Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:48 26.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Ascona83]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано12.10.05 19:32



Направих това упражнение и ижектора си пръска като по книга (WIS - гледах няколко картинки на различно пръскане на инжектора и моя си пръска като работещ) запалих колата и тънките струйки почнаха по малко да пълнят едно шишенце в което пъхнах инжектора. И пак махнах кабела на свеща за да проверя и няма разлика дори почти си залепих ухото до двигателя да слушам за промени в работата при махнат и сложен кабел и си е все същото.




Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OOsel]  
Автор5OO sel (Нерегистриран)
Публикувано12.10.05 20:42



kolega i az imah su6tia problem s su6ti dvigatel samo 4e na vtori cilindur obikolih suma maistori i vseki vika6e klapan ili segmenti a si ima6e kompresia 12 i mi kazaha da sipia prisadka za otpu6vane na injekciona i ottogava 5 pati vadih rezervoar za da go 4istia i nakraia mi se preeba celia injekcion a problema bil samo v gumi4ka na smukatelen klapan i sve6ta mi be6e suha otna4alo no stava6e cialata v nagar a posle vze i da se omasliava a tova izob6to ne se otraziava6e na masloto na 6tekata i niama6e gram pu6ek.Imama i edin drug vupros ima6 li niakakuvi 4asti za takuv dvigatel 6toto mi triabva val s lageri ili cial motor 6tot moiata kato se preeba injekciona i dave6e i pulne6e benzin v masloto i kato trugnah na dulag pat i blokira i o6te ne6to kaji mi na prazen hod li go niama cilindura ili kato podade6 gaz



Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OOsel]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано13.10.05 09:05



Аз бих заложил на гарнитура. Погледни маслото за следи от антифриз (капачката) и водата за масло. Провери дали е само един цилиндъра, който прави проблеми, защото може да "духа" между два съседни. Най-лесно става проверката като замериш компресия.

Успех.



Тема Една идея...нови [re: 5OOsel]  
АвторБekep (Нерегистриран)
Публикувано13.10.05 10:18



Навремето на моята ладичка така и изчезна 3-ти цилиндър, и аз тръгнах да проверявам искри , компресии ...накрая се оказа съвсем друго, маркуча за вакуумния усилвател на спирачките се бил напукал но понеже отвън е с текстилна оплетка не си личи. Щуцера на който се хваща маркуча към всмукателния колектор се намира точно срещу 3-ти цилиндър. Така че, провери я и тая възможност.



Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OO sel]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано13.10.05 14:06



Тия двигатели явно са си стари и скапани и все нещо ще им е развалено. Ще ходя някъде да ми премерят компресията да видя какво ще покаже но за сега свеща си е чиста и суха. Досега само на празен ход съм забелязъл че не работи тоя цилиндър ще се опитам днес да го пробвам на по високи обороти въпреки че ако извадя кабела на свеща на около 2000 оборота то няма да си личи ако прекъсва. Иначе за частите нямам защото досега нищо не ми се е скапвало на другата ми пура която е 1983г. двигателя трябва да го правя има за смяна разни гарнитури и гумички но всичко друго му работи тя твоята вероятно е с K-Jetronic а не с KE-Jetronic има някаква разлика между двете ама незнам точно каква.




Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Bad_Dog]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано13.10.05 14:07



Ще проверя днес къде мерят компресията на двигателя и ще видя каква е на моя.




Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OOsel]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано13.10.05 14:37



май разликата е че к-джетроника няма електронно запалване за разлика от ке-джетроника

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Ascona83]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано13.10.05 15:21



Ами при двете съм забелязъл разлика че едната като и се завърти ключа при палене в положението да светнат контролните уреди точно преди да се врътне докрай и да запали се включва бензиновата помпа (чува се звук за 2-3 секунди от нея и спира) а при другата чак след като почне да върти стартера се включва помпата и пали и също има разлика че едната има повече кабели около инжекциона.




Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: 5OOsel]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано13.10.05 15:23



мери ли компресията че ми е интересно от къде иде проблема?

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: От какво не ми работи единия цилиндър ?нови [re: Ascona83]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано13.10.05 15:51



Трябва да видя в кой сервиз мерят компресия и ще отида.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.