Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:31 27.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Опасно ли е  
Автор vl_19O ()
Публикувано16.07.05 12:01



ако откъм диференциала се чува шумене? Значи аз съм супер доволен от колата засега, обаче отзад, откъм диференциала се чува шум. Закарах я на майстор да му провери маслото, и всичко си беше ОК. Та значи майстора каза че на 190тките тва им било болно място, обаче освен шуменето друго нямало, бил здрав и можело да се кара така без проблем!!!??!?!? Какво е според вас това, и наистина ли е безопасно??? Иначе всичко друго е ОК но това ме притеснява Ще тряба ли да сменявам диференциал?



Тема Ами братле...нови [re: vl_19O]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано16.07.05 13:27



...моят не шуми, но и аз съм чувал че им е болно място тва шумене...абе ако съм на теб, ще го оправя...братле, мерцедес е тва, като седнеш отзад, не трябва да те притеснява нищо освен Barry White от колоните




Тема Re: Ами братле...нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор19O d (Нерегистриран)
Публикувано16.07.05 14:03



izob6to da ne te trevoji be 4ovek moia e taka otkakto go vzeh i ve4e sum minal 70 000 i niamam nikvi griji i na men taka mi kazaha 4e 190 si vie taka no tova e samo zvukov defekt



Тема Ами да...нови [re: 19O d]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано16.07.05 14:05



...явно е така...не знам дали при 124 е така :)




Тема Да само че има...нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор vl_19O ()
Публикувано16.07.05 14:39



и друго. Значи то не се чува силно,като си пусна лекичко музиката дори не го чувам, а и щом е само звук - ок. Само че ако все пак тръгна да го сменявам - нов предполагам че е космическа цената, а ако взема втора употреба - как да съм сигурен че и той няма да е така като го сложа??? Май и аз ще си навъртя моите 70хилядите така...

Колкото до 124ката - е знам ли все пак е по различен клас. Аз пък специално исках 190 и сега ако купувах пак 190 бих си взел



Тема За 124нови [re: Vlado-BENZ]  
АвторMAYBACH (Нерегистриран)
Публикувано16.07.05 14:43



В момента карам две 124-ки, 200Д-86г и 250Д-93г. Абсолютно никакви шумове. При по-старата има нежно пърпорене в дясната част на таблото при скорост над 50 км/ч-вероятно някакви тръби от парното.Другото, което леко ме дразни е вкл.на 1-ва с леко хъркане-синхронизатори, няма лек.Трябва да се включва бавно и леко. По-новата машина е абсолютно тиха-тя е в перфектно състояние, много гледана. Като характерен шум на 124-ка мога да споделя едно неприятно пърпорене неясно откъде отдолу при по-бързичко движение по грапава настилка. В един момент свикваш с тия глупости и разбираш, че колата ти е здрав германски танк, който няма трошене и тва е. Свиркай си и бъди щастлив.



Тема Братле...нови [re: MAYBACH]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано16.07.05 15:06



...я кажи, има ли разлика във вървежа на двете....в смисъл точно тва много живо ме интересува...като се абстрахираме от годините...говоря ти за динамика...има ли разлика, и колко е тя




Тема Re: Братле...нови [re: Vlado-BENZ]  
АвторMAYBACH (Нерегистриран)
Публикувано16.07.05 15:25



Не съм специалист, така че преценката ми е силно субективна и вероятно неточна. Не усещам съществена разлика при каране на двете коли. Може би 250-ката е една идея по-пъргава. Тя е обаче с 5 степенна скор.кутия и предавките и са някак по-различни от 200Д, с 4 степенна кутия. Това някак затруднява сравнението между двете. Различни са като усещане, но и двете са добри. Слаби и тромави мотори за такова тежко купе, което е изнервящо понякога. Дългия път ми е кошмар-когато например трябва да задмина камион, качвайки баир, особено ако аз съм натоварен. Карам ги само в София и съм доволен-комфорт, икономичност(твърдо 8/100 shell-v-power diesel), здраво, не се троши. Ми повече не ми трябва засега. Ако се замогна, рипам на S класа.



