Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:31 03.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Спирачки-ПОМОЩнови  
Авторvur (Нерегистриран)
Публикувано15.08.05 18:06



Преди седмица ми "потъна" педала на спирачката Както си работеха нормално и на един светофар ме изненада неприятно. Понеже имах една ремонтирана помпа веднага я сложих и се пооправи, ама не съвсем. Та значи проблема е следния: с "новата" помпа веднъж спира като залепен, друг път едвам го озаптявам-работят само предните (поне така ми се струва) Кажете какво да правя?
Благодаря предварително.

П.С. Ще има ли среща в Пловдив скоро?



Тема Re: Спирачки-ПОМОЩнови [re: vur]  
Авторterminatora (Нерегистриран)
Публикувано15.08.05 22:18



abe kolkoto i da sum laik "niama dim bez ogun"vig dali imash sp technost i dali niama vuzduh v sistemata kvo da ti kaga drugo ...to kvo li moge da i e ....?a i do kolko "novata"pompa e nadegna?



Тема Re: Спирачки-ПОМОЩнови [re: terminatora]  
Авторkyuss (Нерегистриран)
Публикувано16.08.05 00:05



Препоръчва се всеки главен спирачен цилиндър да се обезвъздуши преди монтажа-на менгеме,ако щеш,щото пак остава малко въздух вътре.Менгеме върши добра работа...После идеално обезвъздушаване на цялата система от най-отдал.до най -близкото колело до цилиндъра(при АБС било по-гадно),после пък има вероянтост меркучите ти да са заминали или уплътнителните пръстени на буталцата(гадна работа)-и не си писал губиш ли те4ност най-вече и каква е колата. По външния вид на марку4а не мож позна дали си е изпял песента,пък и са евтини.
Та така-обезвъздуши гл.сп.цилиндър,смени маркучите(и без туй им е време) и обезвъздуши системата много старателно...Хм,може би сега е моментът да разгледаш състоянието на апаратите и да обгрижиш и тях,обърни внимание на проклетите маншончета...Супер Дизел имаше пост по темата...за накладки ставаше вупрос,преди няколко месеца...Ами ако е Ате и полагаш минималните грижи,няма да ти създава ядове...Успех.



Тема Re: Спирачки-ПОМОЩнови [re: vur]  
Автор Mercedes driver® (Хубав човек)
Публикувано16.08.05 09:40



Абе ATE може да е върха, но не съвсем - имам негативно виждане, но е дълга история и на някоя среща ще я разправям.
Vur, спирай колата и си оправяй спирачките както трябва, че един стар шофьор имаше приказка , много верна при това:
"Една кола може да не може да върви, но трябва да може да спира!!"
колегата kyuss е прав - търси въздух някъде, ИМХО.

А за срещата в Пловдив - то е въпрос на уговорка - когато си я направим :-)
Айде де..

Ride to live-live to Ride
MB E250 TD OM605


Тема Re: Спирачки-ПОМОЩнови [re: Mercedes driver®]  
Авторvur (Нерегистриран)
Публикувано16.08.05 13:03



Предните маркучи ги смених, обезвъздуших с-мата, течност не губи.... Ще проверя апаратите и ако тогава пак няма ефект ще си купя помпа. 190-то има ли регулатор на налягането? Защото имам чувството, че като е натоварен спира по-добре, а такъв регулатор не можах да открия? Казаха ми, че може да е в помпата?



Тема Re: Спирачки-ПОМОЩнови [re: vur]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано16.08.05 13:21



Ами спира по-добре като е натоварен защото сцеплението на гумите е по-добро. Почти всяка кола има разпределител, дори асконата ми има!!! Е може би някой стари москвичи нямат, но те ще да са доста стари!!!

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Спирачки-ПОМОЩ [re: vur]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано23.08.05 19:02



Уплътненията на буталото на главният спирачен цилиндър не държат. Не търси друго.
Ако не губиш спирачна течност, имаш вътрешен теч, т.е. от единия в другия кръг.
Във всички случаи спирачния цилиндър е за незабавна смяна или за компетентен ремонт.

Само Дизел



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.