Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:11 26.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема crash sensor  
Авторvur (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 19:02



Кво прави тоя краш сензор на 190, при положение, че няма ербег



Тема Re: crash sensorнови [re: vur]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано21.04.05 19:44



Може да е имал ама ако е удрян после да са сложили волан без AirBag виж дали имаш кутийка която управлява въздушните възглавници би трябвало да се намира пред скоростния лост под панела на който са копчетата за отваряне на стъклата и настройката на огледалото...




Тема Re: crash sensorнови [re: 5OOsel]  
Авторvur (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 19:48



Няма такава кутия. Интересно е че съм виждал и на още 2 190-та, ама и те бяха без airbag:(



Тема Re: crash sensorнови [re: vur]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано21.04.05 19:51



Странно е но може и така да ги правят аз на едната ми пура която е произведена без AirBag имам на коланите пиропатрони свързани с букси това би трябвало да го има само ако има AirBag SRS но няма :)




Тема Re: crash sensorнови [re: vur]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано22.04.05 07:53



Краш сензора прави следното при 190(и мойто има въпреки че няма еърбег):
1. Стяга пиропневматичните колани(аз имам)
2. Вдига ел.стъклата
3. Отключва колата
4. Ако има ел.шибедах го затваря
5. Ако имаш ел.седалки ги слага в определено положение
6. Други които незнам

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Да бе да, сериозно?нови [re: Ascona83]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано22.04.05 08:23



Че тва си е чист PreSafe бе, кво ми я хвалят тогава новата S-класа



Тема Re: Да бе да, сериозно?нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано22.04.05 11:22



Ами хората са решили че след 90 година АБС трябва да е стандартно вграждан в колите, докато през 2005 все още има коли за които това се води екстра. Новата S класа цялата система се вгражда стандартно, докато при 190 все още ел седалките са били опционални, както и задни ел стъкла и ел шибедах и прочие...

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Да бе да, сериозно?нови [re: Ascona83]  
АвторHeпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано22.04.05 11:37



Опционални за Германия и Австрия, но за Италия и Испания...



Тема Re: Да бе да, сериозно?нови [re: Heпoзнaт]  
Авторvur (Нерегистриран)
Публикувано22.04.05 12:40



Благодарско!
Надявам се да не ми се случва да сработи:)



Тема Re: crash sensorнови [re: Ascona83]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано22.04.05 15:38



Извинявам се, ама хич не съм сигурен, че в 190-ката, крешсензора може да прави нещата от 2. до 6.

Аз знам, че креш-сензора единствено може да активира пиропатроните на коланите и еърбега, ако го има.

Само Дизел


Тема Re: crash sensorнови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано22.04.05 20:21



Колега това съм го чел по разни книги, дали става в реалност не мога да знам, демек още не ми се случвало, за да мога да ти кажа. Според мен няма смисъл да не е подключен към останалите системи!!! За отключването съм сигурен щото знам че един от начините да отключиш 190 без да трошиш джама е да му набиеш як шут в бронята и то си се отключва само, за S-класите знам че ги отварят с димка(през пртовопожарния датчик), нали говорим не за най-новите коли, ами ония дето са си тука популярни из българия(не им знам номерата на купетата). Аз лично някой ден ако остана без работа бих си направил експеримент да изключа пиро-патроните и да видя какво точно ще стане ако симулирам катастрофа, щото датчика е под пепелника и достъпа е лесен.
Нека ако има някой пробвал да разкаже какво точно се случва

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Бате, къде го този сензор бе?нови [re: Ascona83]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано23.04.05 09:06



В смисъл тя моята няма, все пак е от старите, плюс тва е дизеларката, но искам да видя, защото 124-ката, с която се обърнахме преди 5 години...нищо не стана, в смисъл тя беше фул екстри, би трябвало и тва да е имала, обаче...



Тема Re: Бате, къде го този сензор бе?нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано23.04.05 10:19



Незнам от коя година се монтират, моята има и е 91 година началото произведена уж. На баща ми 2.5 дизела немаше, за 124 ако има еърбег не може да нема краш сензор, тая с която сте се обръщали имаше ли?

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Да, еърбег...нови [re: Ascona83]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано23.04.05 10:30



...имаше, ако не се лъжа, даже 2 броя...но за тва не съм сигурен...имаше, но нали ти казвам, нямаше вдигане на стъкла, такива работи...



