Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:32 18.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема SL 500/SL 600  
АвторVladi (Нерегистриран)
Публикувано07.04.05 19:49



Здравейте!

Напоследък сериозно се замислям за покупка на SL 500 или SL 600. Попроучих как стоят нещата и ще се спра на модели 1996 година или следващи. Работата е там, че на SL 500 едва през 1996 почват да слагат 5-степенна автоматична кутия (стандартно), ESP и активно окачване като опция. При моделите SL 600 тези неща през 1996 стават стандартно оборудване. А според мен ESP и активно окачване за такъв мощен автомобил много помагат, дори при нормално шофиране. С удоволствие бих взел SL 600 заради по-голямата мощност (както казват, ако ще е гарга - да е рошава!) и единственото нещо, което ЗАСЕГА би ме накарало да избера SL 500 пред него би била разликата в цените на застраховките им. Или ако се окаже, че 12-цилиндровият двигател има недостатъци в сравнение с осмака. Намерил съм два SL 500 от 1996 с ESP и активно окачване (дори единият е с панорамен hardtop), но все пак си ме тегли към рошавата гарга. Та в тази връзка - ще съм МНОГО благодарен за всякакво инфо на тема SL 500 vs. SL 600. Какво да имам предвид при единия, какво - при другия, какво да очаквам като дефекти и т.н.

Още веднъж, благодаря предварително!

Влади



Тема Re: SL 500/SL 600нови [re: Vladi]  
Автор KPAHK (MegaBenz FAN)
Публикувано08.04.05 15:01



batka ti si nameril kvo da ni pitash :-)
nadali niakoi ot nas se e kachval v takiva mashini ta kamo li da e pritejaval che da moje da ti dade obektivno mnenie

iskreno se nadiavam niakoi da moje vse pak da ti pomogne



Тема Re: SL 500/SL 600нови [re: KPAHK]  
АвторVladi (Нерегистриран)
Публикувано08.04.05 16:59



Е, все пак се надявам, че не е необходимо да си притежавал нещо, за да си запознат с нещата. Дано някой има мнение по въпроса.



Тема Аз не съм карал...нови [re: Vladi]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано08.04.05 18:36



...качвал съм се, но като по-малък, още нямах книжка в един 500, тогава беше яко нов...но мен ако питаш, вземи 12-ака, все пак братле това е топ-модела, един от най-скъпите модели на Мерцедес въобще...но това е мое мнение, аз както казва КРАНК едва ли ще доживея мига, в който да имам такава машина, но пък бих се радвал ако ти се сдобиеш с нещо подобно...



Тема Re: SL 500/SL 600нови [re: Vladi]  
АвторДaнko (Нерегистриран)
Публикувано08.04.05 22:52



По добре е 600. Тъй като той има еволюция и разработка. От него се монтират експериментираните на 500.
500 се произвежда само с мотор 119.970 и 119.980 и то само за USA. Това не е никак добре тъй като може да се усложнят нещата с евентуална подръжка. Плюс това аз съм се возил на такъв и мотора не е /мое мнение/ добре уравновесен.
600 е значително по добрия вариант. Не зара ди гаргата. Той се произвежда с четири мотора 120.980; 120.981 и 120.982; 120.983. При първата двойка мотори типа на запалителната система е от ново първо поколение. Примерно датчика е на шайбата на коляновия вал и допустимите хлабини в ангренажа влияят на момента на запалване. При втората двойка датчика е на разпределителния вал и това игнорира грешката от допустимите хлабини във ангренажа. Също така запалителната система е осъвременена и по важното е че повишаването на напрежението до няколко хиляди волта е за всяка запалителна свещ от самостоятелна бобина. По важното е че при втората двойка мотори задължително е монтирана петстепенната електронна антоматична кутия.
Внимавай че американците карат 140-ка 600SEL от 1992 и модела е "N" и е възможно да е рециклирана във франция или испания и толкоз, но на евротабелата пише "N".
Другите неща по окачване и допълнителни системи са присъщи за почти всички 140-ки.



