Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:30 18.05.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Долна инсинуациянови  
Автор Mercedes driver® (Хубав човек)
Публикувано15.09.05 12:07



Долна инсинуация - всичко, което бях писал за херметизирането на комбито, се оказа верно, но безполезно :-(
Пак тече...

НО!!

Днес се събрахме сто човека, уж за брейнсторминг, и всеки като взе да човърка,бърника и да дава акъли и накрая му лъсна голия г...

От лайсните , които са на покрива тече, мамка му. Незатегнати ....
В задния край, точно до пантите и газовите пружини...

И аз да не си нося тубата със силикона. Няма да изтрая до утре. А пък болтовете са на такова място , на което дори и опитен гинеколог би се изкривил, ама ЩЕ го оправя - най-важното е че го видях теча.
Остават му броени часове

Така да се подведа - на теста с маркуча не протече веднага, а се га го поливахме с една кафена чашка и прокапа.

Бирите на Паниците главоломно се увеличават - кенефа там трябва да е с размерите на язовир :-)

Ride to live-live to Ride
MB E250 TD OM605


Тема Re: Долна инсинуациянови [re: Mercedes driver®]  
Автор S-klassica (кара Сом-че)
Публикувано15.09.05 12:40



Какъв ти кенеф ?
То гора и храсти колкото душа сака !!!
ще променим цвета на реката в Ботевия град
Ама да не сме само 3-4 че то излагация !
То и един комшия с 123 и той се нави ; то май аз ще организирам тукашна група по - голяма от Шопското присъствие .



Тема Re: Долна инсинуация [re: S-klassica]  
Автор Mercedes driver® (Хубав човек)
Публикувано15.09.05 13:03



Тя че ще стане работата , ще стане, само да нарочим дата
На мене ми се ще , като минат многото почивни дни, някоя съботонеделя да я сторим тая чудесия. Да видим какво ще е времето и да палим. До нас има магазин Сани, който е по-добре зареден от Била-та, така че материала е на една ръка разстояние.
А какви са цените на нощувките в замъчето?
Навил съм се като градински маркуч, като една свинска опашка съм се навил :-)
И жена ми скочи - щом ще става купон.


Ride to live-live to Ride
MB E250 TD OM605


Тема Re: Долна инсинуациянови [re: Mercedes driver®]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано15.09.05 18:07



ne moga da кажа от сега на 100%, но че искам да дойда, па макар и без приспиване - искам, така че - верно питайте за цени с приспиване. и определяйте дата. ТРЯБВА да се съберем!



Тема Re: От конденз може ли да потече вода?нови [re: Mercedes driver®]  
Автор Capt.Vimes (C219 fan)
Публикувано15.09.05 19:06



Колата е Ц-Класа комби 2001 година. От лампите на тавана над скоростния лост от време на време започва да капе. Няма следи отвън да има пробив в улпътненията, още по-малко в покрива на колата. Та за първи път закапа като бяха в София и известно време след като заваля. Слес това като се прибрах във Варна вечерта здраво валя. Слязох долу, пуснах си музика и зачаках. Ама не,не капе. Преди няколко седмици пътувахме два дена. Първия валеше много и не прокапа. На втория след около 2 часа постоянен дъжд прокапа. След известно време спря въпреки, че навън много упорите валеше.
От какво може да е това. Трябва да огледам по-внимателно уплътненията като се върне колата, но поне на пръв поглед нищо им няма.



Тема Re: От конденз може ли да потече вода?нови [re: Capt.Vimes]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано15.09.05 19:20



Ами аз пак да кажа - маркуча за задната пръскалка може да е пробит.

Само Дизел


Тема Re: От конденз може ли да потече вода?нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Capt.Vimes (C219 fan)
Публикувано15.09.05 19:38



О, за това въобще не се бях сетил Ще се провери. Но не се сещам как ще се скъса там?



Тема Re: От конденз може ли да потече вода?нови [re: Capt.Vimes]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано15.09.05 20:12



Сега не се сещам къде точно беше пръскалката на С-класата, но при 124-ката е на задната врата, над стъклото. Маркуча преминава през гумения маншон покрай дясната панта, после върви по тавана над задния прозорец и слиза до казанчето в багажника по задната колона на задната странична врата вратата.
Маркуча обикновено се къса там, където се сгъва, т.е. при преминаването от вратата на багажника към покрива. С духане, смукане и тнт може да се установи има ли дупка на маркуча или не.
По принцип този проблем се появява при 10-15 годишни автомобили, но кой знае...

Само Дизел


Тема Re: От конденз може ли да потече вода?нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Mercedes driver® (Хубав човек)
Публикувано16.09.05 10:51



Аз май съм най големия хидромелиоратор тук:-(

Сега, ако ти тече над скоростния лост, недей да търсиш проблем в пръскачката на задния джам .
Имах на предишната кола такъв дерт, който ми скъси живота - след хиляди проби се оказа, че предното стъкло е залепено некачествено и то точно над огледалото.
Теча се проявяваше точно върху кутията с бушоните - ужас. Изгоря ми единия имобилайзер. При все, че бях запълнил цялата фуга със силикон отвън, пак таеше.Свалих цялата кора на тавана, облицовката на гредите и докъдето можах - арматурното табло и с много, ама много зор и немалко силикон успях да оправя нещата.
Колата беше Пасат В5 1.9 TDI комби :-((((


Успех :-)

Ride to live-live to Ride
MB E250 TD OM605


Тема Re: От конденз може ли да потече вода?нови [re: Mercedes driver®]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано16.09.05 11:01



Опаа, ама и аз съм чел през ред май...
Ами логично, ако теча е от плафона над скоростния лост, забрави за пръскалката на задното стъкло...

Само Дизел



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.