Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:12 15.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема edno vapros4eнови  
Автор cvi4a (6644)
Публикувано08.07.05 10:58



v4era kato patuvah po magistralata mi svetna lampata na masloto, kato vidjah tova vednaga namalih tragnah da spiram. kakto natisnah spira4kite lampata zagasna. posle ne mi e svetila, ako njakoi znae za6to moje da mi e svetnala molja da kaje. dali moje da e ot dat4ika?
interesno mi e za6to kato natisnah spira4kata i namalih lampata izgasna. pole karah i po-barzo no ne mi svetna. edin priatel mi kaza 4e moje dvigatela da e tragnal, no az ne mu vjarvam

MB 200E '89 C6644PX


Тема Re: edno vapros4eнови [re: cvi4a]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано08.07.05 11:11



1. Намаляло ти е маслото и при завой или рязко ускорени, или наклон на пътя, датчика за ниво светва лампата.
2. Скъсано кабелче дето дава контакт и светка лампата
Начини за проверка и изключване на причините:
спираш на що годе хоринзонтално място, оставяш колата 10-15 с изгасен мотор, вадиш щеката на маслото и скиваш, ако е близо до минимума, доливаш литър, литър и половина. Ако нивото си е наред почваш да гледаш по жиците.

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: edno vapros4eнови [re: cvi4a]  
Автор Mercedes driver® (Хубав човек)
Публикувано08.07.05 11:13



Какво налягане ти държи маслото при загрял двигател на празни обороти? Ако е под 1, не е невъзможно приятелят ти да е прав :-(((

Ride to live-live to Ride
MB E250 TD OM605


Тема Re: edno vapros4eнови [re: cvi4a]  
Автор cvi4a (6644)
Публикувано08.07.05 11:25



naljaganeto koeto mi darji e okolo 2 (dali e dobre?), a maslo ne sam sipval i az ne znam ot koga za6toto ne mi se e nalagalo ( ne mi har4i maslo) no 6te go pogledna.
da vi se pohvalja predi malko mi donesoha kora za pod dvigatelja, ot E-klasa(124) nadjavam se da stane (njama pri4ina da ne stane) i kato ja slagam 6te pogledna dat4ika.
6tastliv sam za korata za6toto ve4e njama da se pritesnjavam da karam kogato vali (4 pati mi e gasnela ot lokvi)

MB 200E '89 C6644PX


Тема Re: edno vapros4eнови [re: cvi4a]  
Автор Mercedes driver® (Хубав човек)
Публикувано08.07.05 11:44



ЧЕ добре ти е налягането, сигурно датчик се бъзика .Дано е това.
А кората пластмасова ли е ? И какви пари е това нещо - много полезно е .

Ride to live-live to Ride
MB E250 TD OM605


Тема Re: edno vapros4eнови [re: cvi4a]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано08.07.05 12:07



Не мога да повярвам че ти гасне колата от локви!!! В събота след срещата пътувах към боровец в такъв дъжд и локви че в една като влезнах със около 10 си отпрах прага от шофьорската страна, обаче не гасне!!! Просто не вярвам че от локва може да изгасне тая кола!!! Трябва сигурно да я направя на подводница за да изгасне!!! А аз нямам кора...

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: И на мен ми се случи нещо подобно.нови [re: Ascona83]  
Автор Capt.Vimes (пристрастен)
Публикувано08.07.05 13:04



Стана преди два дена. Карам си по магистралата от Варна за София ( в отсечката откъм Варна) и ми премигна лампичката. След няколко минути пак. Така 3-4 пъти като всеки следващ път лампичката светеше по-дълго. Стигнах едно разширение на пътя и отбих. Изчаках 15 минути, премерих нивото на маслото - беше над минимума, по-близо до средата. Все пак налях малко масло и лампичката повече не светна. Може би за мен се отнася по скоро първия вариант.
Забележка: В багажника винаги има масло, защото колата има нужда от време на време от доливане.



Тема Re: edno vapros4eнови [re: Ascona83]  
Авторst16me (Нерегистриран)
Публикувано08.07.05 13:23



За 124 и аз съм чувал, че не са никак влаголюбиви.



Тема Re: edno vapros4eнови [re: cvi4a]  
Автор Mimo-2OOE (Мерцедес-фен)
Публикувано08.07.05 14:47



I na men mi go pravi ama ne ot precakan datchik ami ot zaminali segmenti 2700 km- polovin litar
Ot nachalo mu se vrazvah no sega ne mi dreme.
Ако си със 102.963(962) добре дошъл:) Имам около 5-6 познати с тоя двигател на и всеки му харчи около2,5 л на 10000. Това е лошото!
А сега хубавото:
Като си сменях гарнитурата на главата майстора ми показа как си стоят заводските "резки"(не им знам името) на ризите!?? Няма според него никакво износване за не се знае колко км. Така били всички мерцедеси които е отварял. Но откъм сегменти-куца работа
И сега го чакакам да си уголеми канала и отивам за смяна на сегменти.
Това е ! Каквото и да ти обяснява някои за лампата, тя така е направена че светка много много преди минимума за да може ако си на път да се прибереш нормално абе измислили са го

Продължавай да вървиш...


Тема Re: edno vapros4eнови [re: Mercedes driver®]  
Автор cvi4a (6644)
Публикувано08.07.05 15:38



korata e plastmasova i ja vzimam za 40lv i sega otivam na maistor da ja sloji
a za gasneneto ne si izmisljam 4-5 pati me ostavja(4akam 10min i ve4e si pali), i se nervirah mnogo ........


MB 200E '89 C6644PX

Редактирано от cvi4a на 08.07.05 15:41.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.