Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:43 17.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Mercedes 280 S модел 1985 "пура" добър ли е ?нови  
Автор The Rock (Скалата)
Публикувано13.09.01 00:58



Понеже това ми е любимия модел на Мерцедес и съм решил да си купя един такъв и се чудя дали си заслужава ? Някой може ли да ми каже малко повече за този модел ?
Благодаря !

Скалата...


Тема Re: Mercedes 280 S модел 1985 "пура" добър ли е ?нови [re: The Rock]  
Авторbufi (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 18:51



mnogo e dobra kolata



Тема Re: Mercedes 280 S модел 1985 "пура" добър ли е ?нови [re: The Rock]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано05.07.05 22:59



Ако питаш дали го харесвам - лично аз -ДА, но ако очакваш да ти изредя много и сложни характеристики - няма да стане, щото не ги знам .
Просто е добър мерцедес и то от истинските, а не сегашната "конфекция" (с извинение). не знам защо като видя някои от новите модели и... ми заприличват на корейски или там нещо азиатско. може би аз съм малко назадничав?



Тема Re: Mercedes 280 S модел 1985 "пура" добър ли е ?нови [re: The Rock]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано06.07.05 01:33



Преди си бях говорил с един човек който е имал 280S и като ми каза че му харчела колкото 500 ми стана интересно :) защото е с карбуратор...




Тема Ами може...нови [re: 5OOsel]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано10.07.05 11:43



...ако е бил нещо не в ред, а пък твоя да е перфектен...не знам, стар двигател е 280, мисля че е 2-валка, като гледам снимките че свещите са по средата...но аз сега дай Боже да махна моята, и към такава кола съм се нацелил, просто защото за друго ми трябват пари, и мисля да се скъпея малко




Тема Re: Ами може...нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор 4 Matic (Mercedes-Benz)
Публикувано10.07.05 21:37



Monogo izdarzliv dvigatel ot pokolenieto na 70-te godini, samo, ce harci okolo 20litra benzin, na gaz predpolagam , ce kam 25 ste otide

Viz 280 SE e po ikonomicen, toi harci kam 15-17 benzin, osven tova e mnogo po-mosten



Тема Да де...нови [re: 4 Matic]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано11.07.05 08:33



...аз точно за него говоря...за инжекцията на 280....защото 150 коня са малко за тва купе, 190 си е друго нещо, а и разхода където ти казваш
Лошото е че тези модификации, повечето 280, нямат готини екстри, защото са преди 85-а, и са най-малките в това купе




Тема Re: Да де...нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор5OO sel (Нерегистриран)
Публикувано12.07.05 17:58



ako ti se kara istinska pura po dobre si vzemi ot 380 nagore poneje razhoda e kato na golemite dvigateli a vurveja e kato na 280 i poradi natovarvaneto se tro6i po iako puk i kupeto e mnogo bedno na malkite motori



Тема Абе ако намеря 500нови [re: 5OO sel]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано14.07.05 08:34



от старите, преди 85-а, на цената на 280...а за 380 си имам скрити амбиции, но е много рядка, мамка му :(




Тема Re: Абе ако намеря 500нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано14.07.05 09:40



Ако поровиш ще разбереш, че малките V8 не са това, което искаш.

Моите планове лично за по-далечното бъдеще, като ми омръзне тойотата са 280(R107) с присадено турбо. Двигателя го има в изобилие и дори да го счупя ще взема друг почти за без пари.
Иначе плановете са такива:
280 12V DOHC + MegaSquirt EFI + Supra Injectors + Ford EDIS + Turbo = 250-300hp без да измъчвам мотора изобщо.

оффтопик:
Сега за королата си купих направо още една от '92, за да й взема двигателя, че оригиналния да си стои запазен. Само малко време да ми остане и почвам трансплантацията и борбата с кабелите (нямат нищо общо).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.