис между цена и качество и, ако нямаш друг избор, този е добър. Но не са най-добрите зимни гуми. Аз сега също ще трябва да взимам зимни гуми и съм се спрял на Goodyear Ultragrip 7. Това обаче е според пазара в Германия. Кое е най-доброто в България, не мога да кажа.

Само Дизел


Тема Re: За зимни гуми - питане.нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано14.11.05 18:37



Абсолютно си прав за съветите от опит го потвърждавам.

Винаги през зимата си нося лопата в багажника, защото не веднъж ми е помагала и също едно чувалче с пясък да си посипвам ако не мога да тръгна. Също и гумите са много важни имат голямо значение за зимата и веднага се усеща разликата като са хубави, препоръчвам бриджстон бях с такива миналата зима и нямах проблеми.

Между другото имам един въпрос за ASR и ASD. Разликата между двата блокажа я знам но само едно ме интересува, при ASR блокажа може ли като при ASD да се въртят задните колела заедно или само от превъртане по отделно за всяко колело помага ?




Тема Re: За зимни гуми - питане.нови [re: 5OOsel]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано14.11.05 18:46



Ами без да съм сигурен, мисля, че ASR-а работи подобно на ABS-a. T.e. натиска и отпуска спирачките на превъртащото колело, докато не то не почне да се върти със същата скорост, като останалите. Това означава, че и двете задни колела ще се въртят, просто едното ще е на пулсации.

Само Дизел


Тема Re: За зимни гуми - питане.нови [re: Caмo Дизeл]  
АвторDiesel Power (Нерегистриран)
Публикувано14.11.05 21:37



Мерси за съветите, ще ги последвам, но въпреки въже, вериги и лопата, най-важното все пак са добрите гуми. Честно казано на една от предишните ми коли карах с Goodyear Vector 5 и от тогава така съм намразил тая марка, че не знам. Все пак от модел до модел има голяма разлика и ще погледна и Utra Grip-a. За Gislaved чух от приятел и после, като проверих разбрах, че това е Шведска фирма, сега собственост на Continental и е гумата с която Volvo излиза от завода, така че заслужават внимание, погледни на:
http://www.conti-online.com/generator/www/com/en/gislaved/automobile/themes/pc_tyres/winter/nord_frost_3/master_nf3_en.html
И още един въпрос - Ако тъй или иначе ще се купуват скъпи гуми, то тогава в полезрението влиза и Michelin имаш ли впечатления от тях, защото поне в България минава за най - доброто.



Тема Re: За зимни гуми - питане.нови [re: Diesel Power]  
Автор Mercedes driver® (Хубав човек)
Публикувано15.11.05 09:02



Моето мнение съвпада -Goodyear не са гумите, които си бих купил повторно.Аз имам зимни гуми Барум - да , не се смейте, защото въпреки смешната си цена се оказаха най-добрите зимни гуми, с които съм карал - това е втори комплект - първия беше на другата кола, и за мен изборът е верен -Поларис на Барум ( или май не беше Поларис нещо зимно беше . още не съм ги сложил). не са ме предавали и несъм слагал още вериги на тях - нямам ASD и ASR. И специално се завирах по снежни пътища из Родопите, да видя как се държи колата - просто съм много доволен.

Само Дизел - Gislaved са шведски гуми, и по мнението на руснаците са определено добри за цената си. Аз нямам лични впечатления.
Тук давам едни относителни тестове на гуми , проведени от уважаемия Ренато Дотторе - колега от русийския мбклуб, които могат да дадат някакъв ориентир


"в ноябре 2003 я сравнил тесты шин по разным изданиям и сделал свои собственные выводы, которые свел в несколько таблиц. Там присутствуют далеко не все брэнды и модели, имеющиеся в продаже на сегодняшний день (2004). Лучший показатель - в пункте №1.

УПРАВЛЕНИЕ НА ЛЬДУ И СНЕГУ:
1. Nokian Hakkappeliita 4
2. Goodyear Ultra Grip 500
3. Conti Winter Viking 1,
- Gislaved Nord Frost 3,
- Hakkappeliita Q,
- Pirelli Winter Carving
4. Gislaved SF 2,
- Conti Viking Contact 3
5. Michelin Maxi-Ice,
- Michelin Ivalo,
- UniRoyal MS Plus Nordic

ТОРМОЖЕНИЕ И РАЗГОН ПО ЛЬДУ И СНЕГУ:
1. Goodyear Ultra Grip 500,
- Pirelli Winter Carving
2. Michelin Ivalo,
- UniRoyal MS+,
- Hakka 4,
- Gislaved NordFrost 3
Conti Winter Viking 1
3. Hakka Q,
- Gislaved SF2,
- Conti Viking Conact 3

УПРАВЛЕНИЕ НА АСФАЛЬТЕ
1. Continental Winter Viking 1
2. Gislaved NF 3,
- UniRoyal MS+,
- Goodyear Ultragrip 500,
- Michelin Maxi-Ice,
- Pirelli Winter Carving,
- Hakka 4
3. Conti Viking Contact 3,
- Pirelli Icesport
4. Gislaved SF 2,
- Hakka Q,
- Michelin Ivalo

