Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:48 28.09.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Problem ventilator 124 200СЕнови  
Автор 7878 (7878)
Публикувано14.07.05 11:58



Здравейте, имам проблем, който може да се каже, че е ел. проблем. Значи вентилаторчето, което е в таблото, за парното и климатика спря да духа. Имам климатроник и всичко си му е наред, компресол се включва, клапата се отваря и зятваря, но просто не духа. И преди ми го правеше и този проблем, но като разръчкаш бушона и се оправя. А сега и така не става нищо... Трябва ли да разглобя цялото табло, ако е изгоряло моторчето:(

А също какво трябва да направя, за да си сменя цялата кутия с бушони, защото съм с тези най-старите и нещо много проблеми ми правят :(



Тема Re: Problem ventilator 124 200СЕнови [re: 7878]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано14.07.05 12:44



Защо да разглабяш таблото? Вентилатора на парното се достига от вън, като се свали решетката под/пред предното стъкло и чистачката барабар с електромотора и.
Ако знаеш какво правиш, работата е за половин час. След това вентилатора ти е в ръцете, ако искаш го тествай, ако трябва го ремонтирай и тнт.

А смяната на кутията с бушоните си е работа за сериозен електротехник, не за любител, щото може да подпали колата.

Само Дизел


Тема Re: Problem ventilator 124 200СЕнови [re: 7878]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано14.07.05 16:00



Mного съболезнования от мен - обикновено не гори ел. мотора , а вариатора, който го управлява .
Силно се надявам да не е това, но...
Цената на вариатора от арабите е около 250лв, а в официалните магазини , нов е около 470-570лв.
ако го намериш за под 150лв - вземи два, че и моят е изгорял - това го казвам съвсем сериозно и отговорно!



Тема Re: Problem ventilator 124 200СЕнови [re: BlondNigger]  
Автор 7878 (7878)
Публикувано14.07.05 20:40



Naposledak skurcashe iako toia ventilator i mi naviava na misalta, che toi e izgorial... ako li ne neznam:(



Тема Re: Problem ventilator 124 200СЕнови [re: 7878]  
Авторterminatora (Нерегистриран)
Публикувано14.07.05 20:44



i za men tova oznachava ...dano da imash kusmet!



Тема Re: Problem ventilator 124 200СЕнови [re: 7878]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано14.07.05 20:44



Дано е ел мотора. на вентилатора, не се сваля много сложно (но имай впредвид, че съм го правил около 8 пъти)
може да са втулки или лагерчета(ако има такива, де), а евентуално може и четки... намери си някой да ти я разглоби и сглоби - не би трябвало да ти излезе повече от 20-на лева без самият ремонт на ел. двигателя :-(



Тема Re: Problem ventilator 124 200СЕнови [re: BlondNigger]  
Автор 7878 (200 CE)
Публикувано14.07.05 20:45



Niakakuv suvet kude i koi moje da go napravi???



Тема Re: Problem ventilator 124 200СЕ [re: 7878]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано14.07.05 20:52



В софия - От ндк-то по черни връх, на хотел хемус вляво към пионерския дворец, две къщи преди светофара преди баира мисля има и табела вдясно "алтернатори и ел. мотори".
като отидох там с моя ми казаха , че могат да ми вземат парите, но няма смисъл, защото е здрав и с това ме спечелиха.
друг вариант е да те пратя при климатикаджиите ми където със сигурност ще ти я разглобят и сглобят много кадърно, а и имат познатите да го оправят ако не могат и сами да го оправят - те са на царица Йоана 160 в люлин срещу пощата до кооперативния пазар



Тема Re: Problem ventilator 124 200СЕнови [re: BlondNigger]  
Автор 7878 (200 CE)
Публикувано15.07.05 12:03



Obiasni mi, molia te tova v Liulin kade e po - tochno



Тема Re: Problem ventilator 124 200СЕнови [re: 7878]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано15.07.05 12:47



Ako знаеш къде е автокъщата, дето горяха някакви коли...
сега по-подробно - като идваш от тунела...
подминаваш четири светофара - четвъртият е малък - за Билла, петият е голям, на булевард. веднага след петият светофар спираш. има автокъща отдясно на кръстовището ; залепен за нея сервиз, автомивка, бяла врата ролетна - с надпис "климатици" и кафе . те са зад вратата с бяла ролетна щора. ей сега ще ти пратя на лична бележка и телефона им, та ако не си разбрал - те да ти обяснят.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.