Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:24 01.05.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Скърцаненови  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано19.10.05 08:48



Днес рано сутринта тръгвам и като въртя волана ми скърца. Като загря колата скърцането намаля, но не изчезна. Напомня чистачка по сух прозорец. От какво може да е? Да не би ремъка да прескача, като се натовари хидравликата? Всички течности са ОК иначе.

Мерси.



Тема Re: Скърцаненови [re: Bad_Dog]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано19.10.05 08:53



Възможно е да присвирва хидравличната помпа, ако навиеш в една посока до край и опиташ още малко да насилиш волана също може да чуеш как свири помпата. Това е знак че е тръгнала, ама тъй може да си присвирва още 200К км, но може и да се срине неочаквано.

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Скърцаненови [re: Bad_Dog]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано19.10.05 10:53



Ами мисля, че не си се насочил в правилната посока.
Според мен най-вероятно скърца шарнир (ябълковиден болт, шенкел) на носача. Особено, ако имаш и усещане за нестабилна предница при висока скорост.
Определи от коя страна идва скърцането (лява или дясна) и повдигни от тази страна на крик. Ако скърцането престане, 100% е шарнир.

Само Дизел


Тема Re: Скърцаненови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано19.10.05 11:25



Мерси докторе. Тия дни ще направя този тест и ще оправям...



Тема Re: Скърцаненови [re: Bad_Dog]  
Автор Mimo-2OOE (Мерцедес-фен)
Публикувано19.10.05 12:11



I pri men vchera priskurca pri vartene ot pulen lqv kam desen!
I mislq che СамоДизел mai e prav i dovechera 6te ida pri edin priatel da mi vidi sharnirite!



Тема Re: Скърцаненови [re: Bad_Dog]  
Автор Herzog (300CE Coupe)
Публикувано20.10.05 12:44



Появи ми се същия проблем със скърцането. При мен скърца от ляво и само при въртене на волана - не докрай, а при най-малкото завътане. Като загрее колата скърцането намалява, но не изчезва. Направи ми впечатление, че това се случи след първата студена нощ. И скърцането е едно такова - гума в гума, като че ли!
Да не би от студа нещо да се е втвърдило и/или загубило еластичност? Не знам............ доста е дразнещо обаче!

По-добре безделник от колкото без празник!:))


Тема Re: Скърцаненови [re: Herzog]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано20.10.05 12:55



абсолютно същото нещо е и при мен.



Тема Re: Скърцаненови [re: Bad_Dog]  
Автор Mimo-2OOE (Мерцедес-фен)
Публикувано20.10.05 13:15



И при мен
Вчера ходих да ми видят шарнирите и лично се убедих, че при вдигнато колело и много голяма щанга не мърдат което не пречи да скърцат ако нямат смазка!
А вие знаете ли дали имате луфт в лагерите на предните колела защото аз имам но не вият за сега въпреки, че според майстора били заминали!?



Тема Re: Скърцаненови [re: Mimo-2OOE]  
Автор Herzog (300CE Coupe)
Публикувано20.10.05 15:47



Ама тва скърца като заклана мишка!:)
Не е като на луфт...................

По-добре безделник от колкото без празник!:))


Тема Re: Скърцаненови [re: Herzog]  
Автор Mimo-2OOE (Мерцедес-фен)
Публикувано20.10.05 16:01



Ти да не си колил?
Да бе нещо такова е и при мен. Интересното е, че и на тримата ни се е случило след първата нощ когато скова студ:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.