Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:09 05.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Iakata S124-ka  
Автор KPAHK (MegaBenz FAN)
Публикувано11.07.05 17:52



pichove tova e S124-kata za koiato vi razkazvah predi vreme che bila s dvigatel ot S klasa i e pulna s Xtri. Razgledaite hubavo snimkite naistina e bukana s vsiakakuv vid knobki i butonki



ima i snimka na dvigatelia taka che kajete dali naistina e 3,5 Turbo Dizel ili si e obiknoven 3 TD T

inache izglejda mnogo natochena samo deto mi se vijda dosta TNTM



Тема Re: Iakata S124-kaнови [re: KPAHK]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано11.07.05 18:40



Както и да го гледам, двигателят си изглежда, като съвсем стандартен 300 турбодизел.
Много са кофти снимките и не мога да видя - има ли фарове в предната престилка или не?
Между другото, не е с климатроник, а с климатик. Което за мен всъщност е предимство де...

Само Дизел


Тема Re: Ajde pak azнови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Capt.Vimes (пристрастен)
Публикувано11.07.05 18:54



Izvinqvam se za latinicata, no IE mi vyrti nomera. Kakva e razlikata mejdu klimatronik I klimatik?



Тема Ами доколкото знам...нови [re: Capt.Vimes]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано11.07.05 19:06



...на климатика задаваш температурата която духа, а климатроника му задаваш температурата, която да поддържа в купето..поне така си мисля




Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор Capt.Vimes (пристрастен)
Публикувано11.07.05 20:32



Аз пък си ги знам като ръчен и автоматичен климатик и си бях въобразил по едно време, че климатроника е зановия климатик. Не разбирам обаче какво е предимството на климатроника пред климатика, щото аз веднъж съм ползвал климатик и ту намалявах, ту увеличавах силата на духането и ми се искаше да задам температура и да не се занимавам повече. Може би трябва да свикна да боравя с него.

Редакция: трябва по-внимателно да чета преди да пиша, че чак след като написах мнението и видях отново твоето рабрах грешката си . Все пак Защо климатроника да е по-лош от климатика?

Редактирано от Capt.Vimes на 11.07.05 20:35.



Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: Capt.Vimes]  
Авторe2OO (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 21:24



не си спомням ти да не искаш да я купуваш за теб?Защото ако е така има малко несъответствие между годината 1991 и предницата



Тема :-)нови [re: e2OO]  
Автор KPAHK (MegaBenz FAN)
Публикувано12.07.05 10:14



ne niama da ia kupuvam
shtoto po VIN izlizashe 89g. 3.0 TD Turbo

ima niakude okolo 2-3 juni tema za toia benz
prosto me kefi kak e natupkana s Xtri az druga 124-ka s tolkova vrutki i kopcheta ne sam vijdal(da ne govorim che si niamam predstava za kakvo sa povecheto ot tiah)

no naistina e iako prepraviana (kapaka,volana[ima airbag a 89 mai niamat standartno]) ima nekvi farcheta v prestilkata a ima i el sedalki :-)

PS. 12k niama da dam za BENZ 89g bez znachenie ot modela i Xtrite. Da ne govorim che toia trakashe ujasno kato go zapalih -
zvucheshe kato na 1 256 000km.



Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: Capt.Vimes]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано12.07.05 10:40



Специално при Мерцедес, едното се вика Klimatisierungsautomatik (клима-автомат), а другото, само Klimaanlage (климатик).
И двата климатика имат датчици за вътрешната температура, които използват за да поддържат зададената температура.
Клима-автомата има автоматичен режим, при който сам избира колко силно да духа. Освен това, избирането от къде да духа (горе, долу, средно и тнт) е на копчета, а клапите се управляват от вакуумни моторчета.
Климата има само 2 такива моторчета (за клапата за рециркулация на въздуха), а избора на посока, от къде да духа, става от съответната врътка, която задвижва механично клапите.
При клима-автомата, мисля, че са вакуумните моторчета са 6. И тука е проблема. Тези моторчета имат едни гумени мембрани, а гумата си старее, къса се и моторчето спира да работи. Съответно и клапата, която движи. Неприятното е, че за да се смени някое от тези моторчета, цялото табло трябва да падне.
Затова, като за по-стара кола, предпочитам обикновения климатик, който е по-прост и по-надежден.

