Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:59 03.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Момчета...нови  
АвторBиkтop (Нерегистриран)
Публикувано05.10.05 10:41



много ми се иска да стане член на вашия клуб. От една страна - много симпатична компания сте, а от друга - голям почитател съм на Мерцедесите, въпреки че не съм карал такъв.
По принцип карам едно Голфче 3 TDI, което за града е фантастично и нямам желанието да го продавам, но ми се иска една кола за извънградско, която да има комфорт, защото Голфа има прекрасен двигател, но отвътре е като Лада, а това няма как да се "тунингова"...
Разбира се - пари има доста малко. Мисля че 5-6 000 мога да отделя до половин година за нещо такова. Видях, че има евтини и добри 124-ки и 190-ки. Какво ще ме посъветвате? Има ли смисъл да купувам нещо такова или само ще си хвърля парите. Ако има - какво точно ми препоръчвате.
За "беден студент" като мене е важно разхода да е малък - Голфа ме е разлигавил, но няма евтини TDI двигатели на Мерцедес. Значи - Газ. Предимства и недостатъци на газта?
Благодаря ви предварително, много ще се радвам ако след не много време дойда на някоя ваша сбирка, ако ме приемете!



Тема Re: Момчета...нови [re: Bиkтop]  
Автор Mimo-2OOE (Мерцедес-фен)
Публикувано05.10.05 11:00



Разликата на този клуб от другите е , че всички отговарят на всякакви въпроси дори да са коментирани преди това! И никои не се прави на важен пред новодошлите колеги , а мисля че и пеша да дойдеш на някоя среща пак ще си добре дошъл.

Колкото по темата за Мерцедесите, лично аз мисля че за около 6000лв. можеш да скочиш в една 124 бензин . За газовата ако ти я сложат готини майстори няма да имаш проблеми, поне аз нямах до преди два месеца.

На градско ми харчеше 13,5 л газ(преди да се прецака) и около 8-9л/100км на извън градско при скорост до 130км/ч.



Тема Re: Момчета...нови [re: Mimo-2OOE]  
АвторBиkтop (Нерегистриран)
Публикувано05.10.05 11:14



Ами аз чета отдавна този клуб, просто не пиша в него и наистина тук съм видял единствено приятелска обстановка, както и критични мнения по собствената марка, което доста го отличава от аналогичните клубове.
На по колко години сте основните участници тук?

На мен колата ми трябва за извънградско, защото в тоя Голф след 100 км, кръста ми се схваща, десния крак ми изтръпва от вибрациите, а и имам чувството че ще се разпадне всичко...

По тоя повод - какъв литраж е най-добре да взема? По-мощното е по-добро, но няма ли да харчи прекалено? Това 8-9 л май са 8-9 лв на 100, така ли?
А ако му сложа газов инжекцион?
Автоматик или ръчка?
А основният въпрос е(въпреки че си имам някакво мнение) - ще ме държи ли тази кола или ще рухне след 1-2 години?

Мерси за отговорите!



Тема hahaнови [re: Bиkтop]  
Автор KPAHK (MegaBenz FAN)
Публикувано05.10.05 11:26



ti kak mislish dali shte te durji??

ako se zagledash po ulicite edinstveno Benzove sa ostanali na poveche ot 20g.(na broim LADITE[po-skoro jigulkite bih kazal] i KOSMICHITE)

moia e tochno takuv - 1984 i bez da si krivia dushata shte kaja che e po-dobur ot povehceto Golfe-ta , vektri,rena i t.n. ot nachaloto na 90-te godini

taka che mislia che ako vzemesh edin zapazen 15 godishen benz i go podurjash normalno mislia che pone 7-8 godinki niama da imash iadove

haide uspeh s pokupkite


PS.bahti studenta po moe vreme ako student imashe 500lv. se chuvstvashe bogat



Тема Re: hahaнови [re: KPAHK]  
АвторBиkтop (Нерегистриран)
Публикувано05.10.05 11:37



абе аз не мога да кажа, че съм беден, щото работя и то не на едно място, и то не като обикновен работник, а като програмист - пък в тая професия хляб има...
Ама да речем, че живо ме интересува разхода на гориво, защото съм свикнал да не му мисля много с Голфа...
Аз си имам мнение за тези Мерцедеси, и то съвпада с твоето, но питам хората дето разбират, за да ме уверят или разубедят...
Доколкото знам 124-та е железния модел на МБ, дето "нема трошене".
Иначе за годините... мисля си нещо 90-93 ...
Впрочем каква е подръжката на тия машини? Като консумативи и цени?