Тема Re: Да, еърбег...нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано23.04.05 11:07



А еърбега отвори ли се?

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Ами не, защото то не беше челен...нови [re: Ascona83]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано23.04.05 11:10



...удара, а въртенета и скокове настрани, като по филмите...



Тема Чудя се...нови [re: Vlado-BENZ]  
Авторvur (Нерегистриран)
Публикувано23.04.05 11:32



Дали да пробвам? Ама то 190-то е дизел '87 гол е като пушка нито ербеци нито ел пакети-нищо няма. Най много да отключи вратите. Не знам дали има и пиро патрони, ще проверя.
Виждал съм го тоя сензор и на 190 '86 с ел пакет обаче след удара стъклата си бяха свалени, люка отворен.....?



Тема Re: Ами не, защото то не беше челен...нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано23.04.05 12:25



Е в такъв случай не е задействал краш сензора, за това няма отваряне на еърбега и прочие.
Колеги аз пак казвам че съм го чел това, никога не съм виждал да става. Аз мисля че не е било трудно за ония години да се направи това, може пък като екстра да е било вграждано, знам ли го?!?!? На новите със сигурност го има щото го четох в един сайт и имаше и описание със схеми какво точно се случва. Сайта го намерих в този форум, някакъв американски за S - класа.
Освен всичко останало ми се върти из главата че ако не са сложени коланите то еърбега не се задействал, което ми се струваше глупаво, но пък снощи по дискавъри гледах един филм за безопастността и точно даваха как в стария еспас на рено ако не са сложени коланите еърбега нанася много сериозни удари на човека и дори го убива(в случая манекен с датчици), така че може и да има резон в това дето съм чел.
Най-добре Даноко и Златадама да кажат ако знаят нещо по-въпроса...

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!

Редактирано от Ascona83 на 23.04.05 12:31.



Тема Тук е мястото на поговоркатанови [re: Ascona83]  
Автор Mercedes driver® (Хубав човек)
Публикувано23.04.05 12:44



НЕ питай старило, питай патило!

Ride to live-live to Ride
MB E250 TD OM605


Тема Re: crash sensorнови [re: Ascona83]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано23.04.05 14:28



Не ти препоръчвам да си играеш да симулираш катастрофа защото ако веднъж тоя блок който е под пепелника се задейства после трябва да го сменяш с нов (някъде към 600лв) това го казвам от опит защото на майками Е класата (W210 E320)като я бяха удари се бяха отворили 2те въздушни възглавници (тия на вратите не се отвориха) и бяха се стегнали и двата предни колана и после трябваше да се купува нов електронен блок (тоя под пепелника) защото стария не може да се занули или препрограмира. И освен това за да се програмира новия блок първо трябва да се сложат нови колани, въздушни възглавници, броня и после се ходи в БалканСтар за да програмират новия блок. Също имам една катастрофирала пура 560 на която са и се отворили и двете въздушни възглавници + патроните на коланите и на нея блока за контрол също трябва да се смени с нов обаче там цените нямат нищо общо с тия на Е класата за пурата само шофьорския Airbag e 1200лв...




Тема Братле...нови [re: 5OOsel]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано23.04.05 14:47



...че се сетих, да ви питам, какво представляват тези патрони на коланите? И има ли ги всяка кола?



Тема Re: Братле...нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано23.04.05 14:57



Жалко че нямам снимка да ти покажа но може лесно да се провери защото машинката за навивене на колана се намира под декоративния капак на страничната колона и като махнеш тоя капак ще видиш ролката където се навиват коланите и ако има една червена букса с жица включена в машинката значи имаш също така на ролката отгоре ако има едно алуминиево в формата на пура това е самия патрон. Иначе ги няма всяка кола едната ми пура тая старата от 1983 няма такива неща на коланите.




Тема Ама чекай...нови [re: 5OOsel]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано23.04.05 15:12



...нещо не се връзва, аз на моята съм ги виждал тези ролки, и имах такива работи, на 90 % съм сигурен...обаче нямам еър бег?



Тема Re: Ама чекай...нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано23.04.05 15:44



Ами провери по втория начин виж под пепелника дали имаш блок за управление на възглавниците и коланите защото иначе е нелогично също като при мен аз имам такива неща на коланите но нямам такъв блок.




