Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:34 26.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Въздух присмяна на накладкинови  
Автордoбpи (Нерегистриран)
Публикувано10.10.05 21:52



Здравейте,

Първо да се похваля, че след много кумене и канене, накрая си купих 190-ка и явно влизам в този клуб. Сега да попитам нещо.
След като смених накладките на всички колела спирачната течност изби през тубичката в която се намира. И сега педалът ми стана по-мек от преди. Спирачките държат, но някак си ми се струва нередно да мога да натисна педала до ламарината. Може ли по някакъв начин да е влязъл въздух. При смяната на накладки по принцип няма откъде да влезе.



Тема Re: Въздух присмяна на накладкинови [re: дoбpи]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано10.10.05 22:02



По принцип е нормално като се сложат нови накладки течноста в казанчето да отиде до горе и с времето докато се хабят да намалява защото нали накладката изтънява... но не и да прелее защото това значи че е доливано преди това провери дали от някъде не тече спирачна течност и също като се сменят накладките после напомпай няколко пъти педала на спирачката и би трябвало да не може да се натисне до край и също при загасена кола като го натиснеш няколко пъти накрая става супер трудно и почти невъзможно да се натисне. Ако сега ти е до горе и прелива спирачната течност може да вземеш с една спринцовка да махнеш малко за да не стои нивото над MAX а да си е нормално.




Тема Re: Въздух присмяна на накладкинови [re: 5OOsel]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано11.10.05 09:17



съгласен съм - някой е решил, че колата губи спирачна течност (бившия собственик ) и е долял преди смяна на накладките - и аз съм правил тази глупост.
ако влезе въздух в спирачната система - педала се "одървя" , а не става мек. така че - не бой се - карай си колата и й се радвай!
това е моето мнение.



Тема Re: Въздух присмяна на накладкинови [re: дoбpи]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано11.10.05 09:18



Пропуснах с първият си пост - ЧЕСТИТА ДА ТИ Е КОЛАТА И САМО ДА ТЕ СЛУША!!!
БЕЗАВАРИЙНА И ПРАВИ ПЪТИщА ПРЕД ДВАМА ВИ!!!



Тема Re: Въздух присмяна на накладкинови [re: BlondNigger]  
АвторДoбpи (Нерегистриран)
Публикувано11.10.05 09:31



Значи да обясня - казанчето на спирачната течност беше пълно до горе - от предишния собственик. Накладките ги смених аз, защото колата не мина на преглед. В смисъл мина на преглед но с много "усилия" от страна на преглеждащия. След това - заради лична безопасност отидох в сервиза на "Радиал" да ми направят диагностика на ходова част и спирачки. Казаха ми да сменя една част по волана - някакъв паразитен хефел или нещо такова, и накладките на предните гуми. Аз реших да сменя всички накладки. Купих ги и отидох при друг майстор, който смени всичко. Каза ми и, че след смяна е нормално колата известно време да има слаби спирачки. Като си тръгвах, забелязахме, че от някъде е протекло масло. Отворихме капака и открихме, че е преляло от казанчето на спирачната течност. Знам, че преди това е било пълно, защото лично го видях и дори дозатегнах капачката, понеже не беше добре завита. Заедно с това преливане се установи и, че педалът е много мек. Спирачка има и дори ABS-а отново работи - т.е. в някакъв момент спирачното усилие е способно да блокира гумите. Въпросът е, че всичко става на по-ниско ниво на педала и това е единственият педал на спирачка, който съм виждал да стига до край. Другият беше, когато на старата ми кола се спука спирачна тръба и изтече цялата течност. Но сега течност в казанчето има.

Благодаря, убеден съм че Мерцедес си струва като марка и това е дъста дългогодишна мечта...



Тема Re: Въздух присмяна на накладкинови [re: BlondNigger]  
Автор Mercedes driver® (Хубав човек)
Публикувано11.10.05 09:49



Честито!!!!
Безварийно пътуване и равни пътища ти желая и дълтго да се радваш на придобивката!!!

Според мен по по някакаъв начин все пак ти е влязъл въздух в спирачната система - това е причината педала да е мек. Не съм съгласен с BlondNiger, че педала се втвърдява при въздух, защото трябва да е точно обратното. При прилагане на натиск течността не се свива, а въздухът се свива - и педала пропада...

Търси въздуха и ... обезвъздушавай
Успех

Ride to live-live to Ride
MB E250 S124
Clio 1.4Energy


Тема Re: Въздух присмяна на накладкинови [re: Дoбpи]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано11.10.05 10:39



Колега, като го натискаш бавно вероятно стига до доло, а я пробвай да го ритнеш рязко да видим дали ще отиде до край, не е лошо да го направиш при движение с ниска скорост, подпрян здраво на волана, за да не си ибиеш някой зъб. Ако при сритване колата забива на място и педала не слиза толкова много сигурно ти е захабена спирачната попмпа.

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Въздух присмяна на накладки [re: Ascona83]  
Автор Mercedes driver® (Хубав човек)
Публикувано11.10.05 11:05



За да си опазиш зъбите, същото упражнение може да го направиш и на място със запален двигател. Информацията, която ще получиш, е същата, но зъбите са в безопасност

Ride to live-live to Ride
MB E250 S124
Clio 1.4Energy


Тема Re: Въздух присмяна на накладкинови [re: Mercedes driver®]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано11.10.05 11:44



Цък колега, в движение се усеща кога почва да реагира колата, на място не можеш да установиш дали и е нужно време да почне да спира или веднага намалява, може да има захабени гумени връзки на спирачните апарати, тия дето от металните тръбички слизат да спирачния апарат, ако са стари раздуват и въпреки че сритваш педала пак се замисля преди да почне да спира. Не им знам цената, мисля че не са много скъпи и не е лошо да се подменят, ама после е врътка с обезвъздушаването...

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Въздух присмяна на накладкинови [re: Ascona83]  
Автор Mercedes driver® (Хубав човек)
Публикувано11.10.05 11:59



Добре, добре, ама нали ставаше дума да пазим кастанетите
Съгласен съм

Ride to live-live to Ride
MB E250 S124
Clio 1.4Energy



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.