Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:58 07.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема От какво не ми работи единия цилиндър ?  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано12.10.05 16:37



От какво по принцип може да се получи да не ми работи единия цилиндър на колата ? Смених с нови като мислех че ще се оправи: дистрибуторната капачка, палеца, свещите и кабелите и 5-тия ми цилиндър не иска да работи има си искра до свеща и е суха, но просто по някаква причина не иска да работи и от това двигателя ми тресе и загрява до почти 100 и харчи повече колата. Начина по който разбрах че не ми работи тоя цилиндър е като при работещ двигател изключвах кабелите един по един и при всички други като ги изключа се забелязва разлика в работата на двигателя тоест почва да тресе повече и като включа отново кабела се стабилизира а при тоя 5-тия няма никаква разлика като го махна и сложа.




Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OOsel]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано12.10.05 17:01



На коя кола е това? Ако е пълен инжекцион, трябва да провериш и инжектора.
Иначе остава само компресията - бутало, сегменти, клапани...

Само Дизел

Редактирано от Caмo Дизeл на 12.10.05 17:02.



Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано12.10.05 17:25



Става въпрос за двигател M117.965 който е KE-Jetrоnic което според мен е пълен инжекцион. Инжектора в смисъл да не е запушен ли ? още сега ще отида до го проверя дори имам от едната ударена еднакви инжектори и ще пробвам и ще пиша какъв е резултата.




Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OOsel]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано12.10.05 17:37



Само ще да е инжектора, щото колкото и да са заминали сегментите, чак пък никаква разлика да няма требва и буталото да го няма. Другото възможно обяснение, което е почти невъзможно е да е скъсана гарнитурата на главата така че парчето да е там но да може да се отваря само към предишния цилиндър, като клапа един вид, ама това ако е станало най-добре да не пипаш двигателя ще може да го продадеш на някоя лабораторя за тлъста сума!!!

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Ascona83]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано12.10.05 18:04



Току що ходих до колата и смених инжектора с друг който знам че е ок, но положението е същото пак няма реакция от този цилиндър. Иначе колата си има мощност не харчи масло не пуши пушак и не харчи антифриз но двигателя работи неравномерно заради тоя цилиндър.




Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OOsel]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано12.10.05 18:37



Колега не е безопасно, ама що не пробваш на охлабена гайка на инжектора(не съвсем развита, за пример виж на работещ цилиндър колко да развиеш) да пробваш да вртънеш да видиш ходи ли изобщо гориво до инжектора, щото може тръбичка да е запушена, може нещо по разпределителя на горивото да е втасало, просто не мога да си представя че дори и без сегменти цилиндъра няма да оказва влияние на работата на двигателя. Другото дето се сещам е клапан да е изгорял ама требе мног да е изгорял да не може да задържи никаква компресия че да се стигне до положение все едно го няма цилиндъра!!! Пак да предупредя за разхлабването на гайка на инжектора че не е никак безопастно!!!!

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!

Редактирано от Ascona83 на 12.10.05 18:39.



Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OOsel]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано12.10.05 18:41



Ами виж сега, аз съм доста бос по инжекционите, но при KE-Jetronic разпределяше горивото механично, нали? На инжектора няма кабели?
Т.е. не може да е загуба на сигнал, както става при по-новите инжекциони.
Може обаче самия инжекцион да не подава гориво към този инжектор или тръбопровода да е запушен или и аз не знам.
Като вадиш толкова лено дюзата, що не пробваш дали пръска бензин от нея, докато работи двигателя.
Не знам, говоря малко на изуст...

Само Дизел


Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Ascona83]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано12.10.05 18:43



Хаха, почти едно и също сме писали

Само Дизел


Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Ascona83]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано12.10.05 18:59



Ще се опитам да го направя по безопасен начин. Ще извадя инжектора без да го развинтвам от тръбата която идва от към инжекциона и ще го сложа в някое шише да гледам дали като запаля ще пръска а на мястото от където съм извадил инжектора ще сложа друг да седи бутафорно, мисля че така ще е безопасно.




Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано12.10.05 19:02



Отивам да елиминирам и това съмнение !




Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Ascona83]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано12.10.05 19:32



Направих това упражнение и ижектора си пръска като по книга (WIS - гледах няколко картинки на различно пръскане на инжектора и моя си пръска като работещ) запалих колата и тънките струйки почнаха по малко да пълнят едно шишенце в което пъхнах инжектора. И пак махнах кабела на свеща за да проверя и няма разлика дори почти си залепих ухото до двигателя да слушам за промени в работата при махнат и сложен кабел и си е все същото.




Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OOsel]  
Автор5OO sel (Нерегистриран)
Публикувано12.10.05 20:42



kolega i az imah su6tia problem s su6ti dvigatel samo 4e na vtori cilindur obikolih suma maistori i vseki vika6e klapan ili segmenti a si ima6e kompresia 12 i mi kazaha da sipia prisadka za otpu6vane na injekciona i ottogava 5 pati vadih rezervoar za da go 4istia i nakraia mi se preeba celia injekcion a problema bil samo v gumi4ka na smukatelen klapan i sve6ta mi be6e suha otna4alo no stava6e cialata v nagar a posle vze i da se omasliava a tova izob6to ne se otraziava6e na masloto na 6tekata i niama6e gram pu6ek.Imama i edin drug vupros ima6 li niakakuvi 4asti za takuv dvigatel 6toto mi triabva val s lageri ili cial motor 6tot moiata kato se preeba injekciona i dave6e i pulne6e benzin v masloto i kato trugnah na dulag pat i blokira i o6te ne6to kaji mi na prazen hod li go niama cilindura ili kato podade6 gaz



Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OOsel]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано13.10.05 09:05



Аз бих заложил на гарнитура. Погледни маслото за следи от антифриз (капачката) и водата за масло. Провери дали е само един цилиндъра, който прави проблеми, защото може да "духа" между два съседни. Най-лесно става проверката като замериш компресия.

Успех.



Тема Една идея...нови [re: 5OOsel]  
АвторБekep (Нерегистриран)
Публикувано13.10.05 10:18



Навремето на моята ладичка така и изчезна 3-ти цилиндър, и аз тръгнах да проверявам искри , компресии ...накрая се оказа съвсем друго, маркуча за вакуумния усилвател на спирачките се бил напукал но понеже отвън е с текстилна оплетка не си личи. Щуцера на който се хваща маркуча към всмукателния колектор се намира точно срещу 3-ти цилиндър. Така че, провери я и тая възможност.



Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OO sel]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано13.10.05 14:06



Тия двигатели явно са си стари и скапани и все нещо ще им е развалено. Ще ходя някъде да ми премерят компресията да видя какво ще покаже но за сега свеща си е чиста и суха. Досега само на празен ход съм забелязъл че не работи тоя цилиндър ще се опитам днес да го пробвам на по високи обороти въпреки че ако извадя кабела на свеща на около 2000 оборота то няма да си личи ако прекъсва. Иначе за частите нямам защото досега нищо не ми се е скапвало на другата ми пура която е 1983г. двигателя трябва да го правя има за смяна разни гарнитури и гумички но всичко друго му работи тя твоята вероятно е с K-Jetronic а не с KE-Jetronic има някаква разлика между двете ама незнам точно каква.




Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Bad_Dog]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано13.10.05 14:07



Ще проверя днес къде мерят компресията на двигателя и ще видя каква е на моя.




Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OOsel]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано13.10.05 14:37



май разликата е че к-джетроника няма електронно запалване за разлика от ке-джетроника

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Ascona83]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано13.10.05 15:21



Ами при двете съм забелязъл разлика че едната като и се завърти ключа при палене в положението да светнат контролните уреди точно преди да се врътне докрай и да запали се включва бензиновата помпа (чува се звук за 2-3 секунди от нея и спира) а при другата чак след като почне да върти стартера се включва помпата и пали и също има разлика че едната има повече кабели около инжекциона.




Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OOsel]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано13.10.05 15:23



мери ли компресията че ми е интересно от къде иде проблема?

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Ascona83]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано13.10.05 15:51



Трябва да видя в кой сервиз мерят компресия и ще отида.




Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OOsel]  
АвторБeнц (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 09:15



Колега като имаш WIS там пише какво е налягането при впръскване на горивото, не гледай само картинките а и чети. Премери го да ли е толкова. Там пише в една от причините, че когато налягането не е в граници при так сгъстяване се получава уравновесяване на налягането и не се впръсква гориво. За това всички други признаци за износен цилиндър не са видни. Получава се уравновесяване на налягането от цилиндъра кам налягането давано от помпата и е равновесие-няма впръскване. Когато налягането от цилиндъра е по голямо в системата има възвратен клапан за сигурност /в главата на инжекциона/ защото ще гръмне резервуара. Там също пише че трябва да се смени /ремонтен комплект/ всичко в главата на инжекциона за постигане на оптимално уплатнение. Не пълни гушите на не знайни майстори. Ти виждаш че дюзата пръска при отворена система без противо налягане, а когато затвориш системата има противо налягане. Там има специален инструмен, които се монтира между дюзата и главата, да но можеш да го намериш. Успех



Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Бeнц]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано14.10.05 10:20



Звучи много логично тая работа с изравняването на наляганията!!!
Да питам: нали налгането във всички дюзи е еднакво при нормална работа на двигателя, както и налягането във всички цилиндри, възможно ли е само на едната дюза по някакви причини да е паднало налягането?!?!?! Не съм на ясно какво има в тая глава на инжекциона, явно е некаква механика която определя в кой момент на коя дюза да иде гориво?

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Бeнц]  
АвторBecker (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 12:01



Колега, струва ми се че много грешиш. При такт сгъстяване и всмукателните и изпускателните клапани са затворени, защото иначе се сещаш че никакво сгъстяване няма да се получи, нали? Освен това, налягането в цилиндъра в края на тоя такт е около 13-14 атмосфери в зависимост от състоянието на двигатела, и е доста по-високо от това , което бензиновата помпа дава, някъде около 6. Но си прав, че налягането в тракта на инжекциона трябва да е в граници, и не само това ами и да е постоянно, защото цикловата порция гориво се дозира правилно само ако налягането е константно.



Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Becker]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано14.10.05 12:22



В мойта книга за моя модел инжекцион пише че дюзата трябва да отвори при около 3.5 атм. и ако отваря при по-ниско налягане да се подмени. И още нещо, впъскването не става в цилиндъра всъщност, говорим за бензин все пак не за дизел.

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Ascona83]  
АвторBecker (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 12:30



Нали и аз това казвам! За това и мисля че колегата се е объркал. Инжектора е зад всмукателния клапан и когато клапана затвори няма как да му влияе налягането в цилиндъра.



Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Becker]  
АвторЛaиk (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 13:33



А когато се впръсква горивото да ли са отворени клапаните



Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Ascona83]  
АвторЛaиk (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 13:35



А къде ти е дюзата, в резервоара ли????



Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OOsel]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано14.10.05 13:46



Сега четох в tuning.bg/forum че един от участниците и писал че не му работи единия цилиндър и друг му е писал че можело да не работи защото разпределителния вал е износен ? та понеже и аз имам такъв проблем с валовете се замислих дали заради тях се получава така ? Също се чудих валовете от какво се износват ? нали над тях минава една тръбичка с дупки която пуска масло и ги омаслява докато работят и понеже преди време бях махал капаците на двигателя и бях забелязъл че тия тръбички пускат струйка масло и струйката не беше равномерна за всички рамена на вала и реших да извадя едната тръбичка и да я видя да не се е запушила защото дупките през които тече маслото към вала са малки и се оказа че тия пластмасовите връзки които захващат тръбичката към двигателя са се поспекли и са се разпаднали по малко и парченцата от тях бяха заседнали в началото и края на тръбата през която минава маслото и ги почистих и ги върнах на място и като запалих колата (за съвсем малко защото без капаците хвърчи масло навсякъде) видях че струята се е увеличила и по вала се изсипва повечко масло (по добре се смазва) и сега осъзнах че може от това запушване на омаслителните тръбички да не е стигало достатъчно масло до валовете и от това да са се износили ? въпреки че дори и по малко да е текло пак винаги са имали масло ?




Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OOsel]  
АвторHeпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 13:56



Единственото вярно нещо което чета е че няма признаци за износена бутална група-не гори масло, електрическа повреда-сменени части, ако и степента на сгъстяване е добра следва че единствения проблем е в недостига на гориво. Определено това е от инжекционната глва при разпределението към цилиндрите-защото другите цилиндри работят. Така че колегата с налягането е прав и както е казал да се чете WIS германеца не може да не се е сблъскал с тоя проблем.



Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OOsel]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 14:02



Дори и да ти е износен вала цилиндъра ще ти работи на 20-30 процента. Ако 100% не работи ти пожелавам утре да си купиш новата Sкласа щото от тоя двигател не става нищо



Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Лaиk]  
АвторBecker (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 14:36



Когато се впръсква гориво би трябвало да е отворен всмукателния клапан, ама това е такта пълнене а не сгъстяване, буталото се движи надолу, а не нагоре. Имаш 4 такта,
1.Пълнене- отворен всмукателен клапан, затворен изпускателен, буталото се движи от ГМТ към ДМТ. При този такт цилиндъра се пълни с гориво-въздушна смес.
2.Сгъстяване-затворени клапани, буталото се движи от ДМТ към ГМТ.
3.Работен такт (разширяване)-малко преди да се достигне ГМТ се подава искрата, клапаните продължавата да са затворени, вследствие горенето силите на разширение преместват буталото надолу към ДМТ.
4.Вентилиране-отворен изпускателен затворен всмукателен клапан, буталото се движи от ДМТ към ГМТ.



Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OOsel]  
АвторBecker (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 15:03



По мои наблюдения далеч преди да се усети загуба на мощност от двигатела заради износени гърбици се увеличава тракането, става ужасно за ушите. При теб има ли го това тракане? Иначе, възможно е от лошо смазване да замине вала, все пак зависи колко лошо и колко време е отнесъл така. Можеш да го свалиш и да замериш гърбиците на проблемния цилиндър и да ги сравниш с другите, но на мен ми се струва малко вероятно да е това проблема. До колкото съм те разбрал цилиндъра изведнъж е спрял да работи докато при износване на вала ще губи мощност постепенно. Не каза дали всичко по вакуумите ти е наред, може някой маркуч или връзка да се е разхерметизирала и при утечка в близост до този цилиндър му влияе точно така, няма мощност.



Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Heпoзнaт]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано14.10.05 16:15



От един компютър ли пишете с този твой колега, щото май взе да става малко шизофренично...

Разбира се, че проблема може да е в главата на инжекциона. Обаче обяснението на колегата, за противоналягането в цилиндъра е леко смешно...

Само Дизел


Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор HeпoзнaT (kein Wichser)
Публикувано14.10.05 16:51



Я, някой ми използва ника. Я погледни моля IP-то за да разбера господина от къде пише!!!
Само Дизел, имаш ЛС

Редактирано от HeпoзнaT на 14.10.05 16:56.



Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: HeпoзнaT]  
АвторHeпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 16:59



Не ти използвам ника а просто съм "Непознат" а щом ми искаш IP ето го 83.143.145.44



Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Caмo Дизeл]  
АвторHeпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 17:05



От където си искаме от там пишеме. Що се късае до "шизовреничното" можеш да си модератор но не си доктор. Можеш също да знаеш повече от другите, което не го отричам, но не знаеш всичко, и винаги се трапосваш с някакъв балон та дори да е пълен с хелий. Това което го казвам го пише във WIS прочети и тогава обяснявай кое е "леко смешно". Ако не ти се плаща мога да ти услужа с парола след известно време за да работиш онлайн с тази програма.

Сега ти желая приятна вечер



Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Heпoзнaт]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано14.10.05 17:17



Поне в едно нещо не позна - доктор съм

Не съм професионалист в областа на автомобилите, така че грешките са ми простени. Когато някой ми ги покаже, не се сърдя.

А за WIS-а, просто се усъмних, че пише (цитирам) "Получава се уравновесяване на налягането от цилиндъра кам налягането давано от помпата и е равновесие-няма впръскване" (край на цитата).
Както колегите вече отбелязаха, дюзата не е в цилиндъра.

