Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:06 19.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Опасно ли енови  
Автор vl_19O ()
Публикувано16.07.05 12:01



ако откъм диференциала се чува шумене? Значи аз съм супер доволен от колата засега, обаче отзад, откъм диференциала се чува шум. Закарах я на майстор да му провери маслото, и всичко си беше ОК. Та значи майстора каза че на 190тките тва им било болно място, обаче освен шуменето друго нямало, бил здрав и можело да се кара така без проблем!!!??!?!? Какво е според вас това, и наистина ли е безопасно??? Иначе всичко друго е ОК но това ме притеснява Ще тряба ли да сменявам диференциал?



Тема Ами братле...нови [re: vl_19O]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано16.07.05 13:27



...моят не шуми, но и аз съм чувал че им е болно място тва шумене...абе ако съм на теб, ще го оправя...братле, мерцедес е тва, като седнеш отзад, не трябва да те притеснява нищо освен Barry White от колоните




Тема Re: Ами братле...нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор19O d (Нерегистриран)
Публикувано16.07.05 14:03



izob6to da ne te trevoji be 4ovek moia e taka otkakto go vzeh i ve4e sum minal 70 000 i niamam nikvi griji i na men taka mi kazaha 4e 190 si vie taka no tova e samo zvukov defekt



Тема Ами да...нови [re: 19O d]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано16.07.05 14:05



...явно е така...не знам дали при 124 е така :)




Тема Да само че има...нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор vl_19O ()
Публикувано16.07.05 14:39



и друго. Значи то не се чува силно,като си пусна лекичко музиката дори не го чувам, а и щом е само звук - ок. Само че ако все пак тръгна да го сменявам - нов предполагам че е космическа цената, а ако взема втора употреба - как да съм сигурен че и той няма да е така като го сложа??? Май и аз ще си навъртя моите 70хилядите така...

Колкото до 124ката - е знам ли все пак е по различен клас. Аз пък специално исках 190 и сега ако купувах пак 190 бих си взел



Тема За 124нови [re: Vlado-BENZ]  
АвторMAYBACH (Нерегистриран)
Публикувано16.07.05 14:43



В момента карам две 124-ки, 200Д-86г и 250Д-93г. Абсолютно никакви шумове. При по-старата има нежно пърпорене в дясната част на таблото при скорост над 50 км/ч-вероятно някакви тръби от парното.Другото, което леко ме дразни е вкл.на 1-ва с леко хъркане-синхронизатори, няма лек.Трябва да се включва бавно и леко. По-новата машина е абсолютно тиха-тя е в перфектно състояние, много гледана. Като характерен шум на 124-ка мога да споделя едно неприятно пърпорене неясно откъде отдолу при по-бързичко движение по грапава настилка. В един момент свикваш с тия глупости и разбираш, че колата ти е здрав германски танк, който няма трошене и тва е. Свиркай си и бъди щастлив.



Тема Братле...нови [re: MAYBACH]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано16.07.05 15:06



...я кажи, има ли разлика във вървежа на двете....в смисъл точно тва много живо ме интересува...като се абстрахираме от годините...говоря ти за динамика...има ли разлика, и колко е тя




Тема Re: Братле...нови [re: Vlado-BENZ]  
АвторMAYBACH (Нерегистриран)
Публикувано16.07.05 15:25



Не съм специалист, така че преценката ми е силно субективна и вероятно неточна. Не усещам съществена разлика при каране на двете коли. Може би 250-ката е една идея по-пъргава. Тя е обаче с 5 степенна скор.кутия и предавките и са някак по-различни от 200Д, с 4 степенна кутия. Това някак затруднява сравнението между двете. Различни са като усещане, но и двете са добри. Слаби и тромави мотори за такова тежко купе, което е изнервящо понякога. Дългия път ми е кошмар-когато например трябва да задмина камион, качвайки баир, особено ако аз съм натоварен. Карам ги само в София и съм доволен-комфорт, икономичност(твърдо 8/100 shell-v-power diesel), здраво, не се троши. Ми повече не ми трябва засега. Ако се замогна, рипам на S класа.



Тема Естествено братле...нови [re: MAYBACH]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано16.07.05 15:39



..евала, доста истинско мнение, стъпил си здраво на земята!
Но имам една поправка да направя...казваш че сравнението е затруднено от различните кутии...ами ако ти кажа че са еднакви предавките... предавателните числа от 1-ва до 4-та са еднакви, петата е просто облекчаваща...така че явно разликата която усещаш е наистина може би заради кубатурата и мощността.




Тема Re: Естествено братле... [re: Vlado-BENZ]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано16.07.05 18:47



Не позна , Владо - 4-тата скорост при 4-степенна скоростна кутия е доста по-различна съм чувал - те покрива и скоростта на 5-тата скорост при 5-степенна скоростна кутия ша черпиш чипс мисля. бирата от мене.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.