Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:33 29.05.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема SL 500/SL 600нови  
АвторVladi (Нерегистриран)
Публикувано07.04.05 19:49



Здравейте!

Напоследък сериозно се замислям за покупка на SL 500 или SL 600. Попроучих как стоят нещата и ще се спра на модели 1996 година или следващи. Работата е там, че на SL 500 едва през 1996 почват да слагат 5-степенна автоматична кутия (стандартно), ESP и активно окачване като опция. При моделите SL 600 тези неща през 1996 стават стандартно оборудване. А според мен ESP и активно окачване за такъв мощен автомобил много помагат, дори при нормално шофиране. С удоволствие бих взел SL 600 заради по-голямата мощност (както казват, ако ще е гарга - да е рошава!) и единственото нещо, което ЗАСЕГА би ме накарало да избера SL 500 пред него би била разликата в цените на застраховките им. Или ако се окаже, че 12-цилиндровият двигател има недостатъци в сравнение с осмака. Намерил съм два SL 500 от 1996 с ESP и активно окачване (дори единият е с панорамен hardtop), но все пак си ме тегли към рошавата гарга. Та в тази връзка - ще съм МНОГО благодарен за всякакво инфо на тема SL 500 vs. SL 600. Какво да имам предвид при единия, какво - при другия, какво да очаквам като дефекти и т.н.

Още веднъж, благодаря предварително!

Влади



Тема Re: SL 500/SL 600нови [re: Vladi]  
Автор KPAHK (MegaBenz FAN)
Публикувано08.04.05 15:01



batka ti si nameril kvo da ni pitash :-)
nadali niakoi ot nas se e kachval v takiva mashini ta kamo li da e pritejaval che da moje da ti dade obektivno mnenie

iskreno se nadiavam niakoi da moje vse pak da ti pomogne



Тема Re: SL 500/SL 600нови [re: KPAHK]  
АвторVladi (Нерегистриран)
Публикувано08.04.05 16:59



Е, все пак се надявам, че не е необходимо да си притежавал нещо, за да си запознат с нещата. Дано някой има мнение по въпроса.



Тема Аз не съм карал...нови [re: Vladi]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано08.04.05 18:36



...качвал съм се, но като по-малък, още нямах книжка в един 500, тогава беше яко нов...но мен ако питаш, вземи 12-ака, все пак братле това е топ-модела, един от най-скъпите модели на Мерцедес въобще...но това е мое мнение, аз както казва КРАНК едва ли ще доживея мига, в който да имам такава машина, но пък бих се радвал ако ти се сдобиеш с нещо подобно...



Тема Re: SL 500/SL 600нови [re: Vladi]  
АвторДaнko (Нерегистриран)
Публикувано08.04.05 22:52



По добре е 600. Тъй като той има еволюция и разработка. От него се монтират експериментираните на 500.
500 се произвежда само с мотор 119.970 и 119.980 и то само за USA. Това не е никак добре тъй като може да се усложнят нещата с евентуална подръжка. Плюс това аз съм се возил на такъв и мотора не е /мое мнение/ добре уравновесен.
600 е значително по добрия вариант. Не зара ди гаргата. Той се произвежда с четири мотора 120.980; 120.981 и 120.982; 120.983. При първата двойка мотори типа на запалителната система е от ново първо поколение. Примерно датчика е на шайбата на коляновия вал и допустимите хлабини в ангренажа влияят на момента на запалване. При втората двойка датчика е на разпределителния вал и това игнорира грешката от допустимите хлабини във ангренажа. Също така запалителната система е осъвременена и по важното е че повишаването на напрежението до няколко хиляди волта е за всяка запалителна свещ от самостоятелна бобина. По важното е че при втората двойка мотори задължително е монтирана петстепенната електронна антоматична кутия.
Внимавай че американците карат 140-ка 600SEL от 1992 и модела е "N" и е възможно да е рециклирана във франция или испания и толкоз, но на евротабелата пише "N".
Другите неща по окачване и допълнителни системи са присъщи за почти всички 140-ки.