П.П. Не съм лекар

Само Дизел


Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OOsel]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано14.10.05 17:31



От всичките мнения които прочетох стигнах до две заключения едното е да си купя новата S класа а другото е да си сменя двигателя и се спрях на второто :)

Понеже имам един двигател от пура 560SE който е като нов и просто мога да го сменя като махна моя, но сега гледах в mbclub.ru техническите характеристики на на 500SE и 560SE и има разлика в скоростната кутия:

560SE:
Передаточные числа передач: I. 3,87; II. 2,25; III. 1,44; IV. 1,0; R. 5,59
Передаточное число главной передачи: 2,65

500SE: (моята)
Передаточные числа передач: I. 3,68; II. 2,41; III. 1,44; IV. 1,0; R. 5,14
Передаточное число главной передачи: 2,24

Тая 560 от която искам да взема двигателя си има и скоростна кутия и диференциал, но скоростната кутия може да превключва само на P, R, D, 3 и на 2 не иска да мръдне лоста просто по надолу от 3 не може да се сложи и си мисля че може да е блокирала при удара или просто като заработи ще се оправи ? Тоя вариант с смяна на двигателя ще излезе най евтин и сполучлив но само тия разлики в скоростната кутия ме притесняват.




Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Caмo Дизeл]  
АвторHeпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 17:40



Разбира се че не е в дюзата, аз не гледам 605 мотор а както каза пострадалия 117



Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OOsel]  
АвторALEXONE (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 17:44



За съжаление нищо по тази тема не мога да кажа но имам един въпрос към колегата 500 sel ако не сменяш мотора колко пари ще му изкаш на този 560 СС живо ме интересува можеш да ми пишеш и на alexone@data.bg ICQ 333400919 Skaype allexone



Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OOsel]  
АвторHeпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 17:46



Дистибутора на горивото /инжекциона/ е един и същи, но трябва все пак да го видиш с пълния номер на моторите.



Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: ALEXONE]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано14.10.05 18:00



Явно ще трябва да го сменя мотора защото моя е тръгнал да се избушва с тия износени валове и неработещ цилиндър и кой знае още какво и друг начин не виждам. Иначе трябва да дам над 2500лв за ремонти (разпр. валове, кубилици, хидравлични повдигачи и сигурно и др неща) на сегашния ми двигател и просто не ми се занимава наистина предпочитам да си сложа 560 двигател и да не ремонтирам нищо за сега.




Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Heпoзнaт]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано14.10.05 18:03



Мисля че и другите неща са същите защото съм взимал части за другата ми кола от тая 560 и номерата са съвпадали само автоматика и диференциала ме съмняват с тия разлики...




Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OOsel]  
АвторALEXONE (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 18:03



А за какви пари може да се намери един 560 СС мотор ?



Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OOsel]  
АвторHeпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 18:06



Виш изглежда не се изразих правилно. Имах в предвид да смениш са мо инжекциона и да установиш има ли разлика. Все пак по малко труд ще хвърлиш пък и ще можеш да видиш на къде отиват нещата.



Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Heпoзнaт]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано14.10.05 18:32



Само един тъп въпрос: Снимал съм двигателя и кое е инжекциона това в червеното гръгче на картинката или цялото което съм оградил в жълто в смисъл кое трябва да сменя за да пробвам ?






Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: ALEXONE]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано14.10.05 18:34



Не знам не съм търсил сигурно зависи от състоянието му и какво върви с него разумна цена ми се струва около 1000-1500лв.




Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OOsel]  
АвторHeпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 19:48



Да това в червеното, е ето ти и нещо за ориентация.





Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Heпoзнaт]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано14.10.05 19:58



Мерси много за тая картинка, още утре ще сменя инжекциона и ще пробвам какво ще стане. Тая програма ако я имаш можеш ли да ми я копираш ?




Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OOsel]  
Автор126 5OO sel (Нерегистриран)
Публикувано16.10.05 11:15



kolega za tova s smianata na injecktiona mnogo vnimavai kakvo pipa6 4e posle nemoje6 da go opravij ako se razmurda a za 560 motora niama problem ot razlikata prosto diferenciala i kutiata sa po bavni i 6te uskoriava mnogo po dobre no 6te e v po viskoki oboroti i 6te ti gori pove4e tuk ima edin rakuv bil e s 420 motor i sega e s 560 i niama da ti kaja kak vurvi oba4e ka4va razhoda ot izli6nite oboroti i moje6 li da ostavi6 telefon da ti zvunna 4e ako smenia6 motorite moga da kupia tvoia za 4asti 6toto moia e perfekten ama preeba val i sega sum aut ako moje6 i cena da mi kaje6 6te ti blagodaria a ina4e znam kade ima o6te edin 560 bez dokumenti za 500 leva a s dinamo i starter za 600



Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OOsel]  
Автор126 5OO sel (Нерегистриран)
Публикувано16.10.05 13:02



eto ti i moia teleffon ako re6i6 ne6to ili iska6 da pita6 za ne6to 0886925224 ako iska6 dai i ti tvoia da ti zvunna za tozi dvigatel da se razberem bez zna4enie doma6en ili mobilen a ako si na mtel o6te po dobre dai nego



Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Heпoзнaт]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано16.10.05 19:59



Смених днес инжекциона и пак си е същото положение няма промяна в работата на двигателя тъй че този вариант с налягането отпада май.




Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OOsel]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано17.10.05 08:22



Колега, отворил си си маса работа, а май първо трябваше да замериш компресия на проблемния и на околоните цилиндри, дано не е най-лошото!!!

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Ascona83]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано17.10.05 09:49



И според мен колегата избързва. Скача в приключения без да премери компресия за 10лв. Правят го във всеки сервиз. Може дори сам да си купи копмресомер, ако е мераклия.

Според мен е заминала гарнитурка - не е болка за умиране, прави се лесно, и се вижда как е двигателя отвътре.




Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Ascona83]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано17.10.05 17:15



Дойде ми акъла и днес ходих да ми премерят компресията на двигателя и се оказа че тоя 5тия цилиндър който не работи компресията му достига до 7 атмосфери а на всички останали е 12 и хората ми казаха че със сигурност не може да се каже какво е и предположиха че клапан или хидравличен повдигач може да е блокирал или нещо друго и трябва за да се разбере да се види главата на двигателя. Това ли е най лошото което може да се случи при това положение ?




Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OOsel]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано17.10.05 17:32



Ами то не остана друго, то си беше ясно вече...

Можеше обаче да ти измерят компресията, като капнат малко масълце в цилиндъра. Ако е от сегментите, компресията веднага ще се повиши. Ако не, най-вероятно е нещо по клапаните, въпреки, че тогава може и друго да е.

Само Дизел


Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано17.10.05 17:44



Ами това е стара кола = много проблеми ако ще и мерцедес да е ! То като гледам доста работа ще трябва да се свърши докато се разбере точно какво е ще взема да си търся майстор на който да му се занимава да разглоби двигателя. За да се види какво е трябва ли да се вади двигателя или може на място да се махне само капака от страната на преебания цилиндър и да се види какво е ? да се види главата ми звучи много трудоемко и сложно ?




Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 126 5OO sel]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано17.10.05 17:48



Ами то и моя 560 може да се каже че е без документи защото тая катастрофиралата пура в която е двигателя и няма талона и въобще никакви документи само регистрационните номера са при мен (не е крадена но просто така съм я взел без нищо) и мисля ако сменям двигателите да залича номера на двигателя и да не се занимавам с узаконяване в кат.




Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OOsel]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано18.10.05 08:15



Не е страшно, толкова страшно, аз незнам на твоя двигател дали главите са оъделни или са един корпус, ако са отделни се маха само на страната с преебания цилиндър, ремонтира се и се слага отново, сваляне на двигателя ще има ако е в цилиндъра проблема. Всъщност за твое успокоение мога да ти предложа да свалите само неработещата половина от двигателя и ти да си караш колата спокойно с половин мощност докато ти се оправи и другата половина това им е хубавото на големите В-образни мотор

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Ascona83]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано18.10.05 12:15



Колегата Ascona83 както винаги ти е казал почти всичко.

