Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:53 25.04.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема До Mercedes driver®  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано25.08.05 13:30



Абе нали помниш ония номер с маслото, дето описва - след загряване, първо около 0,5 - 1.0 л го няма, после пак се появява.
Същия номер ми го направи и на мен. Докато висях 5-6 часа в жегата на унгарската граница с вкл. климатик, температурата се вдигна над нормалното, но далеч от прегряване, разбира се.
При следващата проверка установих, че маслото е на MIN, въпреки, че сутринта си беше наред. Долях половин литър за да го догодя до средата между белезите. Като се прибрах, пак проверих нивото и установих, че маслото ми е отишло на MAX, че и малко отгоре.
Сега го мъдрим с едни приятели, но исках да те питам - сигурен ли си, че при теб няма радиатор за маслото? За сега в този радиатор ми е най-голямото съмнение (при мен има), но ако при теб няма, значи причината е друга.
Радиаторът при мен се намира пред лявото колело. Взима въздух отпред под бронята, изкарва го в калника. Подкалника има решетка в предния си долен край.

Само Дизел


Тема Re:нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Mercedes driver® (Хубав човек)
Публикувано25.08.05 14:12



Знам какво представлява такъв радиатор - със сигурност нямам такъв. Не съм сигурен дали е логично там да се крие маслото, защото на предишната кола Пасат 1.9 TDI имах такъм радиатор и маслото си минаваше през него без никакви +/- и такива неща не са случвали, макар и при здраво напъване на колицата.

Умувай за нещо друго. Аз просто изсмуках ( на масларница де:)) излишното масло , без да шурне двигателя, и в момента си е на константна височина.Действително, не е имало екстремални температурни натоварвания.

Ако откриеш нещо , сподели го - интересно е .
А за течовете - намерих едно комби - същото като моето - тези уплътнения - овалните - при него са също както при мен - вероятно и твоите са така.
Теста с маркуча ще го направя, но отивам в Панагюрище за десетина дни - имаме къща там, и с удоволствие там се ровя по колата, но искам да се приготвя теоретично и с необходимите материали.

Та въпроса остава открит.....

Хубав ден ти желая

Ride to live-live to Ride
MB E250 TD OM605


Тема Re:нови [re: Mercedes driver®]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано25.08.05 15:03



Е щом нямаш, явно другаде е причината.
Иначе маслото не тече непрекъснато през радиатора - има термостат, та за това си мислех, да не е нещо там...

Развихме какви ли не теории, вкл. и температурно разширение на водача на пръчката за маслото и съответно повдигане на пръчката и неправилно отчитане
Но май накрая ще излезне, че е нещо с възвратните клапани в масления филтър.

Приятна почивка на Панагюрище


Само Дизел


Тема Re:нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Mercedes driver® (Хубав човек)
Публикувано25.08.05 17:02



Ха-а....
Здраво сте задълбали в теорията, няма спор. Щом и до температурни разширения сте го докарали...
Ама ако фактите противоречат на нашата теория, то трябва да се освободим от тях :-)))
Нещо във тия клапани на филтъра май се корени феномена, ама, нищо, за друг път просто ще знаем.
Иначе знам, че има термостат, аз неточно се изразих - имам предвид, че не съм отбелязвал разлики в нивото на маслото при него.
А отпуската започва чак другата събота, дотогава.........

Ride to live-live to Ride
MB E250 TD OM605

Редактирано от Mercedes driver® на 25.08.05 17:05.



Тема Re:нови [re: Mercedes driver®]  
АвторS-klasica (Нерегистриран)
Публикувано25.08.05 17:27



То тоя номер и на мен ми го прави.
А на мен ми е изолиран радиатора .
А пък ми се стопля се до75 -80 градуса



Тема Re: До Mercedes driver®нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор№1 (Нерегистриран)
Публикувано15.07.07 17:28



Номера с малото е от масления филтър




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.