Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:24 27.04.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема С-класа  
Авторst16me (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 17:34



Здравейте. не съм се появявал скоро, но се отдадох на търсене на МБ и резултата е С-180, сега го чакам да дойде от Ит. Моля Ви за мнение какви са отзивите за модела, може ли да му се сложи евтина ГАз и т.н.
Предварително благодаря.



Тема Mercedes-a е супер...нови [re: st16me]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано21.10.05 09:00



...върви колкото 230Е, по-нов, хубав...и икономичен...122 коня ако не се лъжа...едно приятелче има такъв, и той я вкара от италия преди 3 години....ами хубава кола...е, базов модел е, не може да очакваш да има супер вървеж, но както казах мощността е достатъчна, в крайна сметка бързината не е била никога първоцел за един мерцедес...хихи с изключение на някои модели




Тема GASSSSнови [re: Vlado-BENZ]  
Автор KPAHK (MegaBenz FAN)
Публикувано21.10.05 10:28



ne che sam razbirach no mislia che za gaz shte ti triabva
"GAZOV INJECTION" t.e. pone 1800 kinta



Тема Re: Mercedes-a е супер...нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор Mercedes driver® (Хубав човек)
Публикувано21.10.05 10:38



Ехе, вие и двамата се появихте

Направо бях взел да си мисля , че сте изневерили на марката и на клуба.

Честито на st16me, по-скоро да дойде и със здраве да я караш.

Владо, ти направо беше взел да липсваш на Клуба.

Ride to live-live to Ride
MB E250 S124
Clio 1.4Energy


Тема Re: Mercedes-a е супер...нови [re: Mercedes driver®]  
Авторst16me (Нерегистриран)
Публикувано21.10.05 11:26



Ако съм за газов инжекцион ще ми дойде малко вътрешно.



Тема Re: Mercedes-a е супер...нови [re: st16me]  
АвторBecker (Нерегистриран)
Публикувано21.10.05 12:48



А на 190-ка 2.0 КЕ-Джетроник може ли да се сложи обикновена газова без да има гърмежи, прецакани дебитомери и подобни "удоволствия"?



Тема Re: С-класанови [re: st16me]  
АвторMepчo (Нерегистриран)
Публикувано31.10.05 23:58



Поздравления за новата ти придобивка. Със здраве и кеф да си я караш.
Аз от 3-4 месеца съм с модела Esprit от 1994 г. и съм много доволен. Твоята от коя година е? Най-големият проблем е да намериш читав мотьор и да си спокоен, че разбира какво прави. Фирменият сервиз ми отвори проблеми и още немога да се ориентирам къде да ходя.



Тема Re: С-класанови [re: Mepчo]  
АвторDiesel Power (Нерегистриран)
Публикувано01.11.05 12:32



Какво и е на Ц-класата, та ти трябва монтьор, аз за различните проблеми ползвам различни сервизи а съм разочарован от Балкан Стар без още да съм стъпил при тях - само по телефона успяха да ме разубедят



Тема Re: С-класанови [re: Diesel Power]  
Автор Mepчo (непознат )
Публикувано03.11.05 22:17



