Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:45 28.09.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема 190Е - шумна бензинова помпанови  
АвторБekep (Нерегистриран)
Публикувано11.10.05 13:01



Колеги, това дали е признак , че помпата е за смяна или е нормален този шум? Какви пари и от къде да търся нова помпа ако затрябва?
Благодаря!



Тема Re: 190Е - шумна бензинова помпанови [re: Бekep]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано11.10.05 15:35



Ами ако много шуми значи скоро ще се скапе на мен така ми шумеше после почна колата да придърпва и накрая се скапа окончателно и си купих нова. Може да провериш в Ауто+ дали има и цената също.




Тема Re: 190Е - шумна бензинова помпанови [re: 5OOsel]  
АвторБekep (Нерегистриран)
Публикувано12.10.05 19:31



Мерси! Проверих цената в Ауто+, 234 лв. за помпа Бош. Сигурно си струва парите но се чудя някой не е ли отварял такава помпа, какво и се износва? Ако със смяната на едни четки и лагери или втулки се оправя няма смисъл да се дават тези над 200 лв. че не са хич малко.



Тема Re: 190Е - шумна бензинова помпанови [re: Бekep]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано12.10.05 19:43



Тя май е капсулована и не подлежи на ремонт, чувал съм че има хора които могат да ги оправят по някакъв начин но това оправяне издържа около месец и после пак се разваля и общо взето няма смисъл да се прави. Иначе тая цена и на мен ми се вижда много ама като се развали все пак без нея не може. Виж също за цена в Балкан Стар или Ивайджет но не вярвам да е по ниска иначе в Ауто+ по принцип може да ти направят отстъпка 20% ако искат.




Тема Re: 190Е - шумна бензинова помпанови [re: 5OOsel]  
АвторБekep (Нерегистриран)
Публикувано12.10.05 20:03



Аз стартери и алтернатори съм оправял не един и два, и за това си мисля че и тая помпа би могло да се ремонтира, но не съм отварял такова чудо. Че е капсулована не е проблем. Само не знам кое се е износило, на какво се дължи шума, дали на електромоторната част или на помпената, ако е второто нямам идея може ли да се възстанови или подмени , ако е по ел. мотора там няма да има проблеми ако не е прекалено късно, примерно съсипан колектор. Дори и да купя нова смятай, че тая съм я разкапсуловал, и ще пиша какво съм намерил из вътре.



Тема Re: 190Е - шумна бензинова помпанови [re: Бekep]  
Автор 124-TE ()
Публикувано12.10.05 20:56



Помпата представлява центробежна помпа от хромирана месингова пластина с дебелина 6мм. в която са поставени 4бр.ролки с неизвестно покритие за мен,но вътррешно от мек метал.При по-дълга работа тази плочка и тези ролки се износват до степен в която престават да изпълняват предназначението си.Това е и развалянето на самата помпа.Що се отнася до роторчето и неговите четки,то те биха надживяли и още една пластина с ролки.Самото отваряне не е сложно,като се има предвид,че има и "о"пръстен който уплътнява капачката за да не изпуска бензин.Пробвай,може да е и от ротора!!

спокойното е сигурно
разумното е бавно


Тема Re: 190Е - шумна бензинова помпанови [re: 5OOsel]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано12.10.05 21:56



определено си заслужава ако може да бъде отремонтирана - на предната ми кола ми рециклираха бензиновата помпа - потопяема и ми дадоха гаранция един месец - после съм се срещал със следващия собственик - не е имал оплаквания. говорим за вече две години експлоатация



Тема Re: 190Е - шумна бензинова помпанови [re: 124-TE]  
АвторБekep (Нерегистриран)
Публикувано13.10.05 09:01



Благодаря, колега! Това е полезна информация. От моята конкретно се чува едно жужене, предполагам е от тези ролки. Смятам така или иначе да я отворя тая помпа, да видя какъв и е проблема.



Тема Re: 190Е - шумна бензинова помпа [re: BlondNigger]  
АвторБekep (Нерегистриран)
Публикувано13.10.05 09:03



Колега, би ли споделил къде, на каква цена и за колко време ти я отремонтираха и евентуално ако знаеш какво точно са и правили?



Тема Re: 190Е - шумна бензинова помпанови [re: Бekep]  
Авторuser (Нерегистриран)
Публикувано13.10.05 14:18



Predi vreme i mojata taka zashumja, i sled okolo 5000 km otkaza izvednaz :). Pochti sigurno i goriven filtar trjabva da smenish, pak i ne zabraviaj da si promiesh rezorvara taka i taka shte go "otvarjash"




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.