Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:00 05.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: pishetet kolko vi harchi kolataнови [re: Heпoзнaт]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано03.05.05 13:06



Е, то само това да е, дето в България се разбира погрешно...

Какво караш в момента? Сигурно е новичко? Ако е Мерцедес, как се представя?

Само Дизел


Тема Re: pishetet kolko vi harchi kolataнови [re: Caмo Дизeл]  
АвторHeпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано03.05.05 13:29



Ами сега се харчат повече зафирите, защото са първо евтини, второ и подръжката им е евтина, нищо, че по често се чупят. Иначе най - високото, което съм карал е "е" класа, на 1024 километра беше, но те са доста скъпи за под наем, пък и вече частници по- рядко си купуват такива, защото една смяна спирачки им е седмичния оборот. Иначе тука доста маняшки таксита има (ауди S4, E Klasse AMG и т.н) но те са само частни коли, не се дават такива под наем. Миналия месец на Сеат Алтея бях и съм много приятно впечатлен.



Тема Re: pishetet kolko vi harchi kolataнови [re: Caмo Дизeл]  
АвторHeпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано03.05.05 13:43



Забравих само да спомена, че 2 момчета си купиха миналата година е класа, мисля 220 цди, и си скъсаха нервите от проблеми. Не знам дали ще повярваш, но на 40000км им смениха мотора, и само след седмица един микробус им раздели колата на 2 части (Totalschaden) та те нямат много добри спомени от е -класата.Първо Steuergerät-а им смениха, пак правеше проблеми и накрая целия мотор. Сега се сещам и за друго интересно нещо - не можеха сами да си сменят накладките, защото имало някаква система. Трябвало първо да си закачиш колата на някакъв уред, и челюстите автоматично от самосебе си се разтварят (това май беха тези проблемните спирачки, които нямат механична бръзка между педала и апарата БАС май се казваха) иначе ако вземеш ти да напъваш да разтвориш челюстите, те автоматично рязко се стягат и може да ти премажат ръцете.

Но това са само отделни случаи де, 95% са доволни от бенцовете, оплакват се само от скъпите сервизни интервали...



Тема Re: pishetet kolko vi harchi kolataнови [re: Heпoзнaт]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано03.05.05 14:23



Ааа, ще си натискам аз парцалите на 124-ката

А те тая смяна на мотора малко, като смяна на маслото я имат тука...Малко да им се опъне нещо и айде нов мотор. Ама важното е да върви бизнеса...

Само Дизел


Тема Re: pishetet kolko vi harchi kolataнови [re: Caмo Дизeл]  
Авторнeпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано03.05.05 14:51



Абе друго си е лукса, като потънеш в тези кожени кресла......
Пък и след няколко часа работа умора не се усеща, само дупето малко е натъртено



Тема Re: pishetet kolko vi harchi kolataнови [re: Heпoзнaт]  
Автор Mimo-2OOE (Мерцедес-фен)
Публикувано03.05.05 21:51



ti mi upravi nastroenieto be! Evala:)

Продължавай да вървиш...


Тема Re: pishetet kolko vi harchi kolataнови [re: Mimo-2OOE]  
АвторHeпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано03.05.05 22:15



Нещо не те разбирам... Как така ти оправих настроението?



Тема Re: pishetet kolko vi harchi kolataнови [re: Heпoзнaт]  
Автор Mimo-2OOE (Мерцедес-фен)
Публикувано03.05.05 22:32



"Там, където ще ти се намачка предницата на корсата при градски удар, на мерцедеса трябва да слезеш само да си изтъркаш с плюнка боята по бронята, оставена от другата кола"
Eto taka

V smisal che minalata sedmica podprqh edno Clio na zaden hod v centara ama baq qchko mu uvisna bronqta i sled kato se pribrah razbira se (poneze si bih edna 1-va i gaz kolko moze) mi nqmashe absolutno nishto

Продължавай да вървиш...


Тема Re: RAZHODнови [re: KPAHK]  
Автор Mercedes driver® (Хубав човек)
Публикувано04.05.05 12:23



Ами таблицата е верна - с двигател ОМ605 2500 20вентила, автоматик, най-ниския разход, който съм постигал , е 7.3/100 @ 120 км/ч, а иначе е 8~8.5, независимо от това , дали е градско или смесено - по - скоро от това, дали загрявам през зимата или не. А иначе , предишната ми кола беше ПАсат 1.9TDI B5, там съм достигал разход до 4.75 /100 @ 120, но това беше, като запалих в Пловдив , обиколих половин Гърция и на връщане реших да заредя - май във Велинград, шото не му вярвах на нафтомера.Нисък разход, но пък и толкова вървеше ( в смисъл , че не вървеше)

Ride to live-live to Ride
MB E250 TD OM605


Тема Re: pishetet kolko vi harchi kolataнови [re: terminatora]  
Авторferrero (Нерегистриран)
Публикувано15.05.05 18:57



Здравей, карам 124-250Д и сам много доволен от нея.
Относно харченето на дизел :)
Ще ти дам един реален отговор.
Аз сам от Бургас и често ходя до София с колата.
Зареждам на OMW в Бургас пълен резервоар(60л) и
отивам до София и се връщам със същия резервоар, като
имаш предвит че имам около 60км. каране в София и така
стават 860км. с 60л. нафта. :)
Иначе като си карам в Бургас среден разход ми дава около 7.5-8л.
Ако имаш още въпроси пиши.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.