Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:36 29.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема stana stra6noнови  
Авторw124 (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 11:44



mnogo stra6no stana kolegi. kogato kupih moia w124 e200 mi har4e6e 1l maslo na 2000km. razbrah 4e sum se precakal no go prejiviah sega oba4e ve4e e tragedia 1l za 300km.Davaite suveti da prodavam ili da go pravia kolko pari 6e struva.Motora e 102 963.molia za savat



Тема Бате, защо не...нови [re: w124]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано11.07.05 11:56



...си го направиш...аз не съм специалист, но на буса, след като му направихме основен, и заспа, дърпа сега по-добре от колата...все пак е Мерцедес, поправи грешката която някой друг тъпак като мен е допуснал преди теб, и ще си доволен...пък и де да знам, нали знаеш, всичко се връща, ако го набуташ на някой друг....не знам, ти си решаваш, но това е моето мнение, аз бих го разглобил...




Тема Re: stana stra6noнови [re: w124]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано11.07.05 11:57



Премери компресията при топъл двигател. Ако е в рамките на нормалното, вземи да смениш гумените уплътнения на стеблата на клапаните. Не е скъпо, а може да ти реши проблема.

Само Дизел


Тема Re: stana stra6no [re: Caмo Дизeл]  
Авторw124 (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 12:05



gumi4kite gi smenih no problema si ostana.Strah me e ot cenite na 4arkovete ina4e bih go napravil a edin me natiska da go kupi za 5000lv



Тема Re: stana stra6noнови [re: w124]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано11.07.05 12:15



Знааааачи...

Отиваш в сервиз. Мериш компресия на топло.
Ако е ниска с сипваш по една супена лъжица масло във всеки цилиндър и пак мериш.
1. Ако е ниска => сегменти - може да е евтино, но се разбира след отваряне.
2. Ако е висока => клапани - тук е сравнително евтино.

Обърни внимание дали компресията е еднаква на цилиндрите или има пикове.

Напиши тук резултатите.

Може да я премериш и на студено. Не би трябвало да има особена разлика.

По-добре си я оправи с хубави части, ако това е проблема и си я карай с кеф. Иначе пак рискуваш да попаднеш на такава.



Тема Re: stana stra6noнови [re: w124]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано11.07.05 12:15



Щом не е от клапаните...ясно.
Най-вероятно имаш счупени сегменти. Такъв разход само от износване не става...

В такъв случай ти си решавай - ако всичко останало е в добро състояние, вкарал си много нови части, харесваш си колата и тнт, тогава правиш основен ремонт.
Не съм много навътре с цените в България, но ремонта в най-добрият случай ще ти излезне около 1000 лв, а според зависи, може и двойно да дойде.След това, нямаш грижи повече по двигателя, чак до пенсия.
Ако не ти се дават тези пари, засилвай го на пазара, още повече, щом имаш мераклия.

Само Дизел


Тема Re: stana stra6noнови [re: Caмo Дизeл]  
Авторw124 (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 12:17



kompresiata e 11atm.No ima iznosvane v voda4ite na klapanite spored men ima s4upen maslen segment.Neznam dali 6e se razmina samo s segmenti i remont na glava.Za6toto ako triabva da smeniam butala da shlaifam cilindri lageri verigi angrenajni koleleta kolianov val i dr.naistina STAVA MNOGO STRASHNO



Тема Re: stana stra6noнови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано11.07.05 12:35



става, става, вярвай ми!!!
Да не дърпам дявола за опашката ама на асконата от износване на елипса беше така, ама тя няма ризи, тук е лесно с ризите ...

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: stana stra6noнови [re: w124]  
Авторw124 (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 12:42



kakvo mislite za drug dvigatel.Predlagat mi za 1000lv no e 2,3 dali 6e stane



Тема Нем...нови [re: w124]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано11.07.05 12:45



...направи си осн. ремонт и пей бе братле, тва смяната на двигател е отговорна работа, а и после винаги ще се гледа съмнително на Е-класа (доколкото разбрах е фейслифта) със стар двигател





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.