Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:36 17.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема 190: Лайстните - как решавате проблема?нови  
Автор19O-тият eлeмeнт (Нерегистриран)
Публикувано18.04.05 17:46



Здравейте колеги,

Наскоро се сдобих и аз с една 190-ка, '91. Естествено възникна първият въпрос - какво да правя с лайстните, че да не ги крадат (и ако ги откраднат, застрахователите да дадат пари:). Та в общи линии досега това, което знам е, че единият вариант е с някакво лепило да се залепят (май силикон някакъв), а другият - с болтове. Вторият вариант е по-грозен, но бил по-сигурен.
Какво бихте казали вие? Какъв е "опитът ви с лайстните"? Кой вариант според вас е по-добър - лепилото или болтовете?
Знаете ли къде в София мога да отида да ми ги надупчат или да ги залепят (и където си разбират от работата и са дупчили/лепили и ще стане сравнително бързо)?

Много благодарности предварително!!



Тема Re: 190: Лайстните - как решавате проблема?нови [re: 19O-тият eлeмeнт]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано18.04.05 20:14



И аз чакам отговор на тоя въпрос!!!
Мойте ги откраднаха, купих други - втора ръка, разноцветни и се чудя къде да отида да ги оправят, за сега нямам време да се занимавам да си ги слагам аз, иначе имам идея, освен на ония малките на задния калник, до вратата...

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: 190: Лайстните - как решавате проблема?нови [re: 19O-тият eлeмeнт]  
Авторkaparo (Нерегистриран)
Публикувано25.04.05 14:24



kolega :)

pisah ti na maila ... shte go checknesh li plz ? :)))



Тема Re: 190: Лайстните - как решавате проблема?нови [re: Ascona83]  
Автор19O-тият eлeмeнт (Нерегистриран)
Публикувано25.04.05 15:46



Много кофти, че са ти ги откраднали:(

А за новите каква идея , казваш, имаш за хващане (като изключим малките на задните калници)?



Тема Re: 190: Лайстните - как решавате проблема?нови [re: kaparo]  
Автор19O-тият eлeмeнт (Нерегистриран)
Публикувано25.04.05 15:52



Видях, че си ми писал на мейла, но всъщност си дал обещание да ми дадеш някакъв телефон и аз го чакам, но не го получавам, а всеки път, като паркирам някъде, гледам лайстните като за последно...:)



Тема Re: 190: Лайстните - как решавате проблема? [re: 19O-тият eлeмeнт]  
Авторst16me (Нерегистриран)
Публикувано25.04.05 22:35



Здравейте. Аз също изгърмях на времето и писъх по въпроса. Ето моя опит. Купих си лайсни за 30 лв. бр. и 10 лв. за боя. След това ми ги залепи един майстор със силикон и за сега удържаха един набез на еба-----ците.За съжаление пострада боята от търкането на ножа. Щипките съща са скъпи имайте под внимание.



Тема Re: 190: Лайстните - как решавате проблема?нови [re: st16me]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано26.04.05 08:09



Вижте колеги, със силикон става най-лесно и качествено - веднъж залепени нямат отлепяне, само трошене, лошото на тоя метод е обаче че ебалниците няма как да азберат че лайсните са залепени и като затеглят и заръчкат ще ги счупят, тогава именно идва проблема пак в нашия двор: как точно да отлепим лайсната и да я подменим?
Метода с болтовете не е кой знае колко красив но пък плаши гаргите, аз мисля че ако се изпълни добре и с мерак тоя метод нещата няма да са никак грозни...
Ще замоля тоя колега дето е писал на мейла за някакъв телефон да не го предава потайно а да го драсне тук за да можем и останалите да се възползваме от услугите на майстора.

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: 190: Лайстните - как решавате проблема?нови [re: Ascona83]  
АвторMANlAK MB (Нерегистриран)
Публикувано26.04.05 12:01



za sajalenie si mnoooogo prav za silikona-nestava....po tozi na4in problema stava po-goliam za samiat sopstvenik na voziloto..kakto si go opisal po-gore...
moga da predloja drug na4in..mai ve4e sam pisal po vaprosa....vzima6 kolarskite boltove..reje6 im 6apkite i gi lepi6 esteti4no..bez da dup4i6 bez da stiaga6 bez da izkriviava6 liniata..ei taka samo butaforno...poviarvai mi ne gi i poglejdat...ako 6apkite na kolarskite boltove ti se struvat dosta grubi napravi sa6toto s nitove..prosto gi izpilva6 i im lepi6 6apkite



Тема Re: 190: Лайстните - как решавате проблема?нови [re: MANlAK MB]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано26.04.05 20:40



Относно изкривяването на лайсните, аз си мисля че ако се разпробият на места където си има щипки няма да го има тоя грозен момент, е верно че ще се съпят няколк щипки ама все пак няма да има вдлъбнатини!
Относно фалшивите болтове или нитове съм съгласен че е лесен и удобен начин, ама като препатил не ми се рискува честно казано :(

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: 190: Лайстните - как решавате проблема?нови [re: Ascona83]  
Авторcт16мe (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 00:46



Правите сте че със силикона не се вижда но и аз това целя. А като я строшат нали застрахователя плаща и с една лайсна плащаш цялата страна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.