Само Дизел


Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано12.07.05 10:44



да допълня само защо климатика е по-добър от климатроника - защото има една малка джаджа с около три силови транзистора при климатроника, която управлява степените на вентилатора за купето. и тази джаджа като изгори... 570лв в Балкан Стар. Ужас!!!



Тема Re: :-)нови [re: KPAHK]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано12.07.05 10:55



Ами да ти кажа, щом си е нормалният 3.0 турбодизел, офертата не е никак лоша.
Капака и фаровете са преправяни, но това не означава задължително, че нещо не е наред. На моят също са му сменяни фаровете и капака и какво от това?
Всичко останало (еърбег, фарове, ел. седалкли и тнт) са си екстри, които е можело да се поръчат по това време, т.е. вероятно са си заводски.
А какво е тракало, като сте го запалили? Сигурно хидравличните повдигачи на клапаните. Ако е само това, не е голяма грижа.

Аз лично бих предпочел няколко години по-стар Мерцедес, но запазен и поддържан, отколкото по-нов, но в по-лошо състояние.
Какъв е конкретният случай, не знам, от тия снимки нищо не може да се каже, така че ти си решаваш.

Само Дизел


Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: BlondNigger]  
АвторSkoti (Нерегистриран)
Публикувано12.07.05 18:00



Mnogo mi e interesno ot kude zadavate temperaturata koiato iskate da vi podurza v kupeto klimatika ????
Mai niama takavo miasto !!!
Tova e osnovnata razlika mezdu klimatik i klimatronik
Klimatika e dve vrutki - s ednata puskash razlichnite stepeni na sila s koiato da duha ,a drugata vrutka e nakude da ti duha (kum prozoreca,kum krakata i t.n. )
Pri klimatornika zadavash ako iskash , tochnata temperatura koiato iskash da ti bude v kupeto i da se podurza neprekusnato ,bilo 19-20 gradusa ( ili kolkoto si iskate )
Molia ,koito ne e v chas da ne pishe gluposti,zastoto po niakoga stavate smeshni !!!
niama da spomenavam imena, no cheta foruma poveche ot godina i chesto ima neobmisleni mnenia



Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: Skoti]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано12.07.05 18:53



Skoti, че ти в Мерцедес не си се качвал стана ясно, ама поне през джама на някой не си ли поглеждал?
Съвсем на слуки ти пускам една снимка от Нета, на табло на Мерцедес с климатик (не климатроник), да видиш от къде се задава температурата:



Двете сини врътки виждаш ли ги? Ей от там се задава температурата.

Само Дизел

Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Capt.Vimes (C219 fan)
Публикувано12.07.05 22:36



На нашата 124-а ги има същите, но нямаме климатик и като нагласиш на 18 градуса от вентилационните отвори хич не излиза такава температура. Чудя се защо тогава има цифри върху синьо-червените ленти, като нищо не показват. Поне при нашата кола е така. За тия с климатик е ясно.



Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: Skoti]  
Автор HeпoзнaT (kein Wichser)
Публикувано13.07.05 01:20







Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: Skoti]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано13.07.05 10:26



моля ти се да споменеш имена, че както виждам си отговорил на моето мнение и като че ли става дума за мен, Скоти.
А за това дали има такова място за определяне на температурата - колегата ти го е показал на снимка - явно има



Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: Capt.Vimes]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано13.07.05 10:34



Климатиците (всички) на 124-ките ползват термодатчика в плафона за да мерят температурата в салона за да могат да поддържат зададената температура.
А термодатчика се обдухва от едно вентилаторче, което се намира в дясно, зад жабката. Вентилаторчето смучи въздух по една гумена тръба, която води до термодатчика.

Само Дизел


Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Mercedes driver® (Хубав човек)
Публикувано13.07.05 10:54



ТА в плафона, дето е термодатчика, аз си сложих един допълнителен термодатчик за мерене на температурата в компютърна кутия със седесегментен LED индикатор и сега имам информация както за външната , така и за вътрешната температура
И много се кефя - стана красиво.