Работата е за 1 ден. Не повече, освен ако не окаже, че има някакви сериозни проблеми вътре, което дълбоко ме съмнява. Доставката на частите ще е повече обаче.
Приготви си гарнитура за глава и да го почват. Като го отворят отиди на място и го огледай, за да не ти замажат очите.
След като видиш какво е купи частите и го оправи.
Иначе транплантация на двигател си е едно малко гърбене. Винаги има разлики и почват мъките.
Успех.



Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Bad_Dog]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано18.10.05 17:43



Извинявам се за тъпия въпрос обаче не ми е ясно само едно нещо понеже днес ходих да си поръчам гарнитура за главата и се оказа че те са две гарнитури лява и дясна и аз поръчах само една която е от лявата страна (където е неработещия цилиндър) и всъщност въпроса ми е дали само едната се сменя или и двете гарнитури трябва да сменя че струват по 110лв всяка една.




Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OOsel]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано18.10.05 18:50



Щом са две гарнитури значи сменяш само едната от страната от която се отваря двигателя, ако главите са на един корпус(нямам спомен как са) ще вземеш и втората, но само ако се налага.

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 126 5OO sel]  
Авторpura men (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 19:40



abe 4ovek dai pone niakuv telefon da se 4uem i da se razberem moje az da ti dam moia za 4asti i da ti doplatia a ti da mi dade6 tvoia 560 sel zvunni da se ugovorim i se smenia samo ednata garnitura no ima i o6te edna gumena na jabata koiato e izgoriala i e nalojitelno da se smeni a ako ima nadran cilindur prosto go hvurlia6 tozi blok 6toto ne e s rizi a z niakva oksidacia i ne se 6laifa a napravo se smenia celia no mi zvunii ili mi ostavi telefon na mtel da ti zvunna



Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: pura men]  
АвторALEXONE (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 20:42



За каква оксидация говориш колега как така не се шлаифа блока на 560 мотора



Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: pura men]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано19.10.05 08:57



Сигурен ли си че не е на ризи?!?!?!?

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Ascona83]  
Автор Mimo-2OOE (Мерцедес-фен)
Публикувано19.10.05 09:54



Ami da ama na suhi rizi! Pone moqta e na suhi. Na men sushto mi napravi problem sled osnowniq remont i ne iskashe da zapali, no mi se beshe skusal razpredelitelniq val i pak mi bqha suhi sveshtite!



Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Mimo-2OOE]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано19.10.05 10:15



какво значи сухи ризи?

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Ascona83]  
Авторpura men (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 19:04



suho nabiti rizi sa kogato sa nabiti v bloka i niamat dopir do vodata direktno a drugite sa nabiti i otstrani im e vodata i se miat direktno ot neia i imat gumi4ki otgore i otdolu i kato se precakata pulni masloto s voda a 500 i 560 motorite niamat rizi prosto aluminievia blok ima niakakva obrabotka koiao zabravih kak se kazva i nemoje da se 6laifa a napravo se smenia no e raz4eten da izdurji 1 000 000 km do osnoven remont taka 4e ako ne se preebe ne6to tova ne e niakakuv problem KOLEGA 500 SEL DAI NAI SETNE EDIN TELEFN DA SE RAZBEREM ZA TEZI DVIGATELI NAI SETNE



Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: pura men]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано20.10.05 01:18



Най е лесно да ти дам телефон но аз просто още не съм решил какво ще правя с моя двигател тепърва в началото на другата седмица (тогава ще ми дойде гарнитурата на главата) ще ми отворят двигателя за да разбера точно какво му има и тогава ще преценя дали да го правя или да си сложа другия сега просто няма смисъл да говорим защото нищо няма да можем да се разберем а и дори да ми оправят моя двигател тоя 560 ще си го пазя за втората ми здрава пура защото тя има нужда от двигател




Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OOsel]  
Авторpura men (Нерегистриран)
Публикувано21.10.05 18:43



e ok am i dai edin telefon i da se razberem be 4ovek



Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OOsel]  
Авторpura men (Нерегистриран)
Публикувано24.10.05 21:35



utre sum na plovdiv i ti nali si ottam zvuuni mi da se vidim utre da govorim moia nomer e 0886925224




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.