Ами ето тук някои от роблемите, които ми лазят по нервите:
1. Има едно леко чукане при врътване на волана предимно надясно. Понякога го няма. Един баш майстор каза, че втулка на хебела била за смяна. Друг рече, че веднага ще я смени, но небило от това. Да карам и като почне много да тропа тогава ще се разбере от какво е.
2. По дребни и нагъсто разположени неравности нещо тропа в предницата.
Имаше един шарнир за смяна, но това не промени много нещата. (Това ме подсеща да питам - при смяната, старият шарнир с чука ли се избива или има друг начин. При чукането един щифт от стария шарнир остана заклещен. Майсторът изхвърли щифта от новия и намести шарнира върху заклищения щифт от стария.)
При по-едри неравности има някакво скърцене - едни казват, че били гумени тампони, но се чудят дали са на амортисьорите или някакви други (???).
3. Регулирането височината на фаровете неработи. Казаха ми, че копчето било спукано и ще ми го сменят за 90 лв. (Наистина се чува шум от въздух в тази посока, но може и тръбичка да е откачена.)
4. Преди да купя колата не е била карана дълго време и задвижването на дроселната клапа беше клеясало, та заяждаше. Почистиха го малко със спрей и смазка и тръгна, но понякога неможе да се подава газ плавно или при отнемане на газтта оборотите не падат веднага. Тези задвижки имат някакви луфтове и понеже някои са с пластмасови накрайници може и да са износени. Хората които питах казаха, че са си добри, но си мисля, че и жилото на газта сигурно е за почистване и смазване. (Нагарът от дроселната клапа изчистихме.)
5. Скоростите не минават толкова леко, колкото си мисля, че е редно за такав автомобил, значително по-тежко и с някакви закачания по пътя и се чувства придръпване когато си държиш ръката върху лоста (нямаше такива работи при BMW-то, което карах доскоро, макар чебеше 20 годишно). Смазваха лостовете, които са достъпни отдолу, но съществена промяна не се получи.
6. Около дупката за антената боята се е надигнала на няколко мехурчета, очевидно тръгва ръжда и неискам да чакам докато се пробие.
До тук съм ходим в БалканСтар, Велмар Ауто, Дунев Сервиз и един монтьор от сервиза на НСО.
Ще ти бъда много благодарен ако ме насочиш към хора, които биха се справили с тези проблеми.



Тема Re: С-класанови [re: Mepчo]  
АвторDiesel Power (Нерегистриран)
Публикувано04.11.05 13:16



Относно ходовата част ти препоръчвам да отидеш в сервиза на Петко на ул. Братя Миладинови, най лесно се стига по следния начин, караш си по Христо Ботев от пл. Македония в посока Сливница. Минаваш Стамболийски и на новия булевард /май се казваше Тодор Александров/ завиваш надясно и първата пряка пак в дясно, това е Братя Миладинови. Като тръгнеш по нея, сервиза ти се пада на около 50 м отляво, ще го познаеш по рекламата на Mobil на входа. Препоръчвам ти ги защото правят изключително Мерцедес и средната възраст на работещите там надвишава 40 години. Гледам, че и хора от форума са доволни от тях. Предполагам, че ще могат да ти помогнат и за другите проблеми. Относно шанира поне според мен не е проблем, че са ти оставили стария щифт. Единствената роля на щифта е да фиксира шарнира в определено положение а за това няма никакво значение дали щифта е нов или стар. Моята Ц-класа също скърца леко по неравности и си мисля /поне при мен/, че са пружините на МакФерсон-ите, което не е болка за умирачка, стига да не скърца адски много. Моята кола е дизел и нямам дроселови клапи и т.н. така че нищо не мога да кажа по този въпрос. За скоростите съвсем не знам, моята си включва О.К., единствено 5-та влиза малко с чалъм. Като отидеш в сервиза питай Петко той е много в час и най - вероятно ще може да помогне.
А не е лошо, като идея да си смениш маслото в скоростите, но го погледни по каталог за точните характеристики и в никой случай не се доверявай на разни устни препоръки, че тва ставало и т.н! За ръждата ти препоръчвам горещо сервиза на Явор, там са направо богове на боядисването, но не работят евтино и са малко далечко, в село Гниляне, на изхода за Курило, ако попиташ в селото ще ти кажат защото сервиза е огромен. Аз се отказах от Балкан Стар още по телефона, имах проблем с мотора /смучеше въздух/ а оня от Балкан Стар още по телефона разбра, че ми е изгоряла ГНП и да отида с готови 4000 лв., така и крака не ми стъпи там. За същия проблем ходих и в Дунев и най-отговорно заявявам, че те са най - големите некадърници въобще. След като обиколиха колата от всички страни заявиха следното:
- НИЕ НЕ ЗНАЕМЕ КВО И Е! СТРАХ НИ Е ДА ПИПАМЕ ТУКА!!! НАЙ ДОБРЕ ОДИ НА ДИЗЕЛДЖИЯ! - Тук коментарите са просто излишни.
За сега от мен толкова, ако мога да помогна с нещо питай можеш да погледнеш и темата за сервизи във форума защото аз съм собственик на Мерцедес сравнително отскоро и няма да е чудно ако другите момчета знаят и нещо повече.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.