Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:50 15.05.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема pishetet kolko vi harchi kolataнови  
Авторterminatora (Нерегистриран)
Публикувано02.05.05 23:50



Imam predlogenie koeto e i molba.Ne znam dali za povecheto ot vas razhoda ima znachenie ,no za men ima a sigurno i za povecheto ot novovlizashtite v foruma taka che molbata mi e vseki da ostavi suobshtenie s model,vid motor kone kubatura razhod na izvungradsko gradsko i smeseno na svoiata kola.
Tova e v sledstvie che mnogo neshto se oburkah poluchavam oburkana informacia a kraia shte se okaga s kola naprimer dizel 2.5 koito shte si gulta 10 -15 nafta ta shte triabva da si vzema dushteria na petrolen sheih za da moga da go karam.Dnes edin sused mi kaza che negovia mergan deto go karashe edno vleme mu e daval 10 a ne beshe nad 2000 kubika.NE e li mnogo ?
taia fizonomia mi prilicha che ot dosta noshti tuka ne me svurta samo mercedesi sunuvam



terminatora -likvidira na miasto
www.terminators.hit.bg



Тема Re: pishetet kolko vi harchi kolataнови [re: terminatora]  
АвторHeпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано02.05.05 23:53



Виж в архива. Имаше такава тема преди около година, доста изчерпателна



Тема Re: pishetet kolko vi harchi kolataнови [re: terminatora]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано03.05.05 11:14



Колега, ти само бензинови коли ли си карал до сега? В голяма заблуда си за разхода на дизелите.
За какви 15 литра говориш бе човек
Например 250 Д, при спокойно каране дава разход от 6.5-7/100.
Към 10/100 може да гълта моя, 300 турбодизел, автоматик, комби, климатик и тнт. харчещи екстри и то само, ако го настъпвам. Турбото дава доста мощност, но не е безплатно, за съжаление. Иначе, наскоро установих, че с 120 км/ч (и яко натоварен), може да харчи 7.5/100, ако се кара с постоянна скорост. Подозирам, че може и още да се свали разхода, но нямам нерви да го пробвам

Само Дизел


Тема Re: pishetet kolko vi harchi kolataнови [re: Caмo Дизeл]  
АвторHeпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано03.05.05 12:02



Ти пък, даже честен
Мислих, че като голям фен на дизела ще почнеш да разправяш на човека, как ти харчи 4.6 на 120 км/ч само и само да го навиеш и него на дизеларка.
Но пък 7,5 - 8 за твоя са нормално де, ти пък. Сигурно не даваш почивка на кикдаун-а



Тема RAZHODнови [re: terminatora]  
Автор KPAHK (MegaBenz FAN)
Публикувано03.05.05 12:08



Tova e info kam 15.09.2004:




ako niakoi go niama v tablicata moje da mi prati info na e-maila:





Тема Re: pishetet kolko vi harchi kolataнови [re: terminatora]  
АвторHeпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано03.05.05 12:09



Пък и колега, разхода не е всичко, имай предвид, че с една 190/124 ще излизаш (почти)винаги чист от ежедневните чуквания в градско движение. От опит ти казвам. Там, където ще ти се намачка предницата на корсата при градски удар, на мерцедеса трябва да слезеш само да си изтъркаш с плюнка боята по бронята, оставена от другата кола



Тема Re: pishetet kolko vi harchi kolataнови [re: Heпoзнaт]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано03.05.05 12:24



Е, може да не съм от най-кротките карачи, но и 300 турбодизел не е правен за голяма икономичност, няма какво да се лъжем. Все пак, над 10/100 (към 11/100) ми е давал само, като съм го карал дълго време с 180-200 км/ч.
Но 200 Д и 250 Д са си доста икономични. Например, един приятел с 250 Д редовно си минаваше почти 1200 км с един резервоар, което прави към 6/100.
За моя, имам амбицията някой път да сваля на 7/100. Те толкова (6,9/100) му и дават, като минимален разход.

Само Дизел


Тема Re: pishetet kolko vi harchi kolataнови [re: Caмo Дизeл]  
АвторHeпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано03.05.05 12:31



О, и аз не оставам по- назад от теб по настъпване. Единствено извън града ме е страх, не знам защо, краката ми се разтреперват ако карам с повече от 134-140 км/ч. Иначе в града съм цар, особено с някоя по- новичка кола. Колко псувни и глоби изяждам не е истина. "Scheiss Taxler" дето се вика де



Тема Re: pishetet kolko vi harchi kolataнови [re: Heпoзнaт]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано03.05.05 12:49



Ами явно кой на каквото е свикнал. Аз пък не обичам градското каране, много ме изнервя. За мой късмет, почти не ми се налага. Затова пък на извънградско или аутобан, хохоо

Ама ти верно ли си на такси

Само Дизел


Тема Re: pishetet kolko vi harchi kolataнови [re: Caмo Дизeл]  
АвторHeпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано03.05.05 12:57



Да, на такси или по- точно на нощно такси. Жалко само, че в родината тоя занаят се асоциира с кофти неща, но пък срамна работа няма, още повече като се докарват и прилични пари...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.