Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:05 11.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: BlondNigger]  
АвторSkoti (Нерегистриран)
Публикувано12.07.05 18:00



Mnogo mi e interesno ot kude zadavate temperaturata koiato iskate da vi podurza v kupeto klimatika ????
Mai niama takavo miasto !!!
Tova e osnovnata razlika mezdu klimatik i klimatronik
Klimatika e dve vrutki - s ednata puskash razlichnite stepeni na sila s koiato da duha ,a drugata vrutka e nakude da ti duha (kum prozoreca,kum krakata i t.n. )
Pri klimatornika zadavash ako iskash , tochnata temperatura koiato iskash da ti bude v kupeto i da se podurza neprekusnato ,bilo 19-20 gradusa ( ili kolkoto si iskate )
Molia ,koito ne e v chas da ne pishe gluposti,zastoto po niakoga stavate smeshni !!!
niama da spomenavam imena, no cheta foruma poveche ot godina i chesto ima neobmisleni mnenia



Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: Skoti]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано12.07.05 18:53



Skoti, че ти в Мерцедес не си се качвал стана ясно, ама поне през джама на някой не си ли поглеждал?
Съвсем на слуки ти пускам една снимка от Нета, на табло на Мерцедес с климатик (не климатроник), да видиш от къде се задава температурата:



Двете сини врътки виждаш ли ги? Ей от там се задава температурата.

Само Дизел

Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Capt.Vimes (C219 fan)
Публикувано12.07.05 22:36



На нашата 124-а ги има същите, но нямаме климатик и като нагласиш на 18 градуса от вентилационните отвори хич не излиза такава температура. Чудя се защо тогава има цифри върху синьо-червените ленти, като нищо не показват. Поне при нашата кола е така. За тия с климатик е ясно.



Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: Skoti]  
Автор HeпoзнaT (kein Wichser)
Публикувано13.07.05 01:20







Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: Skoti]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано13.07.05 10:26



моля ти се да споменеш имена, че както виждам си отговорил на моето мнение и като че ли става дума за мен, Скоти.
А за това дали има такова място за определяне на температурата - колегата ти го е показал на снимка - явно има



Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: Capt.Vimes]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано13.07.05 10:34



Климатиците (всички) на 124-ките ползват термодатчика в плафона за да мерят температурата в салона за да могат да поддържат зададената температура.
А термодатчика се обдухва от едно вентилаторче, което се намира в дясно, зад жабката. Вентилаторчето смучи въздух по една гумена тръба, която води до термодатчика.

Само Дизел


Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Mercedes driver® (Хубав човек)
Публикувано13.07.05 10:54



ТА в плафона, дето е термодатчика, аз си сложих един допълнителен термодатчик за мерене на температурата в компютърна кутия със седесегментен LED индикатор и сега имам информация както за външната , така и за вътрешната температура
И много се кефя - стана красиво.

Ride to live-live to Ride
MB E250 TD OM605


Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: Mercedes driver®]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано13.07.05 11:07



Интересно...
Като се видим, ще покажеш как си го направил

Само Дизел


Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Mercedes driver® (Хубав човек)
Публикувано13.07.05 11:15



С голямо удоволствие, и дано да е по-скоро :-)

Ride to live-live to Ride
MB E250 TD OM605


Тема Re: Ами доколкото знам...нови [re: BlondNigger]  
Авторskoti (Нерегистриран)
Публикувано13.07.05 13:42



Vuobste ne sum imal teb v predvit,prosto po enercia sum cuknal na tvoia otgovor i dadoh mnenie. Vse pak imam vpechatlenia ot postovete ti i mi e iasno che si v chas i che ne si nekoe hlape na ne poveche ot 20 g. kato primerno Vlado- Benc ( ne go poznavam ,sudia za nego ot otgovrite mu ),koeto se chuvstva dluzno da dade mnenie po vsiaka tema ,bez da e siguren che ste e tochen i dostatuchno izcherpatelen.
Kolkoto do Samo Dizel 124-ka imah predi 13 g. taka che vse oste si spomniam,makar i slabo armaturnoto mu tablo i vuzmoznostite mu i nikoi ne moze da promeni mnenito mi,koeto izkazah po-gore za RAZLIKATA MEZDU KLIMATIK I KLIMATRONIK ( prosto zastoto tova e osnovnata im razlika ) bez da izpadam v podrobnosti za tehnicheskite im principi




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.