Тема Re: SL 500/SL 600нови [re: Дaнko]  
Автор zlatadama (W215-M137)
Публикувано09.04.05 00:54



Колега Данко,чети по-внимателно и във форума и в ЕПЦто и във ВИСа и даже Аутобилд ако искаш,според мен става въпрос за 129 а не за 140,никога 140 не се е произвеждала с мотори САМО за Щатите,това че има такива не значи че няма други,че частите принципно са им различни също съм съгласен,но не се изхвърляй,защото съм сигурен че не знаеш въобще какво е Добре Балансиран мотор и какво не е и от какво идват тези наименования.Според мен 119(500)много по-добър от 120(600) в много отношения,освен че по-евтино се подържа и има много по-вече части за него отколко за 120,този двигател е по-следния 8мак на 90градуса и е предшественик на М112 който е на 60градуса ,ако можеш(Данко)обясни на човека защо е така и какви са разликите(ще видиш във Виса и готово),но седни в къщи и да видим до каде са ти познанията за двигатели и купета и датчици на валове и защо е така най-вече,защо на 112 има 2 свещи с 1 бубина и как тези свещи подават искра през едиколкоси секунди до едиколкоси оборота и защо това се променя после и Т.Н. Но да се върнеме на Шедьовъра които Влади иска да закупи
ако найстина става въпрос за Роуъдстар (129-500 или 129-600) колата е убииствена в пълния смисъл на думата.Има си кусури но повече са и +совете.Два датчика на задни мост L и R който служат за изхвърляне на ролбара над главите на пасажерите при преобръщане често дефектират,тампоните на мотора не издържат,относно активното окачване-то е добро,но имали повреда в него се започва ходене по мъките,амортисьорче-хилка и кусур,сензор-сабя та сабя,а отгоре на всичко и ги няма никъде и чуваш само едно-главозамайващи цифри и поръчка от 3 до 10 дена.Общо взето ти вероятно си надвил масрафа щом си се навил да купуваш това "бижу" на Мерцедес и аз бих ти препоръчал SL500(нищо че не е Много Рошав).
А лично аз бих го карал с кеф та ако ще и да е правен за Албания !!!




ЖИВОТА Е САМО ЕДНА РАЗХОДКА ОКОЛО ГРОБА


Тема Re: SL 500/SL 600нови [re: zlatadama]  
АвторДaнko (Нерегистриран)
Публикувано09.04.05 07:48



Нека Влади да определи точно за каква кола става дума и да му кажем какво знаем.
С тебе може да поспорим достатъчно за истината и качествата за каквото си пожелаеш и когато си пожелаеш



Тема Re: SL 500/SL 600нови [re: Дaнko]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано09.04.05 14:49



Аз пък искам като спорите да съм около вас, бирата от мен

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: SL 500/SL 600нови [re: Дaнko]  
АвторVladi (Нерегистриран)
Публикувано11.04.05 10:08



Благодаря, Данко! Наистина става дума за SL 500/SL 600, които идват само с едно купе за 1996-а: тип 129. В това отношение zlatadama е прав. Наистина, ако датчикът за ГМТ е на коляновия вал, това е архаизъм. Но имай предвид, че и двата двигателя са с променлив тайминг, така че мисля, че въпросът с датчика е решен добре. Разбира се, че 12-такът е по-скъп за поддръжка, но очевидно няма "специфични" дефекти в сравнение с осмака. Доколкото успях да намеря инфо, той си е същият като осмака, само дето броят на цилиндрите е умножен по 1.5 :)



Тема Re: SL 500/SL 600нови [re: zlatadama]  
АвторVladi (Нерегистриран)
Публикувано11.04.05 10:21



Е това се вика професионално мнение! Благодаря! За протокола - живея в Швейцария, колата ще бъде купена оттук (тоест - за никакви рециклажи не става въпрос). Е, няма Swisspack или Swissline (както VW и някои други, което означава СПЕЦИАЛЕН контрол на качеството като за износ в Швейцария), но не мисля, че MB имат нужда от такъв пакет :) Снабдяването с части е перфектно, всичко е на склад, а по мои наблюдения цените са СЪЩИТЕ като в България. Имам RENAULT Safrane 3.0 V6 и единственото, което в България е по-евтино, е цената на труда. Ама то и качеството му е такова :( Друго - тук има кой да поправи колата КАЧЕСТВЕНО ако, не дай Боже, нещо се повреди. Така че по отношение на поддръжката не се притеснявам. Пътищата са хубави и дори най-капризното окачване не е подложено на тормоз. Е, все пак понеже няма автомобил, който да е застрахован от повреди, ясно е, че човек трябва да задели в кесията и за ремонти. Абе нещо почвам да се навивам повече за осмак. Като гледам, има с 2 км/ч по-висока скорост от 12-ка, на ускорение също са еднакви.