ТОРМОЖЕНИЕ НА АСФАЛЬТЕ
1. Michelin Maxi-Ice
2. Hakka 4,
- Conti Viking Contact 3,
- Michelin Ivalo,
- Pirelli Icesport,
- UniRoyal MS+,
- Conti Winter Viking 1,
- Gislaved NF 3, -
Pirelli Winter Carving
3. Gislaved SF 3,
- Goodyear Ultragrip 500
4. Hakka Q

СПЛЭШ-ПЛЭНИНГ
1. Hakka 4,
- Gislaved NF 3
2. Pirelli Winter Carving,
- UniRoyal MS+
3. Continental Viking Contact 3,
- Goodyear Ultragrip 500
4. Conti Winter Viking 1,
- Gislaved SF 2,
- Michelin Ivalo,
- Hakka Q
5. Michelin Maxi-Ice,
- Pirelli Icesport

БЕСШУМНОСТЬ (НА АСФАЛЬТЕ)
1. Conti Viking Contact 3,
- Michelin Maxi-Ice,
- Pirelli Icesport,
- Gislaved SF 2,
- Hakka Q (все без шипов - малошумные)
2. никто (разрыв в показателях очень большой)
3. Hakka
4, - Michelin Ivalo,
- Goodyear Ultragrip 500,
- UniRoyal MS+,
- Gislaved NF 3,
- Pirelli Winter Carving,
- Conti Winter Viking 1 (все шипованные - более шумные)

ЦЕНА (от низкой (1) к высокой (5) )
1. Pirelli Winter Carving,
- Hakka Q,
- Gislaved NordFrost 3,
- Gislaved SF 2
2. Continental Winter Viking 1,
- UniRoyal MS+,
- Goodyear Ultragrip 500,
- Pirelli Icesport 3. Michelin Ivalo,
- Continental Viking Contact 3
4. Michelin Maxi-Ice
5. Hakka 4

ОБЩИЙ СРЕДНЕСТАТИСТИЧЕСКИЙ БАЛЛ ПО ВСЕМ ПОКАЗАТЕЛЯМ (кроме цены)
1. Hakka 4
2. Goodyear Ultragrip 500,
- Pirelli Winter Carving
3. Gislaved Nordfrost 3,
- UniRoyal MS+,
- Conti Winter Viking 1
4. Michelin Ivalo
5. Gislaved SF 2,
- Conti Viking Contact 3
6. Hakka Q
7. Michelin Maxi-Ice,
- Pirelli Icesport"

Dottore copyright

Ride to live-live to Ride
MB E250 S124
Clio 1.4Energy


Тема za test-aнови [re: Mercedes driver®]  
Автор KPAHK (MegaBenz FAN)
Публикувано15.11.05 10:45



Veni dobre si e napravil truda picha no do kolkoto poglednah ot tia modeli v momenta ne se prodava nito edin

inache i az biah s ULTRA GRIP 5 do minalata godina no ne sam mnogo dovolen
za taia sam s 2 chisto novi LASSA ot zad i 2 ot goodyear-kite ot pred, vse pak karam pradimno gradsko i po golemite mejdugradski putishta i to kogato niama snegovalej - prosto ne mi se riskuva da zakusam niakude s deshurligata.

viarno e che LASSA-ta sa praveni v turcia no za momenta sam po dovolen ot tiah

inache ako mi se davaha povechko pari bih si vzel JAPAN-ski - KUMHO,TOYO i t.n. minalata godina gledah niakvi nemski testove za zimni gumi i Michelin ,goodyear i t.n. ne mojeha da im stupiat na malki prust



Тема Re: za test-aнови [re: KPAHK]  
АвторDiesel Power (Нерегистриран)
Публикувано15.11.05 12:03



Така, след като КРАНК спомена за тест, реших и аз да поровя за някяква информацийка из нета, и влезнах в страницата на ADAC а според мен ако на тях не може да се има доверие, на кой тогава? Изводите са следните:
- Гумите за които говори Само Дизел Goodyear Ultra Grip 7 са на първо място! От тук следва извода, че е много вероятно Goodyear в България и Goodyear в Германия просто да нямат нищо общо! Аз поне за себе си съм сигурен, че няма да рискувам отново да дам една торба пари за Goodyear и после цяла зима да се ядосвам.
- Gislaved и Toyo въобще ги няма в теста /предполагам, че не са тествани въобще/ а Kumho е на едно от последните места /а между другото мисля, че те са Корейски а не Японски/.
- На трето място е Vredestein Snowtrac 2 които мисля, че заслужават внимание, казвам го и от собствен опит. Преди много години карах Вартбуг Комби а по-идиотска кола при зимни условия просто няма. Тогава си купих някакъв Vredestein ВТОРА УПОТРЕБА и мога да кажа, че ефекта върху Вартбурга беше направо потресаващ.
- Макар, че информация в нета има много, все пак мисля, че е най-добре всеки да сподели впечатленията си от гуми с които е карал и тогава изводите ще са най-точни, единственото категорично нещо е, че за сега се оформя малък Анти-Goodyear клуб..
За тези които искат да погледнат теста на ADAC линка е:
http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Winterreifen/195_65_R15_T_10_2005/default.asp?ComponentID=127017&SourcePageID=8979%230#




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.