Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:29 03.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Проглем с температуратанови  
Автор19O-тият eлeмeнт (Нерегистриран)
Публикувано02.08.05 12:36



Здравейте хора,

Отскоро ми се появи следният проблем - колата губи вода. На два пъти видях, че пръска от една тръба (тази тръба влиза отляво на термостата) и я стягах, но дори и след като е стегната, пак губи вода, а перката се включва чак към 115 градуса:( (слава богу, че това стана само 2 пъти и за кратко и причината беше, че отново нямаше вода - долях около два литра, а бях изминал 40 км само. Имам 3 въпроса, на които бих се радвал ако някой отговори:

1)колко градуса е първото деление след 80?
2)на колко градуса би трябвало да се вклюява перката?
3)знаете ли къде мога да отида на сервиз, където да разберат откъде идва течът и дали имам и проблеми с датчици освен с изтичането на вода (перката се включва на 115 градуса някъде)

Отделно на това колата започна да държи ниски обороти на празен ход и мисля, че може да не работи някои цилиндър. Казаха ми, че причината може да е в намокрено делко или свещи от пръскането на охладителна течност. Някакви идеи?

Благодаря ви предварително!



Тема Мамка му!нови [re: 19O-тият eлeмeнт]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано02.08.05 13:59



Същия проблем имам и аз...бах мааму, кво става бе...постоянно доливам, и след 100-на км. ми светва пак лампичката
Някой ако знае, да каже, плииийз :)




Тема Re: Мамка му!нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор19O-тият eлeмeнт (Нерегистриран)
Публикувано02.08.05 14:25



Забравих да спомена, че при мен лампата свети постоянно, дори и когато напълня догоре с антифриз и вода казанчето :(



Тема infoнови [re: 19O-тият eлeмeнт]  
Автор KPAHK (MegaBenz FAN)
Публикувано02.08.05 14:59



chertichkata sled 80 i predi 120 e nai-veroiatno 100 gradusa

perkata triabva da vkl.98-102 gradusa (tva beshe diskutirano i v drug post)
ogledai si hubavo vsichki vodni saedinenia, i kato gi stiagash e dobre da namajesh s gres m/u suedinenieto i metala. Gresta iako zapicha

seshto taka si ogledai i radiatora za techove.

ako ne e tova e losho



Тема Re: infoнови [re: KPAHK]  
Автор19O-тият eлeмeнт (Нерегистриран)
Публикувано02.08.05 17:13



Ами уж гледах за течове и на пръв поглед не се виждат други освен този, който оправих, като стегнах тръбата, но ще е трудно да погледна навсякъде. Радиаторът е сменян съвсем скоро от предишния собственик (де факто е нов). Чудя се дали не може да е от термостата - ако не отпушва докрай, да създава по-голямо налягане и това да предизвиква течове по съединвнията, защото на два пъти съединението, където едната тръба се захваща за термостата, се скапва и протича. В момента от там не тече, но проблемът не е решен:((



Тема Re: infoнови [re: 19O-тият eлeмeнт]  
АвторALEXONE (Нерегистриран)
Публикувано03.08.05 10:41



Ако не откриеш теч по охладителната система не-искам да те плаша но една от вероятностите е антифриза респективно водата през гарнитурата на главата да постъпва в цилиндрите и там да се изпарява през ауспуха но това е краен варянт така че търси за теч някъде другото което се сещам е ако има някъде съвсем малка цепнатинка водата просто се изпарява и ти не я виждаш



Тема Re: Проглем с температуратанови [re: 19O-тият eлeмeнт]  
АвторALEXONE (Нерегистриран)
Публикувано03.08.05 10:44



А перката трябва при сто градуса да сработва но това зависи от датчика който я управлява а те са различни за различните модели



Тема Re: infoнови [re: 19O-тият eлeмeнт]  
АвторBad-DOg (Нерегистриран)
Публикувано03.08.05 13:33



1. Провери си водата за масло в нея.
2. Провери си маслото за вода (става леко "желирано")
3. Ако си с антифриз (а не с вода) провери дали нямаш синкави "ореолчета" - стават около дупките.
4. Внимавай, ако караш колата в това състояние, защото може да направиш сравнително скъпа беля.



Тема Re: Мамка му!нови [re: 19O-тият eлeмeнт]  
Авторe2OO (Нерегистриран)
Публикувано03.08.05 15:57



лампата ти свети постоянно защото датчика за нивото,намира се в расширителното казанче , е заминал.Извади буксата от датчика при работещ двигател и виж ще изгасне ли лампата/казанчето да е пълно/



Тема Re: Проглем с температуратанови [re: ALEXONE]  
Автор19O-тият eлeмeнт (Нерегистриран)
Публикувано03.08.05 16:18



Значи днес ходих на сервиз - първото нещо, което видяхме беше, че перката си се включва на 100 градуса, датчикът е сменян и е червен, а тази перка, която се включваше при мен на 115 градуса и се намира пред радиатора на климатика, е допълнителна. По принцип преди да купя колата, бяха сменяли радиатор и датчик в Балканстар, което ме навежда на мисълта, че може и да е сериозен проблемът, както ALEXONE е описал, т.е. водата да се изпарява през ауспуха и да има проблем с главата на двигателя/гарнитурата и затова да са я продали. Видими течове няма, а налягането в тубата е много голямо (според майстора ненормално голямо). Той затова ме посъветва да си купя нова капачка за тубата с водата, защото старата капачка можело да не може да освобождава парите на водата и да завира вътре в тубата и ми каза да карам с полузавинтена капачка. Карах така около 300-400 метра, след което темературата се вдигна пак на 115 градуса, спрях и видях, че водата ври в казанчето и изтича обилно. След това завинтих капачката и така карах и пак губепе вода, но по-малко. Ще ходя на друг сервиз довечера при роднина на един приятел, надявам се там да ми кажат добра новина, че не е от главата...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.