Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:57 28.09.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема R- Класата идва и в Европа...нови  
Автор HeпoзнaT (kein Wichser)
Публикувано06.09.05 15:31



... началото на 2006. Тук ще се предлага и в скъсена версия. За европейския пазар ще се преработи окачването, което за Щатите е доста по- меко от европейския стандарт, ще се преработи и индиректното управление, както и !!! американските целогодишни гуми, които предлагат доста по- ниско сцепление!!!. Цените на непреработените модели ще са от 60,000 до 80,000 евро (АМГ се продава в Америка за около 110,000 $).
Какво ви е мнението? Аз съм малко със смесени чувства




Милиционер се облегнал на една стена и тя паднала. Защо? * По умния отстъпва *

Тема Re: R- Класата идва и в Европа...нови [re: HeпoзнaT]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано06.09.05 16:04



Аз пък мисля, че ще се продава много добре в Европа, особено, ако пуснат накрая и дизел-електрически хибрид.

Мисля, че един такъв автомобил идва точно на време.
Вановете и еднообемните автомобили постепенно изместват класическите комбитата, като семейни автомобили, тъй като първите са по-практични и предлагат по по-гъвкаво използване на вътрешния обем.
AWD автомобилите се налагат все повече в лицето на луксозни SUV, които обаче не са по вкуса на всеки.
Активното окачване и ниво-регулирането са вече стандарт в горните класи.
Мощни, но икономични и чисти двигатели, като новия V6 CDI са винаги добре дошли.
А от лукса никой не бяга.
С няколко думи, какво по-хубаво от голям, луксозен ван, с мощен, но икономичен двигател, с AWD и пневматично окачване. Това е просто идеалният автомобил за прекарване на отпуската и свободното време.
Само цената ще е в състояние да намали броя на купувачите.

Само Дизел


Тема Re: R- Класата идва и в Европа...нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Mondeo_AUT (член)
Публикувано06.09.05 16:19



Мдаааааааа много интересно

ето и един интересен линк



Родиуса е много странен на пътя, т.е. изглежда така... но като го погледне човек отстрани и много прилича на тази Р класа



Тема Re: R- Класата идва и в Европа...нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор HeпoзнaT (kein Wichser)
Публикувано06.09.05 16:29



Ами да ти кажа не съм много сигурен. Мерцедес влагаха големи надежди и в новата ЦЛС- (А)- класа, но виж какво стана- повтори се изцепката на 4-вратовия смарт (forfour). Пък и прекалено американизиран ми изглежда този, няма ги типичните мерцедесови черти, както на по- предишните модели (излкючвам последните А, Ес и МЛ). Но пък от друга страна това е типичен представител на новата мода в автомобилостроенето - комби, купе и сув в едно. Давам за пример Ауди А3 sportback- друг клас е, но все пак концепта е същия и се приема доста положително, както показват статистиките на ауди (пък и техните цени са доста високи). А ако го пуснат и с хибриден мотор, както казваш ти- наистина може да стане нещо интересно! Не знам, аз съм доста раздвоен и ще очаквам с голям интерес пускането на този модел в продажба, пък тогава ще си проличи кой крив, кой прав. Дано не се повтори само историята с ЦЛС, СЛР и ко...

Милиционер се облегнал на една стена и тя паднала. Защо? * По умния отстъпва *


Тема Re: R- Класата идва и в Европа...нови [re: Mondeo_AUT]  
Автор HeпoзнaT (kein Wichser)
Публикувано06.09.05 16:34



Да, наистина имат нещо общо, но пък виж колко дървено стои корееца. Все пак това е поредния представител на модата, де, спор няма. Но пък и за сериозна конкуренция и дума не може да става

Милиционер се облегнал на една стена и тя паднала. Защо? * По умния отстъпва *


Тема Re: R- Класата идва и в Европа...нови [re: HeпoзнaT]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано06.09.05 17:49



има нещо крайслеровско във физиономията му.
може би ми заприличва много на крайслер - неон, заради фаровете... не знам.
и в мен чуствата бушуват смесени относно този автомобил



Тема Re: R- Класата идва и в Европа... [re: HeпoзнaT]  
Автор Capt.Vimes (C219 fan)
Публикувано06.09.05 21:47



На мен ЦЛС-а ми харесва и ако имах парите веднага бих си го купил. Е, V-образен дизел и аз си "имам". Само щракам върху мое мнение и му се радвам Сега се сетих, че ЦЛС-а има и дизелов двигател, което хич не е зле. Един въпрос от мен. Досега съм виждал само бензинови хибриди. Има ли някакви технически пречки пред създаването на дизелов такъв?
А за Р-класата четох статия в полското издание на АутоБилд(в новия български бр. също има, но все още не съм я прочел) и това "американско" окачване хич не ме очарова.



Тема Re: R- Класата идва и в Европа...нови [re: HeпoзнaT]  
Авторxekтop (Нерегистриран)
Публикувано07.09.05 00:42



http://www.motorweb.no/artikler/nyheter/2003-03-04/2003-03-04-Dodge-Magnum-SRT-8-Sports-T-01.jpg


ето пък американската версия и бил два пъти по-евтин от мерцедеса



Тема DoDgeнови [re: xekтop]  
Автор KPAHK (MegaBenz FAN)
Публикувано07.09.05 10:26



Dodge-to e dosta po-star no zatova pak e v puti po-gotin, pak za dvigatelia mu da ne govorim
ako ne se luja beshe kam 500-540 konia

prosto sa nesravnimi

moje bi sled ochilarkata taia R-klasa es nai-koftito dizain

ta daje kato se zamislia mai ochilarkata e po-chitava.
Govoria za EXTERIOR razbira se



Тема Re: Дизел-хибриднови [re: Capt.Vimes]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано07.09.05 11:06



Не само, че няма никаква пречка пречка пред дизел-хибридите, ами такива се ползват от десетилетия в тежката техника.
При колите до сега просто не е имало нужда. Един хубав дизел си е икономичен и без това. Бензиновите хибриди са просто някакъв опит, с ужасно много сложна и скъпа техника, да се постигне нивото на икономичност на един среден дизел.
Все пак, модата си е мода, а и цените на горивото си растат, така че в най-скоро време очаквам да се появят и дизел-хибриди. Тогава ще видите какво е икономия.

Само Дизел



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.