Тема Хи хи, и тва съм разбъзикал :)нови [re: 5OOsel]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано23.04.05 16:34



Нямам, вече знам...абе ква логика да има в 190Д



Тема Ходих и поснимах малко...нови [re: vur]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано23.04.05 16:56



Тъй като съм си дал цифровия апарат снимах с телефона и затова е некачествено.

Ето малко разясняващи снимки какво е пиропатрона на коланите:
Това стърчащото...


Ето тук се включва кабела...




А това са две снимки на блока който управлява въздушните възглавници и коланите (Цялата система SRS - то си пише на него SRS и е на Bosch)






Тема Ясно...нови [re: 5OOsel]  
Авторvur (Нерегистриран)
Публикувано23.04.05 19:39



Значи няма да си играя с тая хава.
Благодаря на всички за постовете, а пък тва ще се опитам да го забравя /приемам го за дадено/



Тема Re: Ясно...нови [re: vur]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано23.04.05 20:21



Аз още малко порових днес по пурата ми и видях нещо още по странно че имам такъв блок същия като тоя за управление на въздушните възглавници обаче на него не пише SRS или AirBag ами той е производство на BECKER и пише "BECKER RS CRASH SENSOR" и има номер на мерцедес 0038200710 същото RS го пише и на коланите на пластмасата им с големи букви. Значи извода е че мерцедес имат три разновидности: Коли които нямат никакви елекронни системи за безопасност (при удар коланите просто задържат шофьора), второто е само на коланите да има такава система за пристягане при удар и вероятно се казва RS и третата система е SRS AirBag, която има и въздушни възглавници и система с пиропатрон на коланите.




Тема Re: Ама чекай...нови [re: 5OOsel]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано23.04.05 20:24



Колега аз нямам еърбег, но със сигурност имам пиро колани, разглабял съм два пъти и ги знам тия пъщини, краш сензора си ми е под(всъщност зад пепелника) и на него си пише с големи букви CRASHSENSOR BOSCH, черна кутийка приблизително колкото цигарена.
На различните модели крашсензорите са на различни места, нпреимер на едно волво имаше сензори на едни механизми на бронята, вътре при мотора...

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!

Редактирано от Ascona83 на 23.04.05 20:25.



Тема Тва ли било?нови [re: 5OOsel]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано24.04.05 09:39



Аз се чудех за кво са му на 190Д спортни колани RS...(като при Ауди RS4 например) Защото и на моята пише така на коланите, иначе за такива сензори не съм се ровичкал



Тема Re: crash sensorнови [re: 5OOsel]  
АвторMANlAK MB (Нерегистриран)
Публикувано24.04.05 14:29



..imam takav AIR BAG za volana na purata ti...ako ti triabva 6te se razberem na savsem drugi pari ....primerno na 1/4 ot cenata...ako te interesuva drasni edin e-mail......yamaha@dir.bg



Тема Re: Ясно...нови [re: 5OOsel]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано25.04.05 12:25



Не, по прости са нещата.
RS означава Restrain System, т.е. Задържаща система. Тази система е задължителна за съвременните автомобили и включва всъщност само предпазните колани.
SRS, означава Suplemental (допълнителна) Restrаin System и това включва всичките останали предпазващи системи - еърбегове, самозатягащи колани, чупещи се волани и тнт.
На всички нормални предпазни колани обикновено пише RS, а на самозатягащите се, може да пише SRS.

Само Дизел


Тема Re: da ama...нови [re: Caмo Дизeл]  
АвторMANlAK MB (Нерегистриран)
Публикувано25.04.05 20:24



...na moiata pi6e RS i sa s piropatroni..a kolata e 86 godina



Тема Re: da ama...нови [re: MANlAK MB]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано26.04.05 10:31



Ами нормално е да пише RS. Всъщност, сега като се замисля, не знам дали съм виждал колани, на които да пише SRS. Пиропатроните обаче са част от SRS системата, даже и да не го пише.

Само Дизел

Редактирано от Caмo Дизeл на 26.04.05 10:32.



Тема Re: da ama...нови [re: Caмo Дизeл]  
Авторvur (Нерегистриран)
Публикувано30.04.05 21:15



Искам да благодаря на всички за помощта /на истина помогнахте/ Разбрах за какво е тоя сензор, вчера се порових и открих....пиропатрони, което ме изненада много приятно, мислех че е доста старичък за такива работи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.