Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:12 28.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Нивоматнови  
Автор eagletoti (непознат )
Публикувано25.04.05 10:04



Предполагам,че моя МВ190Е има нивомат.Съдя по това,че имам един съд за хидравлична течност,от който излизат две тръбички и отиват назад до нещо като разпределител,намиращ се от външната страна на пода под мястото на пътника до шофьора.От там тръгва една тръба и отива в помпа задвижвана от разпределителния вал.И още една тръба тръгва от там и влиза в диференциала-като застанеш зад колата,от ляво.
Озадачих се.Ако това наистина е нивомат,защо ще отива в диференциала,а не в амортисьорите.Между другото в тях не влизат никакви тръби.
Ако някой знае нещо по въпроса нека да сподели.Да не би това да е някаква друга система.Благодаря



Тема Батко, аз не съм запознат...нови [re: eagletoti]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано25.04.05 10:06



...но за пръв път чувам 190-ка с нивомат...та те май С-класите нямат




Тема Re: Батко, аз не съм запознат...нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор eagletoti (непознат )
Публикувано25.04.05 10:11



Не знам и аз,ама тая система дето я описах я има.Имам една книга за бенца дето е описана по същия начин,ама тръбите влизат в някакви сфери и от там в амортисьорите,а аз тия сфери ги нямам и никакви тръби не влизат в моите амортисьори.



Тема infoнови [re: eagletoti]  
Автор KPAHK (MegaBenz FAN)
Публикувано25.04.05 10:36



znachi kato nachalo da kaja:
vsichko koeto shte napisha e na baza cheteno tuk

az lichno na moita niamam nito nivomat nito ASD

pri Nivomata markuchite naistina otivat v sferi i posle neshto svurzano s amortesiorite

pri tebe mislia che imash ASD(ili niakavo LSD, pisheshe niakude za 190-ki) koeto e blokaj na diferenciala nai obshto kazano

a inache i v edna moia kniga imache shemi na 190 s nivomat ili pone niakakva hidravlika po zadnoto okachvane

dano da sam ti bil polezen



Тема Re: infoнови [re: KPAHK]  
Автор eagletoti (непознат)
Публикувано25.04.05 10:45



ASD имам,ама ако тая система е за него,значи диференциала се управлява по хидравличен път,ама дали е така не знам.Ако някой знае да каже.



Тема Re: Нивоматнови [re: eagletoti]  
Автор Mercedes driver® (Хубав човек)
Публикувано25.04.05 10:45



Това, което те притеснява е липсата на нивомат.А това , което трябва да те радва , е наличието на ASD - самоблокиращ диференциал. На него му трябва тази хидравлика.
А доколкото знам, 190 -то няма нивомат въобще

Ride to live-live to Ride
MB E250 TD OM605


Тема Re: Нивоматнови [re: Mercedes driver®]  
Автор eagletoti (непознат)
Публикувано25.04.05 10:51



Благодаря за инфото.А случайно да знаеш какъв е принципа на работа на тая хидравлична система?



Тема Re: Нивоматнови [re: eagletoti]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано25.04.05 11:32



Доколкото знам - използва датчика на АБС и ако открие разлика > определен праг и скорост < опредена скорост (25км/ч) - пуска налягане към диффа и го зацепва.

LSD-то на 190 16V е съвсем друго - там е изцяло на триене - има едни пластинки и пружинки и няма електроника.



Тема Re: infoнови [re: eagletoti]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано25.04.05 11:52



По всичко личи, че имаш ASD.
За да е пълна системата, трябва да имаш и електронният блок за контрол. Погледни зад акумулатора, трябва да има една черна кутийка на букса, на която да пише ASD.

Само Дизел


Тема Re: Нивоматнови [re: Mercedes driver®]  
АвторПeшo (Нерегистриран)
Публикувано25.04.05 14:58



Имаааа....




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.