Ride to live-live to Ride
MB E250 TD OM605


Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: Mercedes driver®]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано13.07.05 11:07



Интересно...
Като се видим, ще покажеш как си го направил

Само Дизел


Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Mercedes driver® (Хубав човек)
Публикувано13.07.05 11:15



С голямо удоволствие, и дано да е по-скоро :-)

Ride to live-live to Ride
MB E250 TD OM605


Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: BlondNigger]  
Авторskoti (Нерегистриран)
Публикувано13.07.05 13:42



Vuobste ne sum imal teb v predvit,prosto po enercia sum cuknal na tvoia otgovor i dadoh mnenie. Vse pak imam vpechatlenia ot postovete ti i mi e iasno che si v chas i che ne si nekoe hlape na ne poveche ot 20 g. kato primerno Vlado- Benc ( ne go poznavam ,sudia za nego ot otgovrite mu ),koeto se chuvstva dluzno da dade mnenie po vsiaka tema ,bez da e siguren che ste e tochen i dostatuchno izcherpatelen.
Kolkoto do Samo Dizel 124-ka imah predi 13 g. taka che vse oste si spomniam,makar i slabo armaturnoto mu tablo i vuzmoznostite mu i nikoi ne moze da promeni mnenito mi,koeto izkazah po-gore za RAZLIKATA MEZDU KLIMATIK I KLIMATRONIK ( prosto zastoto tova e osnovnata im razlika ) bez da izpadam v podrobnosti za tehnicheskite im principi



Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: skoti]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано13.07.05 14:23



Добре де, разбрах те, мен си имал предвид.
Както и да е.
Не мога да разбера, ти по принцип ли говориш или конкретно за Мерцедес 124?
Защо се чудя? Ами първо, да оставим на страна факта, че при Мерцедес няма такова пониятие, като "климатроник". Обаче, второ, гарантирам ти, че при 124-ките и обикновеният климатик има датчик за вътрешната температура и той се използва да дава обратна връзка към климатика, за поддържане на температурата в салона. Това, подчертавам, а обикновения климатик, а не клима-автомата.
До тука с кое не си съгласен?

Само Дизел


Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: skoti]  
Авторe25OД (Нерегистриран)
Публикувано13.07.05 15:46



само искам да ти кажа, че и 124-те БЕЗ климатик (или каквото е да е охлаждащо устройство) имат саморегулуране на топлото, което подават в купето, т.е. духа по-топло или по-хладно именно в зависимост от това колко си врътнал синьото (то преминава в червено по някое време) копче/врътка.
Това е нещо, което май много малко коли от това време имат...

Така, че е съвсем логично същата схема да е приложена и при моделите с климатик.



Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: skoti]  
Автор HeпoзнaT (kein Wichser)
Публикувано13.07.05 17:06



Незнам какъв ти е проблема, но си мисля, че си поредния спамър, който си избива напрежението от младежките пъпки по челото. Аз доколкото знам, никъде не пише, че този форум е само за БАШ МАЙСТОРИ. Напротив- точно функцията му е да ограмотява незнаещите и питащите- като мен.
Карал си преди 13 години 124- ами браво, имал си пари за нова кола, купил си. Аз и тогава, и сега нямам. Друг е въпроса, че с кола си изкарвам хляба и ми е пределно ясно, коя кола има климатик или климатроник - особено мерцедес.
За годините на пишещите- има ли някакво ограничение, че може да съм го изтървал тоя момент (тъкмо преди малко си изстисках една пъпка от челото)
Само Дизел- човека е модератор на форума, и не случайно. Ако мислиш, че дава глупави и некомпетентни мнения- ясно колко си чел от една година. Ако се мислиш за по- голям разбирач - ами кандидатирай се за модератор, пък колегите сами ще изберат кой е по- подходящ...




Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: HeпoзнaT]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано14.07.05 08:27



Що се абиш бе колега, като не му обръщаме внимание ще изчезне като досадна миризма!!!