Тема Ааа, тук може да поспорим...нови [re: Vladi]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано11.04.05 11:28



...ускорението братле на 600 си е на 600, нищо общо с на 500, ама нищо...12-ка дърпа като за световно, 500 и той е много мощен, но не толкова...



Тема Re: Ааа, тук може да поспорим...нови [re: Vlado-BENZ]  
АвторVladi (Нерегистриран)
Публикувано11.04.05 11:41



Ами аз тук го прочетох за ускорението:



Но като гледам колко много печатни грешки са допуснали... :) Нищо чудно и за ускорението да са се объркали.



Тема Re: SL 500/SL 600нови [re: Vladi]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано11.04.05 12:07



За пълност на анкетата, ето и моето мнение. А то е, че съм напълно съгласен с това, което казва zlatadama и аз също бих избрал SL 500. Просто този осмак е уникален.
И не е за пренебрегване моментът, че все пак наистина 8-цилиндъра са по-евтини за поддръжка, отколкото 12.

Само Дизел


Тема Re: Ааа, тук може да поспорим...нови [re: Vladi]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано11.04.05 12:48



Ами братле, аз в момента на спомени карам, но знам че разликата в ускоренията е около половин секунда...в смисъл 600 май беше за 6.2, а 500 за 6.7, 6.8...това по спомени, но съм на 98 % сигурен че е така...е, на теб пак ще ти се стори малко, но половин секунда си е бая време...докато той вдигне 100, ти ще си на 30 метра пред него



Тема Ах ти мръсникооооооооонови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано11.04.05 12:52



кого лъжеш ти...сякаш ти пък не знаеш кво е звука на 12-ака...абе как ще вземеш по-малкия бе, тва е точно все едно да вземеш моята 190-ка пред твоята 300ТД



Тема Re: Ах ти мръсникооооооооонови [re: Vlado-BENZ]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано11.04.05 14:16



Ами сега си говорим реално, не кой какво си мечтае, нали така.

Само Дизел


Тема Re: Ааа, тук може да поспорим...нови [re: Vlado-BENZ]  
АвторVladi (Нерегистриран)
Публикувано11.04.05 15:46



А, то ако е половин секунда, няма какво да говорим - това си е почти 10% по-бързо ускорение в полза на 600.



Тема Да бе пич...нови [re: Vladi]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано11.04.05 16:29



...аз тва ти казвам...абе не знам, знам само че 600 си е 600 и цената му като нов е с 100 бона повече от 500
Но както ДОКТОРА каза, по-практичния вариант е 500



Тема Re: SL 500/SL 600нови [re: Vladi]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано12.04.05 09:24



осмака си е осмак.. този двигател на мерцедес си го правят от ехе.. и до момента
мен ако ме питаш - провери само колко ще ти струват едни тампони на двигателя - на 8-ка и на 12-ка. И оттам си сметни другите ти части за поддръжката колко ще чинат.
Не вярвам д аусетиш някаква разлика (освен ако не си рали състезател) във вървежа на 8-ка и 12-ка. Аз поне като съм ги натискал и двата не съм усещал - освен разни писукания заради тормоза
Ако правиш анкета - аз съм за 8-ка



Тема Re: SL 500/SL 600нови [re: Чepнorлaв]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано12.04.05 09:41



И аз съм за 8-ка. 12-так е само за фукня (да кажеш на приятели че имаш 8 цилиндъра повече)



Тема Ееее, вие ме разбихте...нови [re: Bad_Dog]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано12.04.05 10:05



..не вярвах такова мнение да преобладава, ама явно аз нещо греша...