Тема Re: SL 500/SL 600нови [re: Дaнko]  
Автор zlatadama (W215-M137)
Публикувано09.04.05 00:54



Колега Данко,чети по-внимателно и във форума и в ЕПЦто и във ВИСа и даже Аутобилд ако искаш,според мен става въпрос за 129 а не за 140,никога 140 не се е произвеждала с мотори САМО за Щатите,това че има такива не значи че няма други,че частите принципно са им различни също съм съгласен,но не се изхвърляй,защото съм сигурен че не знаеш въобще какво е Добре Балансиран мотор и какво не е и от какво идват тези наименования.Според мен 119(500)много по-добър от 120(600) в много отношения,освен че по-евтино се подържа и има много по-вече части за него отколко за 120,този двигател е по-следния 8мак на 90градуса и е предшественик на М112 който е на 60градуса ,ако можеш(Данко)обясни на човека защо е така и какви са разликите(ще видиш във Виса и готово),но седни в къщи и да видим до каде са ти познанията за двигатели и купета и датчици на валове и защо е така най-вече,защо на 112 има 2 свещи с 1 бубина и как тези свещи подават искра през едиколкоси секунди до едиколкоси оборота и защо това се променя после и Т.Н. Но да се върнеме на Шедьовъра които Влади иска да закупи
ако найстина става въпрос за Роуъдстар (129-500 или 129-600) колата е убииствена в пълния смисъл на думата.Има си кусури но повече са и +совете.Два датчика на задни мост L и R който служат за изхвърляне на ролбара над главите на пасажерите при преобръщане често дефектират,тампоните на мотора не издържат,относно активното окачване-то е добро,но имали повреда в него се започва ходене по мъките,амортисьорче-хилка и кусур,сензор-сабя та сабя,а отгоре на всичко и ги няма никъде и чуваш само едно-главозамайващи цифри и поръчка от 3 до 10 дена.Общо взето ти вероятно си надвил масрафа щом си се навил да купуваш това "бижу" на Мерцедес и аз бих ти препоръчал SL500(нищо че не е Много Рошав).
А лично аз бих го карал с кеф та ако ще и да е правен за Албания !!!




ЖИВОТА Е САМО ЕДНА РАЗХОДКА ОКОЛО ГРОБА


Тема Re: SL 500/SL 600нови [re: zlatadama]  
АвторДaнko (Нерегистриран)
Публикувано09.04.05 07:48



Нека Влади да определи точно за каква кола става дума и да му кажем какво знаем.
С тебе може да поспорим достатъчно за истината и качествата за каквото си пожелаеш и когато си пожелаеш



Тема Re: SL 500/SL 600нови [re: Дaнko]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано09.04.05 14:49



Аз пък искам като спорите да съм около вас, бирата от мен

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: SL 500/SL 600нови [re: Дaнko]  
АвторVladi (Нерегистриран)
Публикувано11.04.05 10:08



Благодаря, Данко! Наистина става дума за SL 500/SL 600, които идват само с едно купе за 1996-а: тип 129. В това отношение zlatadama е прав. Наистина, ако датчикът за ГМТ е на коляновия вал, това е архаизъм. Но имай предвид, че и двата двигателя са с променлив тайминг, така че мисля, че въпросът с датчика е решен добре. Разбира се, че 12-такът е по-скъп за поддръжка, но очевидно няма "специфични" дефекти в сравнение с осмака. Доколкото успях да намеря инфо, той си е същият като осмака, само дето броят на цилиндрите е умножен по 1.5 :)



Тема Re: SL 500/SL 600 [re: zlatadama]  
АвторVladi (Нерегистриран)
Публикувано11.04.05 10:21



Е това се вика професионално мнение! Благодаря! За протокола - живея в Швейцария, колата ще бъде купена оттук (тоест - за никакви рециклажи не става въпрос). Е, няма Swisspack или Swissline (както VW и някои други, което означава СПЕЦИАЛЕН контрол на качеството като за износ в Швейцария), но не мисля, че MB имат нужда от такъв пакет :) Снабдяването с части е перфектно, всичко е на склад, а по мои наблюдения цените са СЪЩИТЕ като в България. Имам RENAULT Safrane 3.0 V6 и единственото, което в България е по-евтино, е цената на труда. Ама то и качеството му е такова :( Друго - тук има кой да поправи колата КАЧЕСТВЕНО ако, не дай Боже, нещо се повреди. Така че по отношение на поддръжката не се притеснявам. Пътищата са хубави и дори най-капризното окачване не е подложено на тормоз. Е, все пак понеже няма автомобил, който да е застрахован от повреди, ясно е, че човек трябва да задели в кесията и за ремонти. Абе нещо почвам да се навивам повече за осмак. Като гледам, има с 2 км/ч по-висока скорост от 12-ка, на ускорение също са еднакви.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.