Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:13 07.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Лaиk]  
АвторBecker (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 14:36



Когато се впръсква гориво би трябвало да е отворен всмукателния клапан, ама това е такта пълнене а не сгъстяване, буталото се движи надолу, а не нагоре. Имаш 4 такта,
1.Пълнене- отворен всмукателен клапан, затворен изпускателен, буталото се движи от ГМТ към ДМТ. При този такт цилиндъра се пълни с гориво-въздушна смес.
2.Сгъстяване-затворени клапани, буталото се движи от ДМТ към ГМТ.
3.Работен такт (разширяване)-малко преди да се достигне ГМТ се подава искрата, клапаните продължавата да са затворени, вследствие горенето силите на разширение преместват буталото надолу към ДМТ.
4.Вентилиране-отворен изпускателен затворен всмукателен клапан, буталото се движи от ДМТ към ГМТ.



Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OOsel]  
АвторBecker (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 15:03



По мои наблюдения далеч преди да се усети загуба на мощност от двигатела заради износени гърбици се увеличава тракането, става ужасно за ушите. При теб има ли го това тракане? Иначе, възможно е от лошо смазване да замине вала, все пак зависи колко лошо и колко време е отнесъл така. Можеш да го свалиш и да замериш гърбиците на проблемния цилиндър и да ги сравниш с другите, но на мен ми се струва малко вероятно да е това проблема. До колкото съм те разбрал цилиндъра изведнъж е спрял да работи докато при износване на вала ще губи мощност постепенно. Не каза дали всичко по вакуумите ти е наред, може някой маркуч или връзка да се е разхерметизирала и при утечка в близост до този цилиндър му влияе точно така, няма мощност.



Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Heпoзнaт]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано14.10.05 16:15



От един компютър ли пишете с този твой колега, щото май взе да става малко шизофренично...

Разбира се, че проблема може да е в главата на инжекциона. Обаче обяснението на колегата, за противоналягането в цилиндъра е леко смешно...

Само Дизел


Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор HeпoзнaT (kein Wichser)
Публикувано14.10.05 16:51



Я, някой ми използва ника. Я погледни моля IP-то за да разбера господина от къде пише!!!
Само Дизел, имаш ЛС

Редактирано от HeпoзнaT на 14.10.05 16:56.



Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: HeпoзнaT]  
АвторHeпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 16:59



Не ти използвам ника а просто съм "Непознат" а щом ми искаш IP ето го 83.143.145.44



Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Caмo Дизeл]  
АвторHeпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 17:05



От където си искаме от там пишеме. Що се късае до "шизовреничното" можеш да си модератор но не си доктор. Можеш също да знаеш повече от другите, което не го отричам, но не знаеш всичко, и винаги се трапосваш с някакъв балон та дори да е пълен с хелий. Това което го казвам го пише във WIS прочети и тогава обяснявай кое е "леко смешно". Ако не ти се плаща мога да ти услужа с парола след известно време за да работиш онлайн с тази програма.

Сега ти желая приятна вечер



Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Heпoзнaт]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано14.10.05 17:17



Поне в едно нещо не позна - доктор съм

Не съм професионалист в областа на автомобилите, така че грешките са ми простени. Когато някой ми ги покаже, не се сърдя.

А за WIS-а, просто се усъмних, че пише (цитирам) "Получава се уравновесяване на налягането от цилиндъра кам налягането давано от помпата и е равновесие-няма впръскване" (край на цитата).
Както колегите вече отбелязаха, дюзата не е в цилиндъра.

П.П. Не съм лекар

Само Дизел


Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OOsel]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано14.10.05 17:31



От всичките мнения които прочетох стигнах до две заключения едното е да си купя новата S класа а другото е да си сменя двигателя и се спрях на второто :)

Понеже имам един двигател от пура 560SE който е като нов и просто мога да го сменя като махна моя, но сега гледах в mbclub.ru техническите характеристики на на 500SE и 560SE и има разлика в скоростната кутия:

560SE:
Передаточные числа передач: I. 3,87; II. 2,25; III. 1,44; IV. 1,0; R. 5,59
Передаточное число главной передачи: 2,65

500SE: (моята)
Передаточные числа передач: I. 3,68; II. 2,41; III. 1,44; IV. 1,0; R. 5,14
Передаточное число главной передачи: 2,24

Тая 560 от която искам да взема двигателя си има и скоростна кутия и диференциал, но скоростната кутия може да превключва само на P, R, D, 3 и на 2 не иска да мръдне лоста просто по надолу от 3 не може да се сложи и си мисля че може да е блокирала при удара или просто като заработи ще се оправи ? Тоя вариант с смяна на двигателя ще излезе най евтин и сполучлив но само тия разлики в скоростната кутия ме притесняват.




Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Caмo Дизeл]  
АвторHeпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 17:40



Разбира се че не е в дюзата, аз не гледам 605 мотор а както каза пострадалия 117



Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OOsel]  
АвторALEXONE (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 17:44



За съжаление нищо по тази тема не мога да кажа но имам един въпрос към колегата 500 sel ако не сменяш мотора колко пари ще му изкаш на този 560 СС живо ме интересува можеш да ми пишеш и на alexone@data.bg ICQ 333400919 Skaype allexone




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.