Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:38 15.05.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Iakata S124-kaнови  
Автор KPAHK (MegaBenz FAN)
Публикувано11.07.05 17:52



pichove tova e S124-kata za koiato vi razkazvah predi vreme che bila s dvigatel ot S klasa i e pulna s Xtri. Razgledaite hubavo snimkite naistina e bukana s vsiakakuv vid knobki i butonki



ima i snimka na dvigatelia taka che kajete dali naistina e 3,5 Turbo Dizel ili si e obiknoven 3 TD T

inache izglejda mnogo natochena samo deto mi se vijda dosta TNTM



Тема Re: Iakata S124-kaнови [re: KPAHK]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано11.07.05 18:40



Както и да го гледам, двигателят си изглежда, като съвсем стандартен 300 турбодизел.
Много са кофти снимките и не мога да видя - има ли фарове в предната престилка или не?
Между другото, не е с климатроник, а с климатик. Което за мен всъщност е предимство де...

Само Дизел


Тема Re: Ajde pak azнови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Capt.Vimes (пристрастен)
Публикувано11.07.05 18:54



Izvinqvam se za latinicata, no IE mi vyrti nomera. Kakva e razlikata mejdu klimatronik I klimatik?



Тема Ами доколкото знам...нови [re: Capt.Vimes]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано11.07.05 19:06



...на климатика задаваш температурата която духа, а климатроника му задаваш температурата, която да поддържа в купето..поне така си мисля




Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор Capt.Vimes (пристрастен)
Публикувано11.07.05 20:32



Аз пък си ги знам като ръчен и автоматичен климатик и си бях въобразил по едно време, че климатроника е зановия климатик. Не разбирам обаче какво е предимството на климатроника пред климатика, щото аз веднъж съм ползвал климатик и ту намалявах, ту увеличавах силата на духането и ми се искаше да задам температура и да не се занимавам повече. Може би трябва да свикна да боравя с него.

Редакция: трябва по-внимателно да чета преди да пиша, че чак след като написах мнението и видях отново твоето рабрах грешката си . Все пак Защо климатроника да е по-лош от климатика?

Редактирано от Capt.Vimes на 11.07.05 20:35.



Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: Capt.Vimes]  
Авторe2OO (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 21:24



не си спомням ти да не искаш да я купуваш за теб?Защото ако е така има малко несъответствие между годината 1991 и предницата



Тема :-)нови [re: e2OO]  
Автор KPAHK (MegaBenz FAN)
Публикувано12.07.05 10:14



ne niama da ia kupuvam
shtoto po VIN izlizashe 89g. 3.0 TD Turbo

ima niakude okolo 2-3 juni tema za toia benz
prosto me kefi kak e natupkana s Xtri az druga 124-ka s tolkova vrutki i kopcheta ne sam vijdal(da ne govorim che si niamam predstava za kakvo sa povecheto ot tiah)

no naistina e iako prepraviana (kapaka,volana[ima airbag a 89 mai niamat standartno]) ima nekvi farcheta v prestilkata a ima i el sedalki :-)

PS. 12k niama da dam za BENZ 89g bez znachenie ot modela i Xtrite. Da ne govorim che toia trakashe ujasno kato go zapalih -
zvucheshe kato na 1 256 000km.



Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: Capt.Vimes]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано12.07.05 10:40



Специално при Мерцедес, едното се вика Klimatisierungsautomatik (клима-автомат), а другото, само Klimaanlage (климатик).
И двата климатика имат датчици за вътрешната температура, които използват за да поддържат зададената температура.
Клима-автомата има автоматичен режим, при който сам избира колко силно да духа. Освен това, избирането от къде да духа (горе, долу, средно и тнт) е на копчета, а клапите се управляват от вакуумни моторчета.
Климата има само 2 такива моторчета (за клапата за рециркулация на въздуха), а избора на посока, от къде да духа, става от съответната врътка, която задвижва механично клапите.
При клима-автомата, мисля, че са вакуумните моторчета са 6. И тука е проблема. Тези моторчета имат едни гумени мембрани, а гумата си старее, къса се и моторчето спира да работи. Съответно и клапата, която движи. Неприятното е, че за да се смени някое от тези моторчета, цялото табло трябва да падне.
Затова, като за по-стара кола, предпочитам обикновения климатик, който е по-прост и по-надежден.

Само Дизел


Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано12.07.05 10:44



да допълня само защо климатика е по-добър от климатроника - защото има една малка джаджа с около три силови транзистора при климатроника, която управлява степените на вентилатора за купето. и тази джаджа като изгори... 570лв в Балкан Стар. Ужас!!!



Тема Re: :-)нови [re: KPAHK]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано12.07.05 10:55



Ами да ти кажа, щом си е нормалният 3.0 турбодизел, офертата не е никак лоша.
Капака и фаровете са преправяни, но това не означава задължително, че нещо не е наред. На моят също са му сменяни фаровете и капака и какво от това?
Всичко останало (еърбег, фарове, ел. седалкли и тнт) са си екстри, които е можело да се поръчат по това време, т.е. вероятно са си заводски.
А какво е тракало, като сте го запалили? Сигурно хидравличните повдигачи на клапаните. Ако е само това, не е голяма грижа.

Аз лично бих предпочел няколко години по-стар Мерцедес, но запазен и поддържан, отколкото по-нов, но в по-лошо състояние.
Какъв е конкретният случай, не знам, от тия снимки нищо не може да се каже, така че ти си решаваш.

Само Дизел



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.