Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:03 26.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема климатик?  
АвторKisho (Нерегистриран)
Публикувано28.08.05 23:27



Имам 190D, 1985 г., 2.5, с климатик, който почти не използвам - много пада мощността и много шуми. А сега ми се проби и радиатора на климатика. Искат ми 250 лв за ремонт. Имам идея да го махна. Ще се отрази ли това на работата на мотора - все пак няма да върти напразно компресора ?



Тема Re: климатик?нови [re: Kisho]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано29.08.05 08:18



няма да се отрази на работата на мотора, просто ще трябва да си смениш и ремъка, защото текущия ти е по-дълъг.

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: климатик?нови [re: Kisho]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано29.08.05 10:24



... a народа се чуди как да си постави климатик...



Тема Re: климатик?нови [re: Kisho]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано29.08.05 11:18



Ако всичко е наред, когато компресорът не е включен, имаш приблизително НУЛА натоварване върху ремъка. Свали ремъка и провери - като врътнеш силно ремъчната шайба на компресора, тя трябва да продължи да се върти поинерция близо минута, както колело на велосипед.
Т.е. махането на компресора нищо няма да подобри, само ще те вкара в проблеми.
Ако не смяташ да ремонтираш, откачи клемите за климатика (зад левия фар, до едно контейнерче със стъклено оченце отгоре), за да не се включва компресорът при празна система и съвсем да се повреди.
Между другото, учудва ме това, което казваш - че климатика ти дърпал много мощност и много шуми. Аз моя направо не мога да го усетя кога се включва.
Да нямаш друг проблем?

Само Дизел


Тема Re: климатик?нови [re: Kisho]  
АвторKisho (Нерегистриран)
Публикувано29.08.05 20:07



Бях чул, че мощността на моя климатик е около 13W. Няма как да не се почувства при моя мотор. Утре ще ходя при друг майстор. Почти ме убедихте да го оставя. Благодаря.



Тема Re: климатик?нови [re: Kisho]  
АвторBAPPHA (Нерегистриран)
Публикувано29.08.05 22:09



Мощноста му е 13 КВ,а шуми когато се включи вентилатора на климатика.Изчисти радиатора на клим. със силна струя въздух,като преди това почистиш внимателно засъхналата кал между ламелите на радиатора му.Желая ти успех и търпение!



Тема Re: климатик?нови [re: BAPPHA]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано30.08.05 09:13



нали се сещаш, че силната струя въздух може да огъне ламелите на радиатора и да се види човека в приключение?!
аз обикновено отивам на автомивка и след като ми кажат, че вече са правили такова нещо (ниене на радиатор), им давам да измият и моя. ако изкривят нещо - си е за тяхна сметка (не говоря за бой, но също е идея )



Тема Re: климатик?нови [re: BlondNigger]  
Автор Mercedes driver® (Хубав човек)
Публикувано30.08.05 09:58



Аз моя го мия с маркуча - обикновено пада незначително количество мръсотия. За въздух или водоструйка не ми се ще да пробвам - тук всички идиоти по автомивките пускат налягането на водоструйката на мах и просто ме е страх. Особено като видях как с такова нещо си режат храстите около мивката и на предишната кола ми обелиха голяма люспа от лака
за съжаление го видях, чак като се прибрах...

Ride to live-live to Ride
MB E250 TD OM605


Тема kak da ti kaga...нови [re: Mercedes driver®]  
Авторterminator (Нерегистриран)
Публикувано30.08.05 20:19



vig sega i az imah takuv problem ...pusna klimatika i moshnostta i oborotite hop napolovina ......STUPKOVOTO MOTORCHE!v koresilin OT KUM METALNATA MU CHAST OBACHE ! i sega e OK!
na benzin izobshto ne se useshta pochti ne vliaie!



Тема Re: климатик?нови [re: BlondNigger]  
АвторBAPPHA (Нерегистриран)
Публикувано30.08.05 23:19



Сещам се,но става дума за налягане от порядъка на 5-6 атм.и това се прави внимателно като се има предвид,че е твоята кола.Това съм го правил 1-2 пъти и винаги е имало ефект без никакви фатални последици.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.