Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:12 21.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Помогнете ми за избор на коланови [re: kiara]  
АвторStefo (Нерегистриран)
Публикувано22.07.05 18:54



Нека изразя и аз моето скромно мнение по въпроса.. та така моя съвет е ако ще си купуваш такава кола, пълно каско първото нещо което трябва да направиш, за твоя сигурност, а и за добро на колата. След това на мен също много повече ми допада купето от 4-вратката малко по нисък имам чувството, че е, вратите са по масивни и по дълги (като всяко друго купе) нямат рамка отгоре на вратата там където свършва стъклото и тва много кефи, също така ако не се лъжа и задните му стъкла се свалят. От това, че е по нисък излиза илюзия (или поне аз така си мисля ако не е истина), че е и малко по широк и стой по готино от обкновенния. Относно колата здрава, тежка кола, устойчива и стъбилна на пътя, върви доста доволно, не са и много скъпи частите, голяма забуда е това, че не можеш да поддържаш мерцедес и че били безбожно скъпи и т.н. единствения проблем сега са цените на бензина, понеже харчат малко повечко, но хубавите коли винаги са така, аз зех да го усещам сериозно в началото ама му сложих газова уредба и ся спи града :) Моя е 124 200Е, карам го вече 4-ти месец нямам никакви оплаквания, каквото е трябвало да си го сменя и да си го купя още като го зех си го направих и сега колата е перфектна въпреки че е на 16 години, рядко се среща 16 годишна кола с такова техническо състояние осен мерцедес :) Склонен съм да го призная, че е здрав поради факта, че го карам вече 4 месеца по нашите пътища и все още предницата е здрава, имах фиат типо и през 2 месеца максимум шарнири, носачи, сичко здаваше багажа , но сега съм доволен. Моя съвет е да видиш добре състоянията и на двата, това което питаше ти за вентилите е, че другия дето е 200 16В е 150 коня ако не се лъжа или 155, а първия е около 125 (не съм много запознат), но основно двигателя е по различен и от тук можеш да си направиш извода че вентилирания ще харчи малко повече. Чувал съм също така, че е добре ти да си сложиш газовата уредба, защото колите с газ са карани доста повече от другите особенно в България.. огледай добре или ако не можеш да се оправиш го закарай на сервиз да ти направят пълна диагностика, гледай основно задницата, там е доста по скъпо, ако е наред, не тропа не се лашка наляво надясно при завой дупки и т.н. е добре, виж двигател сичко, абе отделяш един ден за това и ги караш и двата който си гледала в сервиз, те ти казват кво им има и кво не, цените на частите който са необходими да се сменят и от там си правиш изводи :)



Тема Re: Помогнете ми за избор на коланови [re: kiara]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано22.07.05 21:06



значи 200це е по-старата, но по-добре се газифицира, т.е. по-лесно и евтино.
ще ти я застраховат за около 6500 - 8000лв пряко сили по около 8% - това прави макс 640лв на година.
моят крак е тежък и на градско с клима и фарове го докарвам максимум до почти 16/100 газ. нормално ми е около 14/100 газ градско. на дълъг път при каране между 130 и 180км/ч ми дава разход до 10,3л/100км
но това са разходи на газ. на бензин - не съм пробвал дори.
а вентилирания двигател на същото купе ли е или вече е на Е-класа лифтинга?
защото Е-класата има и еърбегове (което обаче ти изяжда жабката), но пък изглежда по-съвременна.
за джантите ми - не съм ги търсил да са красиви, а да са здрави и изнесени навън за по-добра стабилност, а като знам, че дори не съм ги боядисал все още... разбираемо е да не ги харесаш



Тема Re: Помогнете ми за избор на коланови [re: Stefo]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано22.07.05 21:10



добре си обяснил на колежката, само с малки забележки - 200Е невентилираният е 118к.с. до еди коя си година и после става 122к.с., а вентилирания (16v) е нито повече, нито по-малко от 136 к.с., което не му дава много предимства, а има и един минус, за който се сещам сега - така нареченият виско-съединител на перката на вентилатора, който се води консуматив, но си струва едни истински пари, докато на старият двигател е с електрическо включване



Тема Re: Помогнете ми за избор на коланови [re: BlondNigger]  
Авторkиapa (Нерегистриран)
Публикувано23.07.05 00:45