Тема Естествено братле...нови [re: MAYBACH]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано16.07.05 15:39



..евала, доста истинско мнение, стъпил си здраво на земята!
Но имам една поправка да направя...казваш че сравнението е затруднено от различните кутии...ами ако ти кажа че са еднакви предавките... предавателните числа от 1-ва до 4-та са еднакви, петата е просто облекчаваща...така че явно разликата която усещаш е наистина може би заради кубатурата и мощността.




Тема Re: Естествено братле...нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано16.07.05 18:47



Не позна , Владо - 4-тата скорост при 4-степенна скоростна кутия е доста по-различна съм чувал - те покрива и скоростта на 5-тата скорост при 5-степенна скоростна кутия ша черпиш чипс мисля. бирата от мене.



Тема Re: За 124нови [re: MAYBACH]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано16.07.05 18:51



Кажи ми за това пърпорене отдолу - като дрънкане на ламаринка ли е? щото имам нещо такова и полудявам бавно. Уж беше от накладките на ръчната/крачна спирачка, ама не е. май си е баш ламаринка некаква и докато я хвана , ще се видя в приключение, че го прави само в движение по малки неравности.
А за диференциала - като си купих моята ми казаха - има отдушници на диференциала, които трябва да се почистват на макс. 50000км, иначе се затлачват - става налягане и почва да свири . Аз за по-сигурно ги почиствам на 30000км



Тема Е тук ще се избиеме :)нови [re: BlondNigger]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано16.07.05 18:54



Братле, ти си чувал, ама аз колко литература имам за 190 и 124...в Repair Manual-а на 190 дават предавателните числа на 4-степенната и на 5-степенната, и са еднакви до 4-та....5-та е под 1.00, но 4-та и на двете кутии е 1.00...тва мога да ти го докажа, ама не ми се рови в нета сега, не знам дали ще го намеря, но тук за себе си съм 150 % убеден че съм прав...защото много се интересувах преди за моя двигател дали ще дърпа повече с по-къси скорости...то се оказа че такива няма :)




Тема Re: Е тук ще се избиеме :)нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано16.07.05 18:56



Оки - щом си го чел - вярвам ти



Тема Eee сега ми се подиграваш :(нови [re: BlondNigger]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано16.07.05 19:04



Стига деее, верно съм малък, признавам си не съм разбирач...ама тва го знам :)




Тема Re: Eee сега ми се подиграваш :(нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано16.07.05 19:09



стига ве - не съм по подигравките!!!
вервам ти!



Тема Re: За пърпоренетонови [re: BlondNigger]  
АвторMAYBACH (Нерегистриран)
Публикувано16.07.05 23:39



По-старата имаше истински грозно дрънчене като я взех. При качване на обороти-ламаринено дрънчене нейде отдолу. Майстора ми, който ми е приятел и ме сервизира е доказано много добър. Веднага сложи диагноза и на момента я излекува. Оказа се, че нямам задна кора отдолу, което по принцип не било фатално. Останал обаче един носач на кората-стоманено пишле 10х3 см, което виси на болтче и дава ебаси просташкото бръмчене. Свали го за 3 секунди и всичко заспа.
Сегашното пърпорене. При грапав асфалт, има такъв груб някакъв. Скорост над 30 км/ч долавям леко хлопане под колата. Майстора вика-особеност на 124, нещо на самия амортисьор. Давай я да я види добър майстор-има хора много разбират, освен това 124 им е ясна и лесна за правене. Аз лично съм тотално безпомощен да поправям сам и не се и опитвам да гадая работи, дето не разбирам.



Тема i moita 190 ima shumнови [re: MAYBACH]  
Авторterminatora (Нерегистриран)
Публикувано17.07.05 02:25



i moita 190 ima shum koito iavno e ot diferenciala kato vi slusham vas ...misleh che e lager no iavno ne e !kude sa tia otdushnici?kak se prochistvat?kude sa tia dobri maistori?che neshto se i iznervih shtoto sled gaza ne vurvi na benzin mamka mu niama smukach i oborotite sa na 1/2,a da ne govorim za padaneto na oborotite v sledstvie ot vkliuchvaneto na klimata,
shte go opravia tova buchene che mi trovi givota !ako go niamashe orgazumut narechen da karash mercedes shteshe da mi e pulen !a i kato drupna po rezko na svetofara malko neshto pochukva ot zad!



