Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:40 16.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Смяна на консумативи?нови  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано22.07.05 17:23



Приятели, в края на лятото се очертава да си взема малолитражка (на инвалид ще намеря нещо) и затова искам да си оставя 190-ката, дизел...защото без Мерцедес няма да остана, но тва с инвалида е възможност да спестя някоя хилядарка
Та като ще я оставям, възнамерявам да започна да си я поддържам, като започна със смяна на масло, филтри (въздушен, горивен и маслен), както и някакви добавки към нафтата и маслото (между другото как ще е по-добре, да сложа една добавка преди смяната, със старото масло, или...). Но за маслото да ви кажа, искам да е някакво подходящо за ръчкане...знам че звучи смешно, но не жаля много много...така че ако може да е Diesel Racing маслото
Другото...абе братлета, тая шофьорската ми седалка даде фира...къде мога да си намеря втора ръка и колко пари е...защото нова...хехехе




Тема Re: Смяна на консумативи?нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор 3OO_diesel (prosto chovek)
Публикувано22.07.05 18:22



hubavi sedalki struvat skapo dori i vtora upotreba..govorim za zapazeni...az za moeto 124 platih 1300lv za cial salon ot e-klasa..ama kato iska6 da ti e uiutno



Тема Е, виж братле...нови [re: 3OO_diesel]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано23.07.05 03:22



...според мен едно е за Е-класа 124, друго е за 190Д тесна лайсна...плюс тва аз говоря за една седалка, а ти цял салон...не знам де...ама ако може да ми кажеш нещо за другите работи, помагай...в смисъл масло, добавки, филтри...че те са ми по-важни




Тема Съвет за седалкатанови [re: Vlado-BENZ]  
АвторMAYBACH (Нерегистриран)
Публикувано23.07.05 17:31



За седалката-ремонтирай я на автотапицер. 0888593874 Ателието се намира в Дианабат, зад Търговска лига. За 450 лв си претапицирах всички седалки на 124-ката, чисто нова тапицерия, с ремонт на шофьорската седалка-нови пружини, подплънки и пр. Стана като нова. Да ти оправят само една седалка не вярвам да дойде над 100 лв., но наистина са качествени.



Тема Съвет за добавкинови [re: Vlado-BENZ]  
АвторMAYBACH (Нерегистриран)
Публикувано23.07.05 17:41



Говоря от личен опит, без да съм спец. Супердоволен съм от добавката за масло на Лики Моли. Пише си на нея "Oil aditiv for diesel engines" или нещо от сорта. Има я в Била, по 6-7 лв кутийката. За 124-ката ми, която има 7 л масло ливнах двечки. Щях да припадна от страх да не умре нещо мотора. Самата добавка е гадна на вид графитоподобна масловидна боза. Нещо си от молибданови съединения, което полира микроскопични драскотинки по повърхността на метала. Намалявало разхода на масло, шума, увеличава мощтността и удължава живота на двигателя. Ефекта-като запалих, не можах да позная колата. Звукът стана два пъти по-тих, а тя си е тихичка по начало. Да не си внушавам, но и стана по-пъргавичка. Наливат се 2 шишенца Лики Моли при всяка смяна на масло. Горещо го препоръчвам.



Тема Re: Съвет за добавкинови [re: MAYBACH]  
Авторkyuss (Нерегистриран)
Публикувано23.07.05 23:52



Н-да...за добавката не Лики-моли-карал съм към 25 000 км. с нея в едно издухано пежо 205 1,8 дизел(като добавкта се слага при всяка смян на маслото).Ефектът при мен се сведе до това,че моторът стана памук мекичък,красота.Разходът на масло(3л. на 5000км)не падна,нито усетих промяна в мощността. За антифрикционните свойства не смея да говоря,моторът си е за основен ремонт...В бенца и през ум не ми е минавало да слагам,щото от завода КАТЕГОРИЧНО са против слагането на кви да е добавки в маслото.Прочее,добавката винаги слагах в тубата с новото масло и клатех като луд,докато се смеси добре. С това пежо не смятам да се разделям,паментик ще му издигна...нищо че съм го ползвал за опитно свинче...Невероятен мотор.Както и да е. Ето една доволно интересна статия на ЗА РУЛЬОМ за молибденовия дисулфид на фирмата...Сам прецени.
http://www.zr.ru/show_arch.pl?ida=37413
Аз лично не смятам да използвам добавки в маслата повече.Мисля,че ка4ествено масло,разумен интервал на замяна и нормална ескплоатация са по-добрата алтернатива. И ,що се отнася до МБ-стриктно спазване на препоръките на инженерите.
Що се отнася до добавките за гориво-твърдо за. Ползвал съм Лиkи-моли Супер Дизел(чисти,смазва и повишава цет.число според написаното на опаковката) и ,заради плиткия ми джоб, Кастрол TDA-най-редовно,с положителен ефект.