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: HeпoзнaT]  
Авторskoti (Нерегистриран)
Публикувано14.07.05 14:14



Eh chada moi, ste si ostanete zabludeni ako ot vreme na vreme ne se vkluchva niakoi kato men, koito vi kazva kude burkate
Smeshno mi e ,che vseki drug , no ne i choveka koito vizirah ,a imenno Vlado-Benz mai taka mu beshe nika ) se zasegnaha, a ne triabvashe .
Izglezda ,che ste triabva niakoi da vi obiasni kato na oligofreni kakva e razlikata mezdu klimatik i klimatronik za da go razberete naistina.
Moze li KLIMATIKA v kakuvto i model na mercedes da e ,v pusnato sustoianie da podurza zelanata ot vas temperatura neprekusnato,da se zasilva ili namalia duhaneto avtomatichno v zavisimost ot temperaturata v kupeto i za vsiako miasto v kolata bilo otpred ili otzad da se zadade razlichna temperatura, koiato da se podurza avtomatichno ?
Oste edna razlika,tia e po skoro za onezi ot vas s pupkite
klimatika e s 2 ili 3 vrutki , klimatronika e s kopcheta i displey za temperaturata



Тема Брееенови [re: skoti]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано14.07.05 15:34



мерси за комплимента




Тема Re: Брееенови [re: Vlado-BENZ]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано14.07.05 16:00



Владо беееееее,
защо не се вслушаш в човека.

Особено като никой тук не е виждал и пипал климатик/климатроник. И си няма идея как работи и защо.

Ей!!! Всички да се засрамим!!!

Skoti,
мерси, човече, че ни отвори очите, че квито сме кухи лейки щяхме цял живот да си тънем в невежество. Пък и други невинни души да заблуждаваме. УЖАС!!!. Още веднъж мерси!!!

Редактирано от Bad_Dog на 14.07.05 16:02.



Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: skoti]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано14.07.05 16:06



Ей, разбрах накрая какво искаш да кажеш. Много лошо се изразяваш, да знаеш.

Т.нар. климатроник регулира автоматично оборотите на вентилатора, а на климатика това се прави ръчно, от съответната врътка. С това съм абсолютно съгласен, никакъв спор.
Ама какви бяха тогава тия приказки, че на климатика нямало от къде да се задава температурата?

Цитирам:
"Mnogo mi e interesno ot kude zadavate temperaturata koiato iskate da vi podurza v kupeto klimatika ????
Mai niama takavo miasto !!!"

Както се оказа, има такова място.

Сега остава да уточним, климатика може ли да поддържа зададена температура или това може да го прави само климатроника?

Вече няколко пъти ти казах, че дори и обикновения климатик използва термодатчик за температурата в салона. Ако не се лъжа, даже и моделите без климатик го имат, за да регулира парното.
Това, че този датчик е функциониращ и полезен, разбрах, като не ми работеше вентилаторчето, което го обдухва с въздух от салона. Тогава климатика или бичеше леден въздух или се изключваше, без особена връзка с реалната температура в салона. Откато смених вентилаторчето, климатика почна да се държи адекватно и да ПОДДЪРЖА зададената температура, поне в определени граници.

Само Дизел


Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: Caмo Дизeл]  
Авторskoti (Нерегистриран)
Публикувано14.07.05 16:58



Samo Dizel
problema e,che vuprosnite vrutki za koito vsichki govorite kolkoto i da gi vurtish niama razlika za gradusite s koito duha klimatika realno ,v smisul i 18 da pokazva i 22, studenoto e ednakvo ( govora ot opit i neednokratno izmervane ).
Zatova e i po-gornoto mi izkazvane, koeto si citiral.



Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: skoti]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано14.07.05 17:18



Ами не знам, при мен си функционират. Като ги врътна на 18°C става по-студено и климатика включва по-често, отколкото, като е на 22°C...

