Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:40 16.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Офтопик-Предстои тежка петролна криза?нови  
АвторMAYBACH (Нерегистриран)
Публикувано17.06.05 00:08



По National geografic TV гледах филм, според който нефта в световен мащаб е на свършване. Силно е намалял дебита в Северно море, в Америките също. В Арабския полуостров ще има, но още няколко години. Русия-също слаба работа. Прогнози-до 10на години постепенно зверско качване на цените. След 10-тата година докъм 15 ФИЗИЧЕСКО И ФАКТИЧЕСКО изчерпване на суровината. Тежки енергийни икономически транспортни и незнамкакви проблеми в световен мащаб. Карайте си Бенцовете приятели, яжте, пийте и си носете новите дрехи. Дано не стоят така зле нещата. Не ми се хвърля любимата играчка.



Тема Re: Офтопик-Предстои тежка петролна криза? [re: MAYBACH]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано17.06.05 10:14



Не се шашкайте, нефт има за още мнооого години. Само дето от време на време всяват паника, за да не се се дърпат толкова хората, като им качват цените на горивата.

Освен това, аз мога да си карам и на олио, ако искам

Само Дизел


Тема Re: Офтопик-Предстои тежка петролна криза?нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Bobi_BENZ (ПИЧ)
Публикувано17.06.05 10:20



Ти много интересни работи можеш. Честно да си кажа, бих се радвал ако направят някаква свръх екологична кола. Дори и да немога да карам с повече от 120 по магистралата и да имам само 80 - 100 коня под капака. Ако необходимото гориво е на прилична цена съм готов. Не че искам да обиждам, но за сега сме само едни потребители а надали някой ще си спре приходите ( имам предвид нефтените компании ), само зада е чиста природата.

Редактирано от Bobi_BENZ на 17.06.05 10:23.



Тема Re: Офтопик-Предстои тежка петролна криза?нови [re: Bobi_BENZ]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано17.06.05 10:43



Ми има такива горива и автомобили. Гледах че в германия има някакъв био-дизел и бил задължителен за селскостопанските машини, защото обикновенната нафта замърсявала много почвата ако попадне там. Със същото гориво но смесено с обикновен дизел можело да се карат и конвенционални автомобили с дизелови двигатели, дали е валидно за новите комън реил и прочие не знам.

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Офтопик-Предстои тежка петролна криза?нови [re: Ascona83]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано17.06.05 12:44



Не сме ли говорили за биодизел до сега?
Това си е отделна тема, можем да я подхванем.

А тракторите тука си карат и направо с олио.

Само Дизел


Тема Re: Офтопик-Предстои тежка петролна криза?нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано17.06.05 12:53



Е то био-дизела не е ли точно това, рафинирано и химически обработено растително олио?
Ми аз имам някакъв спомен че сме говорили за био-дизела и от там се запалих и потърсих инфо та четох за тия селскостопански работи. А в българия има две или три фирми които имат инсталаци за производство на био дизел но до сега не съм видял някъде да се продава.
Ето нещо за който се интересува:





Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!

Редактирано от Ascona83 на 17.06.05 13:08.



Тема Re: Офтопик-Предстои тежка петролна криза?нови [re: Ascona83]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано17.06.05 13:45



В форума за автомобили на abv.bg сме говорили много на тази тема.

Биодизела се произвежда от мазнини (растителни или животински). Мазнините са триглицериди на мастните киселини. С прост химичен процес се премахва глицерина. Останалото можеш да го наливаш в резервоара на почти всеки дизел. В биодизела обаче има остатъчни количества метанол, който може да увреди някои гумени уплътнения по горивната система, ако те не са предвидени за това. Почти всички нови дизели са пригодени за работа с чист биодизел. За останалите се препоръчват смеси с нормален дизел.

Това, което имам предвид обаче е, че някои си карат колите с чисто, непреработено олио. Направо от супермаркета То има известни недостатъци, като по-голям вискозитет, особено на студено, но това се оправя с малки промени в горивната система.

Само Дизел


Тема Re: Офтопик-Предстои тежка петролна криза?нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано17.06.05 13:47



Че то нали си има система за отопление на горивото на дизела?

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Офтопик-Предстои тежка петролна криза?нови [re: Ascona83]  
Автор Bobi_BENZ (ПИЧ)
Публикувано17.06.05 14:04



Някой скоро ми каза че в кремиковци са започнали производство и продажба на биодизел. Ама какво и как става, а и дали въобще е истина незнам.



Тема Re: Офтопик-Предстои тежка петролна криза?нови [re: Bobi_BENZ]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано17.06.05 14:06



Аз имам кой да попитам така че да ми даде сигурна информация, ще питам и ще пиша каква е хавата, ама ако има подобно нещо човека несъмнено щеше да знае, тъй като кара дизелов автомобил

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.