Тема Re: hahaнови [re: Bиkтop]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано05.10.05 21:04



определено си се насочил правилно към Бенц за дълъг път, но колко т5и е дълъг пътя и колко пъти в годината го пътуваш?
до около 200-300км... си мисля, че няма голям проблем с голфа, оттам нататък вече верно почва да тежи. поразрови назад по темите и ще видиш, че цените на частите са долу-горе аналогични на голфа. аз лично съм минал за две години над 35000км с моята кола и разходите са ми около 600лв, като някои от тях са просто защото ми се е сторило , че трябва . никога не чакам ремонтът да стане наложителен.
за газов инжекцион... трябва да си вземеш кола , дето да не е с механиче4н инжекцион като моя, щото моята дори ламбда сонда си няма - фабрично. (не 4е вече не съм й сложил де)




Тема Re: hahaнови [re: BlondNigger]  
АвторBиkтop (Нерегистриран)
Публикувано05.10.05 22:47



Да речем веднъж седмично, най-малко веднъж на две седмици. Като разстояние - от 100 до 300 км в едната посока.
Голфа е неудобна работа за каране. Иначе в София на светофарите няма равен като ускорение...
Какво ще препоръчаш? Автоматик? Какъв обем на двигателя? 124 или 190?
Това за инжекциона не го знаех. Кои модели на МБ имат електронен инжекцион?



Тема Re: hahaнови [re: Bиkтop]  
АвторALEXONE (Нерегистриран)
Публикувано06.10.05 09:28



Привет и от менНе съм карал 124-ка и не мога да споделя мненито си, но само суперлативи съм чувал.Мисля че един такъв екземпляр ще ти дойде точноНе се мятай на някъкви Италянки колкото и лъскави да са.Успех ти желая





Тема Re: hahaнови [re: Bиkтop]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано06.10.05 10:45



ако след тези 300км имаш преспиване там... става с голфа, но ако трябва да поработиш и да се върнеш същия ден , вече ми се вижда множко.
за мен 124-ката е по-доброто решение от 190-ката.
не задруго, а защото е по-висок клас.
и 190-ката вози по-добре от голф, но си е по-малка от Е-класата.
и за да не минаваш през всички етапи - послушай и си купи 124-ка , но ако е мноооого наложително и ако голфа се опитва да ти прави някакви номера само. ако ти е безпроблемен... дръж голфа!!!



Тема Re: Момчета...нови [re: Bиkтop]  
Автор Mercedes driver® (Хубав човек)
Публикувано06.10.05 11:03



Честито - щом пишеш тук, вече си член на клуба:-)

Верно си се ориентирал, но тук вероятно няма да чуеш друго мнение. И с право! Колегите преди мен май съвсем верно са обосновали правотата на идеята да караш Мерцедес. Може би няма какво повече да кажа.

Съвсем пристрастно мога да похваля 124-ката - аз карам такава - дизелово комби, автоматик - не искам да преливам от суперлативи, защото няма нужда. Просто само ще ти кажа, че това ми е седмата кола, и ако има осма, тя ще е от същата марка. Също така трудно мога да опиша кефа от всеки километър, който изминавам с нея - просто ми е приятно, удобно и готино да пътувам с Мерцедеса.

Няма да си хвърлиш парите, купувайки Мерцедес - бях чел, че единствено Порше са по-добра инвестиция в автомобил. Тази кола не остарява. И ако си я гледаш, както трябва, то...

Действително, първоначалния избор е много важен. Можеш да проследиш терзанията на Терминатора - от момента на идеята за Мерцедес, през процеса на търсене, купуването , наточването, неминуемите нещица за оправяне - останали от предишния собственик, и стигайки до жълтите ръкавици и Бари Уайт :-) И ти ще минеш по този път

А за сбирките - те стават все по-рядко :-(((((, но както каза колегата по-горе , и пеша си добре дошъл, и с Голфа...

Ти явно си узрял за идеята "Мерцедес" и си вече един от нас. Честито!
ДОбре дошъл

Ride to live-live to Ride
MB E250 S124
Clio 1.4Energy



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.