Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:17 03.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Защо пали на 4-ри цилиндара???  
Автор 3OOCE ()
Публикувано28.10.05 11:50



Здравеите колеги. Имам един въпрос. Сутрин, колата ми МБ 124 250Д пали на 4-ри цилиндара(поне така мисля, защото като запаля цялата се тресе за около 10-15 секунди.Като подам гас и веднага се оправя),дори и при топло време проблема си остава. Мисля, че не е от свещите. От какво може да е този проблем? Предварително ви благодаря за реакциите



Тема Re: Защо пали на 4-ри цилиндара???нови [re: 3OOCE]  
Автор Mercedes driver® (Хубав човек)
Публикувано28.10.05 11:59



А защо не мислиш, че е от свещите?

Ride to live-live to Ride
MB E250 S124
Clio 1.4Energy


Тема Re: Защо пали на 4-ри цилиндара???нови [re: Mercedes driver®]  
Автор3OOCE (Нерегистриран)
Публикувано28.10.05 16:22



С един приятел ги проверихме, като ги свързахме директно с акомулатора и всичките работеха. Затова мисля ,че не е от тях. Но може и да греша



Тема Re: Защо пали на 4-ри цилиндара???нови [re: 3OOCE]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано28.10.05 17:08



Все пак убеди се напълно, че не са свещите, щото те са най-честата причина, а останалите не са много приятни.
Лампата за подгряването прави ли нещо странно. Примерно да не светва въобще или да свети при работещ двигател?
Препоръчвам ти да смениш поне 1-вата свещ (най-предната), тя е най-важна.
Освен това, понеже на Мерцедес към всяка свещ отива отделен кабел, много неща могат да се премерят при кабела и релето.
Ако свещите са си наред, вижте дюзите на стенд, може някоя да припиква.
Ако и това не е...ами остава компресията или помпа.

Само Дизел


Тема Re: Защо пали на 4-ри цилиндара???нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Mercedes driver® (Хубав човек)
Публикувано28.10.05 17:34



мисля, че съпротивлението на студена свещ е от порядъка на 1ом - мери се лесно на куплунга. Но ако не съм точен в стойността - по памет е, а не мога да проверя в момента, просто премери и другите - ако има забележима разлика в някоя свещ - там е проблема .
Успех :-)

Ride to live-live to Ride
MB E250 S124
Clio 1.4Energy


Тема Re: Защо пали на 4-ри цилиндара???нови [re: Mercedes driver®]  
Автор 3OOCE ()
Публикувано28.10.05 19:05



Много ви благодаря за мненията.Ще проверя тези неща и дано да се окажат свещите. А относно лампата за подгряване, тя въобще не ми прави проблеми, но като огасне след като съм подгрял колата не пали от раз, а стартера трябва да завърти 5-6 пъти и чак тогава
пали, което според мен не е типично за нито един МБ дизел, дори и при -15 градуса.

Редактирано от 3OOCE на 28.10.05 19:14.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.