Тема Re: Съвет за добавкинови [re: kyuss]  
Авторkyuss (Нерегистриран)
Публикувано24.07.05 00:07



За филтрите-ти си знаеш-Knecht/Mahle,Mann,Hengst. И трите са били/са ОЕМ за МБ по някое или едно и също време няма да се притесняваш за глупости от рода на неспазени параметри...Няколкото лева разлика в цената не смятам,че е от голямо значение в случая....



Тема Две малки реплики до Kyussнови [re: kyuss]  
АвторMAYBACH (Нерегистриран)
Публикувано24.07.05 17:50



1.Препоръката на инженерите да не се ползват добавки вероятно се отнася за нови машини, едва ли за паметници на културата като моя-20 годишен и над 500 000 км двигател. Кой може да даде разумни препоръки за правилно експлоатиране на такова старо нещо. Като подкарам нов Бенц някой ден и аз няма да посмея да импровизирам извън препоръките на инженерите.
2.Внимателно прочетох статията, но не намерих нищо интересно в нея. Освен мъгливи предположения и допускания. Така и не става ясно за или против молибдена са. Иначе сайта е интересен, руснаците имат хубав нет.



Тема Re: Две малки реплики до Kyussнови [re: MAYBACH]  
АвторLeopold (Нерегистриран)
Публикувано24.07.05 21:58



Az bih ti preporachal XADO. Probval sam go na edno r19 i sega na 190-kata. Dvigatelia utihva traino (sas renoto sam napravil nad 30000km.) I to pri uslovie che sam slagal 1/3 ot predpisanata doza. Sega na 190-kata mislia da sloja cialata doza pak she vidim.


Malko skapo izliza osobeno za dizeli, no za mene e mnogo dobro. Slagah i na skorostnata kutia na renoto zashtoto trudno izlizashe zadna i ot togava ne sam imal povtorno problema.



Тема Re: Две малки реплики до Kyuss [re: Leopold]  
Авторkyuss (Нерегистриран)
Публикувано25.07.05 00:11



Значи до препоръките на инженерите-отнася се до всички модели на МБ ,даже и до моя ом621.Ако разгледаш опаковката на Liqui-Moly Mos2 leichtlauf 10w40 или 15-40,няма да откриеш одобрението на никой производител,само Api и ACEA. Статията,про4ее,имаше таблици,не знам защо не ги показват ве4е...както и да е. про4ее,лошо мнение за МОS2 не съм 4ул,лики-моли се занимават с него от 50-те и комай са от малкото успели да създадат действащ продукт,който поддържа съставката постоянно в диспергирано състояние.Единствените опасения на потребителите,свързани с молибдена са,4е това все пак е твърдо вещество,можело да запуши масл;ения филтър(баш на МБ дизел няма да го запуши хе-хе)...Другото,заслужаващо внимание от тез,коит си спомням-притесняваха се,4е ще запуши малките отвор4ета по тръбата,която разплисква маслото по разпр.вал(щото не били сигурни дали аджеба нямало да се слепи с разните сажди,смолисти образувания и пр.продукти на горенето...и дали нямало да компрометира някакси почистващата функция на маслото .) Разумно звучи,мисля...Плиус това,ще го смесиш с добре балансирано качествено масло-откъде да е сигурен човек,че ще работи в синхрон с разните там добавки и няма,например,да намали антиокислителния запас на маслото или диспергиращата му способност??И тез нещица(доста се рових) ме накараха да не го слагам в бенца....Пак казвам,не съм 4ул някои да каже-МД ми прецака това и това,или 4е вреди. Виж,в грес4ицата е незаменим...А,да,и още нещо-тука някой може да ми се смее,ама...съставката се натрупва по хонингованите стени на цилиндъра и на буталото и ги изглажда.Забележи,4е за да се попълва този слойнепрекъснато,съставката трябва да е в опр.концентрация(процентите ги забравих,ама затова си сложил 2 малки туби4ки в твоя).Огледална повърхност на цил. е лошо нещо-не задържа масло.Нищо,ще кажем-МД има отлични антифр.свойства. Пък и нали слоят се "подхранва"постоянно от разтворената в маслото добавка...Дотук добре. Обаче решаваш,че добавката няма да я слагаш повече,или си продал колата...Сменяш маслото с ново и тука вече се чудя аз дали няма да се ускори износаааа.......Та таквиз работи...Що се отнася до ГРМ с МД в маслото-сигурно е блаженствал....Та затова,де.Просто споделям кои опасения ме отказаха. И,мама му стара,никога не съм чул или прочел за тежкотоварен камион с подобни неща в маслата.....Защо ли???
Тука някои неща за МД(похвали,де). Сайтът посещаван от триболози,мненията са на инженери,обикновени потребители,собственици на малки трансп.фирми...
http://www.bobistheoilguy.com/moly.html
Та така-всеки има право на избор....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.