Тема Re: SL 500/SL 600нови [re: Чepнorлaв]  
АвторVladi (Нерегистриран)
Публикувано12.04.05 13:25



Ами специално тампоните са еднакви доколкото виждам и струват по 165 долара единия:


(за 600)

(за 500)

Ето един сайт за чаркове:



Така като гледам единствено частите по двигателя са различни. Иначе останалите системи са същите. Като цяло, разбира се, поддръжката на един 12-цилиндров двигател, естествено, е по-скъпа, в това няма спор.

В един форум, в който пуснах същата тема, един от участниците каза, че в "икономичен" режим 12-такът ползва само 8 цилиндъра. При настъпване обаче включва и останалите 4. Май MDS се казва тази система. Правят някаква дяволия с хидравличните повдигачи (спират им маслото) и клапаните остават затворени. В същото време не впръсква и гориво. И системата се задейства само при СЕРИОЗНО настъпване, почти до дупка.



Тема Re: SL 500/SL 600нови [re: Vladi]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано12.04.05 14:10



Влади, айде взимай 12-така и мирясвай
Ти и без това ще го караш малко, така че поддръжката не е толкова важна. Много по-важни в този случай са удовлетворението и КЕФА

Само Дизел


Тема Ami namirat se i tuka hora........нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор 4 Matic (Mercedes-Benz)
Публикувано12.04.05 14:45



.........koito da imat licno vpecetlenie ot V8 i V12

Ako ste kupuvas V12 parvo pregledai kolektornite trabi dali sa nared!!!! zastoto ako sa pocnali da izpuskat si sas 2500 euro nazad za remont!

na V8 mu otvori distributornite kapacki da gi vidis kak sa, okolo 150.000km izkarvat, ama posle sa za smjana i to komplekt sas kabelite! zasto e taka, ste ti objasnat v Mercedes kato otides. remonta e okolo 1000 euro.

Ako me pitas mene za W129 v12 e po-dobria variant zastoto kolata e mnogo tezka i sas V8 ne varvi taka kakto naprimer sastia motor vav 500E

Razhoda na gorivo sas 5stepenia avtomat e okolo 16-20ltr., V 8 harci sas 2litra po malko ama i varvi dosta po zle osobeno mezdu 150-250km/h

Razhodite po podrazkata na tezi koli sa ubiistveni ako go podarzas v Mercedes, ama kato si se nasocil kam tjah javno go znaes

Tova deto go vizdas na snimkata e V12 '96 godina iti garantiram, ce ako najams vtora kola i karas mnogo si go zakasal

Редактирано от 4 Matic на 12.04.05 14:58.



Тема Re: SL 500/SL 600нови [re: Caмo Дизeл]  
АвторVladi (Нерегистриран)
Публикувано12.04.05 18:01



Е, както се оказа, че няма разлика в цената на застраховката (в Швейцария застраховките взимат само обема на двигателя предвид и над 3000 куб. см. са еднакви), май наистина ще взема 12-така :)



Тема Re: Ami namirat se i tuka hora........нови [re: 4 Matic]  
АвторVladi (Нерегистриран)
Публикувано12.04.05 18:03



Благодаря за ценното инфо! Навивам се вече на 12-така :) Виж какво съм отговорил на Само Дизел.



Тема Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaнови [re: Vladi]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано12.04.05 18:08



Ще се сетиш тииииииииииии!
И друг път да ме слушате, ей!
Аз за мене си акъл може и да нямам, ама съм добър в даването на такъв



Тема Re: Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaнови [re: Vlado-BENZ]  
АвторVladi (Нерегистриран)
Публикувано12.04.05 18:16



Адаш, ами то като не чух някой (даже още по-малко: някоИ) да рече/рекат "Абе дванайсетакът дава такива и такива дефекти (които ги няма при осмака), уникален е и частите за осмака не стават за него, харчи два пъти повече, шумен е, износва се по-бързо" и прочее и след като застраховките са ми еднакви - щоп па да не си зема на сметанката черешката? Аз едва ли ще навъртам повече от 7-8,000 км на година с него - ами че то това трябва да се троши като ЛАДА, че да ми излезне солена поддръжката! Лично аз не вярвам, че СЛ е скъпа за поддръжка кола. И не вярвам, че при грамотна експлоатация специално ДВИГАТЕЛЯТ ще прави проблеми. Досега което чух като оплаквания бяха предимно седалките, някои проблеми с гюрука и ей такива дреболии. Те са си същите и при 500, и при 600. Ако нещо (не дай си Боже) думне по мотора, че да му трябва сериозен ремонт, тогава вече 12-такът е значително по-скъп. Ама... който го е страх от мечки... нали! Или пък като дойде светлият момент да му се прави основен ремонт. Е, да му мислят праправнуците ми! :)



