Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:31 28.04.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Нестабилна предницанови  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано06.06.05 15:11



Абе колеги, да ви питам нещо, щото по разбираеми причини, в България проблемите с окачването са по-чести, та сигурно някой ще знае...

Значи, от скоро усетих, че предницата ми е нещо нестабилна. При каране с висока скорост, по сравнително равен път, волана ми се дърпа в ръцете, леко насам и натам и колата залита леко в същата посока. Все едно гумите сами си завиват и дърпат волана. Случвало ли ви се е?

Вчера оглеждах и предницата и задницата, не намерих нищо подозрително. Свалях и амортисьора на волана, държи си. Миналата година тествах амортисьорите, добре си бяха. На клатене, също са си добре. Накрайници, това-онова, не изглеждат зле. Луфт на волана няма.
Някакви идеи?

За това лято и без това съм предвидил смяна на почти всичко по окачването, но това лашкане ме дразни и искам да го отстраня предварително.

Само Дизел


Тема Re: Нестабилна предницанови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Mercedes driver® (Хубав човек)
Публикувано06.06.05 16:00



Ами май все пак за луфт иде дума , ама.....
Как си с руския? Оня ден се оплакваше един колега, сигурно няма да съм ти много от полза , ама виж все пак...



Ride to live-live to Ride
MB E250 TD OM605

Тема Re: Нестабилна предницанови [re: Mercedes driver®]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано06.06.05 16:33



Не, както казва и питащият там, луфт във волана няма. Гумите реагират веднага, на завъртане на волана. Иначе това е чест дефект, знам.
Тази гайка на сервото, за която говорят, съм я натягал и разхлабвал за проба. Като се разхлаби, усещането е друго, волана става хлабав.
А при мен, просто се усеща как гумите дърпат насам и натам и волана ми се завърта в ръцете.
Това разбира се е в съвсем малки граници, но просто е дразнещо и преди го нямаше.

Само Дизел


Тема Re: Нестабилна предницанови [re: Caмo Дизeл]  
Авторe25OД (Нерегистриран)
Публикувано06.06.05 16:47



хм, пак нямам латиница?!?

ми глей, като те слушам какво си проверил и т.н., един-единствен съвет мога да ти дам:
недей да караш пиян все пак де:))



Тема Re: Нестабилна предницанови [re: e25OД]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано06.06.05 16:50





Само Дизел


Тема Re: Нестабилна предницанови [re: Caмo Дизeл]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано06.06.05 17:53



без да съм спец ще те подсетя за втулките на паразитния хебел...

АЗ НЕ СЪМ ДЕБЕЛ - ПРОСТО СЪМ НИСЪК !
Guns don't kill people, people do !


Тема Re: Нестабилна предницанови [re: BlondNigger]  
Автор5OO sel (Нерегистриран)
Публикувано06.06.05 17:58



ako niakade si 4uknal v kamuk ili ne6to podobno niakoia ot nadlujnite 6tangi stava taka i se nalaga regulirane na prednicata



Тема Re: Нестабилна предницанови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано06.06.05 17:59



А баланс на гуми да си правил напоследък?



Тема Re: Нестабилна предницанови [re: BlondNigger]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано06.06.05 18:13



Виж, там не проверих.
Коя втулка имаш предвид, голямата гумена, при вертикалната част на хебела ли? Той нали е под прав ъгъл, едната част е вертикална, другата хоризонтална и към нея са закачени кормилните щанги.
Абе ще лягам пак...

Абе на никого ли не се е получавал точно този номер, да каже направо какво да сменям

Само Дизел


Тема Re: Нестабилна предницанови [re: Bad_Dog]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано06.06.05 18:15



Ми скоро не съм правил. Гумите са от миналото лято и тогава е правен баланс. Но няма вибрации.

Само Дизел



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.