Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:58 17.05.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Стрелката на бензиномера показва грешно???нови  
Авторmartell (Нерегистриран)
Публикувано21.10.05 09:44



Стрелката на бензиномера на моя 124 200ТЕ показва средата на резервоара, когато има по-малко бензин от половин резервоар. Когато напълня резервоара, отива до край. Интересното е, че лампата започва да свети точно когато трябва. Стрелката обаче застава където трябва само в изключително редки случаи. Чудя се къде точно е проблема. Ако някой има опит с този проблем, нека сподели.



Тема Re: Стрелката на бензиномера показва грешно???нови [re: martell]  
Авторe25OD (Нерегистриран)
Публикувано21.10.05 10:19



mi osven mrusotia (v rezervoara) da e prichinata drugo ne mi idva na um...?!?



Тема Re: Стрелката на бензиномера показва грешно???нови [re: martell]  
Автор Herzog (300CE Coupe)
Публикувано21.10.05 10:29



При моя 300CE Coupe, когато резервоара е пълен - стрелката показва вярно, докато стигне средата. След това - полудява! Иначе, лампичката светва на време. Май същата работа като при теб...................

По-добре безделник от колкото без празник!:))


Тема Re: Стрелката на бензиномера показва грешно???нови [re: martell]  
Автор Mercedes driver® (Хубав човек)
Публикувано21.10.05 10:32



Вероятно е скапан датчикът на нивомера. не е невъзможнж в предишния си живот колата да не е карана с пълен резервоар и да се е износил датчика в средата или по-надолу. Макар че това са предположения,защото не съм го виждал разглобен.

Ride to live-live to Ride
MB E250 S124
Clio 1.4Energy


Тема Re: Стрелката на бензиномера показва грешно???нови [re: Mercedes driver®]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано21.10.05 10:52



и аз си мисля, че е датчика за нивото на гориво в резервоара. някоя от пистичките му е отишла.
и при мен е така - по средата стрелката полудява, та чак пада на нула(празен резервоар) но ако е малко повече или малко по-малко от средата - показва вярно, та и лампата за резервата светва овреме.
така че - не се занимавай.
решенията на проблема са две - оправяне (със съответното разглабяне, висене по сервизи и търсене на тази част) или... просто да имаш в резервоара повече или по-малко бензин от това ниво



Тема Re: Стрелката на бензиномера показва грешно???нови [re: martell]  
Автор E42O/2OOTE (дванайсетак 8+4)
Публикувано21.10.05 14:05



При мен на 200 ТЕ стрелката слиза бързо до средата, след това много време държи там и накрая почва да спада надолу плавно.
При 420 пак го има това явление, но не е толкова силно изразено.



Тема Re: Стрелката на бензиномера показва грешно??? [re: E42O/2OOTE]  
Автор tom4o (непознат )
Публикувано22.10.05 21:18



Май това е голям проблем с този бензиномер, незнам някой да го няма тоя проблем.
Успех на всички!!!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.