Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:40 04.07.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Трети стопнови  
Автор Mercedes driver® (Хубав човек)
Публикувано19.10.05 15:34



Решил съм да си сложа трети стоп на комбито. Оригинален сигурно няма да е, защото не ми харесва, а вероятно и цената му е защитна :-(

Навремето съм мяркал по автомобили нещо, което прилича на луминсцентна лампа и свети точно, както искам - ЯРКО!!! Но не се пали като такава, а светва мигновено. Не знам къде да търся такова нещо, което, според мен , не е гъзария, а нещо полезно.

Другия вариант е стоп на светодиоди, но по автоджундурийниците има само някакви измишльотини - на предишната кола имах такъв - вижда се че свети само при МНОГО тъмно време.

А повечето нови автомобили са със трети стопове на светодиоди и те действително светят.

Та въпроса ми е , ако някой се сеща за каво става дума, и е виждал в продажба ярък трети стоп, да даде някакво инфо.

Предварително благодаря

Ride to live-live to Ride
MB E250 S124
Clio 1.4Energy


Тема Re: Трети стопнови [re: Mercedes driver®]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано19.10.05 16:19



Аз имам трети стоп от предишната ми кола, но още не съм се наканил да го сложа.
Искам само да те предупредя, да не се хвърляш на най-силно светещите стопове. Помисли и за водачите зад теб. Никак не е приятно да седиш на светофара зад някой, който ти вади очите с ярка червена светлина, особено високо горе, на точно на нивото на очите. Силните стопове могат дори да заслепяват, особено нощем.
Избери си умерено силно светещ стоп. Предвид положението му, няма начин да не се види, че свети.

Само Дизел


Тема Re: Трети стопнови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Mercedes driver® (Хубав човек)
Публикувано19.10.05 16:53



Да, определено съм съгласен с теб. Естествено , не става въпрос за Боен фар, но предишния , както казах, почти не се виждаше.

А като го слагаш третия стоп, нали знаеш къде да го вържеш, че иначе ще ти бърка индикацията за изгоряла крушка?

Ride to live-live to Ride
MB E250 S124
Clio 1.4Energy


Тема Re: Трети стопнови [re: Mercedes driver®]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано19.10.05 17:47



Ами не съм мислил още къде да го вържа, но по принцип бих го вързал към единия от стоповете. Хич не се бях сещал, че ще бърка индикацията за изгоряла крушка. Ти къде смяташ да го вържеш?

Само Дизел


Тема Re: Трети стопнови [re: Caмo Дизeл]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 18:00



Bosch продават май третистопове,според каталога на бош българия към40лв.проверете в магазина на офиц.дистрибутор.Аз също мисля да си взема......



Тема Re: Трети стопнови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано19.10.05 18:10



А в тази връзка, по едно време мислех да слагам на долните стопове "крушки" с LED. Има такива, от долната страна са със същия цокъл, като стандартната крушка, а от горе са 8-10 диода. Идеята ми беше да не ги мисля повече тези крушки, защото диодите на практика са вечни. Тука обаче не можеш да си салгаш каквото си искаш по колата. За всяко нещо, което не е стандартно се иска специално разрешение, а тези диоди нямат такова, та се отказах.

Само Дизел


Тема Re: Трети стопнови [re: Caмo Дизeл]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано19.10.05 20:43



видях такива светлини на стоп... направени за пежо 307 и определено светеха добре, но са някакви по 10-15 лв за светодиод - за светофари. не знам само дали става да се сложат и горе за трети стоп, поради причината , която изтъкна по-горе - може би ще заслепяват.



Тема Re: Трети стопнови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано20.10.05 08:19



Мога да ти кажа че в момента в София, а и не само в София, е много модерно киселите гъзари да карат на включени светлини за мъгла задни, то би трябвало да е само една от ляво, ама те слагат и в дясната за да им изглежда симетрична колата и тъй си карат изродите и ми ебават майката на очите, тъй че мисля че стопа на колегата дето ще свети само по светофари едва ли е проблем.

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Трети стопнови [re: ...]  
Автор Mercedes driver® (Хубав човек)
Публикувано20.10.05 10:07



ТОва за Бош е добра идея - ще се разтърча до техен магазин. Цената ме устройва идеално.

Благодаря!!!!

Ride to live-live to Ride
MB E250 S124
Clio 1.4Energy


Тема Re: Трети стоп [re: Caмo Дизeл]  
Автор Mercedes driver® (Хубав човек)
Публикувано20.10.05 10:23



Тук също се продават такива "крушки" Не бих си сложил такива по две причини:
1, Ще се бърка индикацията - бях си сменил една крушка за габарита във фара и тя се оказа ~4W, а не точно, и жълтата лампа на таблото светна веднага
2. Тия, които се продават тука , са от качествено ниво "боклук минус" и не си заслужава труда по сменянето, камо ли парите за тях.

Третия стоп е опция за Мерцедес и за нашите комбита е едно доста сериозно устройство, което се закрепя заедно със задната чистачка отвътре. Хамалогията е сериозна. А за да не се бърка сигнализацията, се взема захранване от стоп-машинката и се опъва едно кабелче пре з цялата кола до лявата панта на задната врата.Там има монтажна колодка с клеми - докарва се дотам, оттам с клемичка и друго кабелче минава в снопа кабели, които влизат във вратата - също голяма хамалогия, и след това имаш работещ трети стоп :-)

Сигурно изглеждам болезнено вманиачен, но преди няколко вечери карах зад едно S124 същото като моето , и му се кефех, кефех, и докато се кефех , и щях да се блъсна в него - и габаритите светят слабичко, и стоповете - в сравнение с разни нови френски и корейски автомобилчета.

А идеята е "Да виждаш и да бъдеш виждан" - имаше по едно време такава акция за светлините.

И все пак - зима иде, и трябва всичко да е ОК

Хубав ден

Ride to live-live to Ride
MB E250 S124
Clio 1.4Energy



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.