Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:36 17.05.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема От какво не ми работи единия цилиндър ?нови  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано12.10.05 16:37



От какво по принцип може да се получи да не ми работи единия цилиндър на колата ? Смених с нови като мислех че ще се оправи: дистрибуторната капачка, палеца, свещите и кабелите и 5-тия ми цилиндър не иска да работи има си искра до свеща и е суха, но просто по някаква причина не иска да работи и от това двигателя ми тресе и загрява до почти 100 и харчи повече колата. Начина по който разбрах че не ми работи тоя цилиндър е като при работещ двигател изключвах кабелите един по един и при всички други като ги изключа се забелязва разлика в работата на двигателя тоест почва да тресе повече и като включа отново кабела се стабилизира а при тоя 5-тия няма никаква разлика като го махна и сложа.




Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OOsel]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано12.10.05 17:01



На коя кола е това? Ако е пълен инжекцион, трябва да провериш и инжектора.
Иначе остава само компресията - бутало, сегменти, клапани...

Само Дизел

Редактирано от Caмo Дизeл на 12.10.05 17:02.



Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано12.10.05 17:25



Става въпрос за двигател M117.965 който е KE-Jetrоnic което според мен е пълен инжекцион. Инжектора в смисъл да не е запушен ли ? още сега ще отида до го проверя дори имам от едната ударена еднакви инжектори и ще пробвам и ще пиша какъв е резултата.




Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OOsel]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано12.10.05 17:37



Само ще да е инжектора, щото колкото и да са заминали сегментите, чак пък никаква разлика да няма требва и буталото да го няма. Другото възможно обяснение, което е почти невъзможно е да е скъсана гарнитурата на главата така че парчето да е там но да може да се отваря само към предишния цилиндър, като клапа един вид, ама това ако е станало най-добре да не пипаш двигателя ще може да го продадеш на някоя лабораторя за тлъста сума!!!

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Ascona83]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано12.10.05 18:04



Току що ходих до колата и смених инжектора с друг който знам че е ок, но положението е същото пак няма реакция от този цилиндър. Иначе колата си има мощност не харчи масло не пуши пушак и не харчи антифриз но двигателя работи неравномерно заради тоя цилиндър.




Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OOsel]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано12.10.05 18:37



Колега не е безопасно, ама що не пробваш на охлабена гайка на инжектора(не съвсем развита, за пример виж на работещ цилиндър колко да развиеш) да пробваш да вртънеш да видиш ходи ли изобщо гориво до инжектора, щото може тръбичка да е запушена, може нещо по разпределителя на горивото да е втасало, просто не мога да си представя че дори и без сегменти цилиндъра няма да оказва влияние на работата на двигателя. Другото дето се сещам е клапан да е изгорял ама требе мног да е изгорял да не може да задържи никаква компресия че да се стигне до положение все едно го няма цилиндъра!!! Пак да предупредя за разхлабването на гайка на инжектора че не е никак безопастно!!!!

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!

Редактирано от Ascona83 на 12.10.05 18:39.



Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OOsel]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано12.10.05 18:41



Ами виж сега, аз съм доста бос по инжекционите, но при KE-Jetronic разпределяше горивото механично, нали? На инжектора няма кабели?
Т.е. не може да е загуба на сигнал, както става при по-новите инжекциони.
Може обаче самия инжекцион да не подава гориво към този инжектор или тръбопровода да е запушен или и аз не знам.
Като вадиш толкова лено дюзата, що не пробваш дали пръска бензин от нея, докато работи двигателя.
Не знам, говоря малко на изуст...

Само Дизел


Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Ascona83]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано12.10.05 18:43



Хаха, почти едно и също сме писали

Само Дизел


Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Ascona83]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано12.10.05 18:59



Ще се опитам да го направя по безопасен начин. Ще извадя инжектора без да го развинтвам от тръбата която идва от към инжекциона и ще го сложа в някое шише да гледам дали като запаля ще пръска а на мястото от където съм извадил инжектора ще сложа друг да седи бутафорно, мисля че така ще е безопасно.




Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано12.10.05 19:02



Отивам да елиминирам и това съмнение !





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.