момчета благодаря Ви много
От това което разбрах ще мога да карам гъзарски мерцедес и да си го поддържам без проблем
зна4и скъпиа е е класа - но стария като 4е ли вади вид
посаветваха ме да си взема стария и да си го направая от до-ВАШЕТО МНЕНИЕ
?
Малко тунинг колко ще ми струва-брони4ки и такива неща-колкото за вуншен вид
разумно ли е ако го застраховам да го държа пред блока
простете наивните ми въпроси но до сега сам имала опел кадет
и като се реша да го взимам дали някои от вас ще доиде да хвърли едно око-
в замяна ще черпа една приателка
даите ми ако знаете саит за тунингован такав мерцедес за да вида нещо
мерси мом4ета - големи сте



Тема Хей, киараааанови [re: kиapa]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано23.07.05 03:32



евала cutie....колко рядко се среща момиче което да иска Мерцедес...нещо телефонче да дадеш, а :)
Хихи бъзикам се...сори че се включвам късно, но...работа :)
Та набързо моето мнение: Е-класата наистина е скъпааа, плюс тва 124-ката старата е доста по-хищна, чувам че искаш и тунинг....я погледни това:

и това:

Но ето това, както го гледаш, може да ти струва от 600 лв. до...и аз не знам, 2-3 хилки, ако си ги поръчаш оригинални на AMG....но от мен знай, ако ще е тунинг на Мерцедес С124....само AMG style...ааа, и малко раздути калници...като прословутия Hammer

Редактирано от Vlado-BENZ на 23.07.05 03:38.



Тема Re: Помогнете ми за избор на коланови [re: kиapa]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано23.07.05 08:39



Да го застраховаш и да го държиш пред блока - няма проблем, но първо да ти кажа кое може да ти изчезне, особено като го тунинговаш:
-огедала странични - крадат се предимно десните, че са подгреваеми и с електрическо наместване - втора употреба струват поне по 50лв, слагат се планки или шпилки, за да не могат да ги откраднат. нали се сещаш, че счупеното застрахователя го плаща, а сваленото (откраднатото) - Не.
-широката лайсна - свалят ги и ги препродават, втора употреба струват от 300лв нагоре, при Sigi - тунинг, мисля почват от около 600лв. слагат им се или нитове и после се китват и боядисват, за да не личи или като при мен - здрави коларски болтове - да се вижда и да не пробват дори (УЖ).
-емблемата на предния капак - хлапетата още я харесват. не вярвам да могат да вземат някакви пари за нея, но ги крадат все още. оригиналните вървят по около 50-70лв, а на симеон са по 10-на лв. В Долни Лозен от складовете са около 5лв.
-Задължително на джантите слагаш по един секретен болт, 15-20лв е комплекта секретни болтове.
И ЕСТЕСТВЕНО - АЛАРМА. Не че застрахователите няма да ти искат, за да ти я застраховат, но... Не си прави експерименти. Без аларма в България не става.



Тема Re: Хей, киараааанови [re: Vlado-BENZ]  
Авторkiara (Нерегистриран)
Публикувано23.07.05 11:10



vtoriqt mi haresva poveche samo da ne e s oranjevi migachi
a kak stoi vaprosa sas zatumnqvane na stuklata
policiata pravi li problemi
oblekchavat li klimatika



Тема Re: Помогнете ми за избор на коланови [re: BlondNigger]  
Авторkiara (Нерегистриран)
Публикувано23.07.05 11:11



e mai shte ide na parking
posledno e klasata ili po staria????????????????????



Тема Re: Хей, киараааанови [re: kiara]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано23.07.05 14:24



Мигачите не са ти проблем - струват по 20-на лв парчето и... ето те с бели мигачи.
за затъмняването на стъклата... само на задните врати имаш право, а ти задни врати няма да имаш, така че...
мой съвет - сложи си само щора на задното стъкло и в краен случай си затъмни и малките прозорчета - иначе вечер ще ти е отвратително да виждаш назад, а полакомиш ли се да сложиш и на предните врати фолио... бъди сигурна , че сама ще ги свалиш. Много пречи!!!



Тема Re: Помогнете ми за избор на коланови [re: kiara]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано23.07.05 14:26



Последно - ти си избираш , която ти харесва повече.
Нали сама си избираш гаджетата???
Преди това обаче - стандартните процедури - води се в сервиз, оглежда се за предпочитане от човека, който после ще ти я поддържа и т.н.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.