Само Дизел


Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: Caмo Дизeл]  
Авторleopold (Нерегистриран)
Публикувано15.07.05 16:12



I az da se vkliucha vav spora :))
Prosto ne obicham kogato razni hora se praviat na golemi kapaciteti i hokat drugite pak te samite govoriat gluposti :)
Po princip klimatik e ustroistvo koeto ima edin buton - vkliucheno i izkliucheno. I saotvetno prez cialoto vreme triabva da go natiskash za da si podarjash niakakva temperatura. Klimatronika e klimatik sas malko poveche electronica ima si datchik i mu se zadava temperatura. Niakoi modeli mogat da obrashtat hladilnia cikal na toplinen i zimata kato zapalish kolata pochva da ti duha jega vednaga. Skorostite na ventilatora niama logika da ti gi regulira tronika shtoto te sa poveche lichno predpochitanie. Az naprimer mrazia da mi fuchi leden vazduh vav liceto. Polojenieto na klapite sashto ne go regulira tronika zashtoto te sashto sa neshto koeto se opredelia ot saotvetnia shofior. Vazmojno e da ima modeli koito regulirat avtomatichno i klapite i motorite no tova sa dopalnitelni extri. Za displeya sashto ne si prav zashtoto ima klimatronici na koito temperaturata se zadava sas vratka (napr volvo v40) Emi tova e ot men. Takmo si misleh che vav tozi klub niama razni smotliovci sas komleksi ama eto che i tuk se nameri edin



Тема Аз пак явно не съм в час...нови [re: leopold]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано15.07.05 16:21



...да не би аз да съм причината за караниците нещо? В смисъл мисля че това горе мнението ми е горе-долу истинно? или се бъркам? Ако съм казал нещо, leopold, сори братле.




Тема Re: Аз пак явно не съм в час...нови [re: Vlado-BENZ]  
Авторleopold (Нерегистриран)
Публикувано15.07.05 16:35



ne be pich govoria za drugaria skoti deto mnogo razbira i niama papki :))



Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: leopold]  
Авторskoti (Нерегистриран)
Публикувано15.07.05 17:09



leopold
Kak taka vinagi,vuv vseki forum ,se namira po nekoi ,kato tebe MRUNKALO ot klasa ?
S napisanoto ot teb samo potvurzdavash ,niakoi kazani nesta ot men, a v sustoto vreme me pluesh .
Kolkoto do temata , smiatam che se zaformi dosta hubav spor i dialog ot koito si priznavam,che nauchih 1-2 nesta ( naprimer ,che volvo e s vrutki )



Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: skoti]  
Авторleopold (Нерегистриран)
Публикувано15.07.05 17:12



samo iskam da kaja che ne e neobhodimo da govorish na kolegite visokomerno samo zashtoto si mislish che znaesh neshto poveche ot tiah. Aide niama kvo da se razpraviame kato malkite deca.



Тема Потвърждавам :)нови [re: leopold]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано15.07.05 17:25



Така е, в смисъл не говоря за никой от Вас, защото не четох спора, така и не разбрах кой кво е казал, но аз преди време се държах малко арогантно по клубовете, някой път бях прав, някой път не...не е там въпроса, номера на спора е да се стигне до истината, а не да се покаже кой е по-велик.
Та разбрах че човек се учи докато е жив, всяка минута, всеки ден, всеки месец...така че не трябва никой да се прави на велик..дали кара 190Д като мен, на дъното на автомобилната индустрия, или е скочил на CL65 AMG...няма значение....в смисъл дай Боже скоро ще си купя по-добра кола, ако е рекъл, доста по-добре, и какво, няма ли да бъда същия човек? По-умен със сигурност няма да стана...а и човек се помни с делата си, не с предметите, които е притежавал.




Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: Mercedes driver®]  
АвторALEXONE (Нерегистриран)
Публикувано15.07.05 20:44



Прочетох поста ти и много се заинтересувах от това което си направил та за това реших да ти пиша ако си от София дали ще мога да хвърля един поглед и да ти открадна идеята моля те прати ми отгорор на alexone@abv.bg Благодаря предварително



Тема Re: Потвърждавам :)нови [re: Vlado-BENZ]  
Авторskoti (Нерегистриран)
Публикувано16.07.05 13:50



Dobro izkazvane ,s koeto predlagam da slozim tochka .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.