Тема Re: Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaнови [re: Vladi]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано12.04.05 18:24



Така си е ако си поддържаш колата няма да имаш никакви проблеми, като му слагаш на двигателя хубаво масло, да следиш винаги нивото на антифриза, маслото, автоматика и другите неща. Кола може да се скапе общо взето не от каране (особено такъв двигател) а от мърлява поддръжка тъй чи не му мисли повече.



Тема Развитие по тематанови [re: Vladi]  
АвторVladi (Нерегистриран)
Публикувано15.04.05 19:20



Колеги (надявам се в скоро време), реших каква да е пущината. Има един хамерикански форум за SL, та там един участник се чудеше защо не можел да припилва гуми с SL 500. Тя работата е ясно ЗАЩО, ама един зевзек му беше отговорил "Ами не ти достигат 4 цилиндъра" :) Някои твърдят, че нямало разлика в ускорението защото 600 е по-мощен, но по-тежък. По- тежък е със 140 кила, ама е по-мощен със 74 коня! Така че отношението мощност/маса при него е по-добро. Особено, по думи на хора, които имат/са имали и двата, при ускорения в диапазона 150-200. Въртящият момент е с цели 200 Nm по-голям!!! А това никак не е малко! Така че - SL 600. Днес ходих да гледам единствения в цяла Швейцария, който ми хваща окото. Някои ТТ-данни:

Син металик
Интериор - бежов, с кафява арматура (не вярвах, че синйо-бежаво-кафяво може да стои добре, ама стои, мамка му и прасе!)
Производство: 02/1996
Километраж: 90,500
Пълна сервизна история
ESP, активно окачване
Ксенонови фарове
CD changer+касетофон, с дистанционно
Дървен волан

Състояние: направи ми впечатление, че в книжката липсва една смяна на маслото - 24,000 км има навъртяни без смяна на масло. Всички други пъти е сменяно на 7-8,000 км. Слаган е някакъв Castrol. Дисковете са износени равномерно, без драскотини, износването е около 0.9 мм, което за такава тежка кола, при това автоматик, според мен е нормално за тези километри. Двигателят е по-тих он на моето ренде, няма притракване на повдигачи, няма балончета в климатика, антифризът му е чист, без отлагания по капачката, не пръска и не "издишва" през отвора на щеката, Капачката за наливане на масло няма отлагания, няма следи от каквото и да било пипане по мотора (прегледах много внимателно оксидацията по всички болтове - няма следи от отвиване), целият моторен оцек като че ли сега е излезнал от завода, което важи за цялата кола изобщо. Гумите са читави (тоест - MICHELIN Pilot, не погледнах размера, но си е с оригиналните джанти), имат още много ресурс и са износени съвсем равномерно. Дясната предна джанта има следи от стъргане по бордюр, но не и от удар (което ме навежда на мисълта, че дори не са въртяни гумите още), повече от ОЧЕВАДНО колата е държана в гараж, самият продавач я е изложил в закрит салон (мале ако видите какъв CL 500 от 2001 има там за почти същите пари... ;))))... Ех, колата СВЕТИ!!! Влюбих се! Прегледах й дъното за удари, следи от изправяне и т.н. - няма. Е, малко е остъргал предпазната кора под моторния оцек колкото да й свали боята на един участък с размерите на хамсия, ама то не се вижда отвън и с малко антикорозионен препарат ще стане муци! Та какво друго да гледам... не знам! Кат индианец - пишеща машина :) Кат ми се озъби оня ми ти дванайсетак - загубих ума и дума! Ако се сетите още какво да гледам - казвайте! А ако всичко с кредитирането мине добре... ами след месец-два (най-много) ще е мой! :)



Тема Re: Развитие по тематанови [re: Vladi]  
Автор JarJar_ (ЧовекОтТълпата)
Публикувано15.04.05 20:08



Ama vij na tova mai mu stigat 8 cilindara ta da varti gumi:))))

.
Btw naistina za parvi pat vijdam takova 4udo!



