Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:14 03.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Какво ви е мнението за A140/A160  
АвторA-CLASS (Нерегистриран)
Публикувано03.06.05 13:32



Пред покупка съм на автомобил и съм се замислил за един 5-6 годишен мерцедес, но нито съм карал, нито имам познати с такъв. В интернет мненията са противоречиви за първата генерация А-класа като основните 2 притеснителни неща са, че е супер нестабилна над 120 км и че като здравина е далече от марката MB (чести и сериозни проблеми с ходавата част и двигателя).

Ще бъда много благодарен за мнението на всички собственици на A-класа (ако има такива изобщо) за всички положителни и отрицателни страни на автомобила. Благодаря предварително.



Тема Re: Какво ви е мнението за A140/A160нови [re: A-CLASS]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано03.06.05 13:40



Нестабилни бяха първите. После им промениха окачването, гумите, сложиха им серийно ESP и вече нямат такива проблеми.
А за здравината, ами за 2004 год. е на първо място с най-малко дефекти в класата си, според статистиката на ADAC. Доста по-добре от Тойота Корола примерно. Но бих ти препоръчал да е поне 2001, по-добре 2002.

Само Дизел


Тема Re: Какво ви е мнението за A140/A160нови [re: A-CLASS]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано03.06.05 16:10



Много впечатления от модела нямам , само знам , че на мен ми е тясна и ниска и определено е повече за дамски автомобил, но за човек около 1,7м става

АЗ НЕ СЪМ ДЕБЕЛ - ПРОСТО СЪМ НИСЪК !
Guns don't kill people, people do !


Тема Re: Какво ви е мнението за A140/A160нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Mercedes driver® (Хубав човек)
Публикувано03.06.05 16:36



Доколкото си спомням, проблема със склонност към претъркулване спрямо предното външно за завоя колело, предизвикано от висок център на тежестта , е било решено по един страшно неконвенционален начин
- била е намалена дебелината на стъклата - на всичките, което е довело до снижаване на ЦТ с няколко сантиметра.
Много хитро

Ride to live-live to Ride
MB E250 TD OM605


Тема Re: Какво ви е мнението за A140/A160нови [re: Mercedes driver®]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано03.06.05 16:47



a аз пък чух, че на първите модели просто са им "закачили" по една тежест отдолу и ... станали подобрена версия с по-нисък център на тежестта

АЗ НЕ СЪМ ДЕБЕЛ - ПРОСТО СЪМ НИСЪК !
Guns don't kill people, people do !


Тема Re: Какво ви е мнението за A140/A160нови [re: A-CLASS]  
Автор JarJar_ (ЧовекОтТълпата)
Публикувано05.06.05 00:28



Карал съм и двете модификации, но и двете коли са произведени 2002г(не мога да ти кажа за 5-6 годишни такива).
Относно нестабилността- имаш чувството че е нестабилна и то това чувство го имам дори и под 70 км като си в серия от завои, обаче в интерес на истината колата е супер стабилна, с 160км/ч. сам си правил резки движения с волана в ляво и дясно и колата се даржи перфектно!!!
Относно избора дали А140 или А160, с три ръце за А160. Разходът на гориво е по малък от на А140. и колата има доста по добър демараж!!!
Иначе с А 140 съм правил май към 190км/ч. макар по книжка май да и даваха към 170км/ч. С А160 съм правил към 200, а по книжка май беше към 190!
Разход> смесен(като доста по голямата част е иъвънГрадско), при вкл. Клима, А 140- 8л.-8,5л. , а А 160 7л. - 8л. Като трябва да кажа, че извънГрадското е по магистрала основно, прилично големи разстояния(говоря за Германия) и скорост от 140км/ч нагоре, иначе съм чувал че при скорости 90км/ч - 120км/ч. са доста икономични.
Карал съм колите да кажем по 10 000 та и отгоре всяка и никакви тех. проблеми не съм имал!!!
Иначе моите впечатления за Големина(вътре в купето) не съвпадат с колегата по горе! Според мен има достатъчно място за всякакав калибар хора и изобщо не е тип кола за жена, според мен е по скоро тип кола за Градско каране!!!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.