Тема Re: За пърпоренетонови [re: MAYBACH]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано17.07.05 08:53



И аз имам някаква ламаринка, която пази купето да не се нагрява от аспуха и мнооого ме съмнява, че е тя с този досаден шум, но не виждам начин да я закрепя - единият й край си стои свободен и може би дрънчи. Опитах се да го фиксирам - влиза и се застопорява сред другите неща, но при всяко следващо качване - пак е свободен. Ще го мисля, че наистина ме дразни . Като минавам през легнали полицаи, колата не издава шум, но на ситни неравности... като каруца е в повечето случаи и ме нерви



Тема почукване при тръгваненови [re: terminatora]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано17.07.05 08:56



Почукването отзад е от хлабина в карето на диференциала (ми казаха).
Няма нищо страшно в това, не е болка за умиране. само отпускаш по-плавно съединитела и го няма, нали?



Тема Re: Да само че има...нови [re: vl_19O]  
Автор E42O/2OOTE (дванайсетак 8+4)
Публикувано17.07.05 09:00



Значи бенцовете често имат леко виене или свирене от диференциалите. Така могат да карат и още 200 000 км. без особени проблеми.
Аз също имам леко свирене на ниски обороти и много се чудя дали да го оправям. Нов диференциал за 210 /като моята/ комплект в Балкан стар струва 4 000 лв., на старо при арабите 700-800 лв. Втора ръка диференциал за 124 струва около 400 лв. Като взимаш се разбираш, ако свири да го върнеш
/остава ти само удоволствието от свалянето и качването/.



Тема Re: За 124нови [re: BlondNigger]  
Автор E42O/2OOTE (дванайсетак 8+4)
Публикувано17.07.05 09:02



Къде се намират и как ги чистиш?



Тема Re: Опасно ли енови [re: vl_19O]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано17.07.05 09:13



На 190 на диференциала има два лагера за полуоските, те също се подменят от време на време, възможно е да е от тях. На мойта има едвам доловимо свирене окло 90 км/ч, но не се притеснявам.
Блонд не е лошо да кажеш по-подробно за тия отдушници че едва ли са почиствани на моя някога

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: За 124нови [re: E42O/2OOTE]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано17.07.05 10:13



w gornata 4ast na samia diferencial sa, no mi gi 4isti majstora, 4e da ne se capam. prosto sa otvori naso4eni nadolu. nishto specialno. i se po4estvat s neshto po-tynko.



Тема Re: Опасно ли енови [re: Ascona83]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано17.07.05 10:15



на следващото ми ходене в сервиз - специално ще взема фотоапарата и ще снимам кое-къде е. нали не съм се завирал лично... да не стане грешка и да ви излъжа с много.



Тема za pochukvaneto naistinaнови [re: BlondNigger]  
Авторterminatora (Нерегистриран)
Публикувано17.07.05 21:20



naistina kato trugvam plkavno go niama.....no onova deto vie shte go mislia che mi razvalia imiga(pred samia mene)shtoto te drugite ne go zabeliazvat ma az si go chuvam! shte pochistia tia otvori shte dosipia maslo ili shte vidia tia lageri tam kakvi sa deto sa na diferenciala i deto triabvalo da se podmeniatr ot vreme na vreme...abe iskam si kolata na 6!
ako znaete kakva muzika se kania da i natepam....abe koiato da i otiva:)(



Тема EEEH OLEKNA MIнови [re: vl_19O]  
Автор KPAHK (MegaBenz FAN)
Публикувано18.07.05 12:23



che i moia diferencial se razshumia predi 10-15 hil km.

ta se biah poburkal da ne vzeme da se razpadne .

ama shtom kazvate che ne e strashno - ZDRAVE DA E
vse pak e na 21g :-)



Тема Re: Опасно ли енови [re: vl_19O]  
Автор 3OO_diesel (prosto chovek)
Публикувано22.07.05 00:58



predi da go smeni6..ako si re6il da go smenia6...predi da svali6 staria probvai da sloji6 malko trici/durveni stargotini sitni./...moje pak i da spre da vie..savsem seriozno




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.