Тема Re: Развитие по тематанови [re: JarJar_]  
АвторVladi (Нерегистриран)
Публикувано15.04.05 20:19



Е, то за въртене на гуми и 2 цилиндъра стигат ;)



Тема Re: Развитие по тематанови [re: Vladi]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано17.04.05 18:47



Браво Влади, добре се движиш
Влади, този SL от първия собственик ли се продава? Ако е така, добре, но виж да не са се сменили няколко набързо, което вероятно говори за скрити проблеми.
Огледа е важен, но за Мерцедесите тест-драйва също е много важен. Можеш ли да го вземеш за по-сериозно тестване? Да минеш по някой калдаръм, да видиш дали не хлопа или скърца нещо. Недопустимо е за такъв автомобил. Внимавай за автоматика, дали сменя всички скорости и да не изфорсира между смените. Да не вие диференциала, да не лупа откъм кардана и такива работи. Вероятността за такива проблеми е много малка, но все пак си отваряй очите.
Прати и някоя снимка да оплакнем окото де

Само Дизел


Тема Re: Развитие по тематанови [re: Caмo Дизeл]  
АвторVladi (Нерегистриран)
Публикувано17.04.05 19:49



А, непременно ще го тествам, как иначе! От първи собственик е, да. По принцип ако отидеш на

ще видиш, че SL 500 се продават МНОГО, но SL 600 има малко - общо са към 30-ина машини за цяла Швейцария!!! Така че пазарът за тези коли е доста по-стеснен. И който си го има, си го пази. Аз се учудих колко грижливо се е отнасял собственикът с колата. Ами то с такава кола е ясно! Лошото е, че го държат в закрит салон и за да се изкара на свобода трябва да се разместват ВСИЧКИ останали коли. Утре имам разговор в банката и ако ми дадат карт бланш, отивам на тест (защото ще се знае, че работата е сериозна). Звукът на двигателя ми хареса, но колата далеч не е само двигател, а според мен скоростната кутия и окачването са по-скъпи за ремонт от двигателя :) Специално за окачването съветват да се мине на най-меката програма, да се покара малко и след това да се мине на най-твърдата. Ако при това се усетят шумове, тресене и т.н. - работата не е читава.
Решил съм като я взема да издиря първия собственик и да го питам имал ли е проблеми. Той няма какво да губи и не виждам защо да не ми каже. Собственикът на гаража също едва ли би имал нещо против да ми даде координатите му. И, разбира се, по време на гаранцията - ЯКО юркане! :)



Тема Браво..нови [re: Vladi]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано18.04.05 18:19



нещата отиват надобре
кажи все пак какво излиза това нещо като пара?
и снимки.... много много снимки..



Тема А тук има едно още по-добро...нови [re: JarJar_]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано18.04.05 18:24





можеш направо да откачиш



Тема Още развитие :)нови [re: Чepнorлaв]  
АвторVladi (Нерегистриран)
Публикувано19.04.05 11:52



Значи, вчера ходих пак в гаража. Имам ОК за кредита, само че няма да ми финансират ЦЯЛАТА цена (тук това е масова практика, между другото). Трябва 10%от нея (33,500 швейцарски франка, което прави към 42,000 лева) да се даде на собственика при покупката. Останалите 90% му ги превежда банката-кредитор. А аз преди малко повече от 2 седмици се полакомих и си вложих практически всички пари в срочен депозит без право на теглене :( Но и на това му намерих леснината - уредих със собственика да пази колата, а аз към края на Май или през Юни ще съм готов с парите. Така че - колата е с две колелета моя вече :)
Освен това й направих и тест-драйв вчера. Трепереха ми коленцата от възбуда като слезнах от нея :) Ей, като влезнеш в тая кола чувството е ВЕЛИКО. А като я подкараш - вече е неописуемо!!!!!

Снимки не направих защото ми умряха батериите на камерата :( Но ще направя, бъди сигурен! :) Няма да оставя нещата така!

Инак целият масраф излиза 42,000 лева + 3,500 лева лихва = грубо 45,000 лева.



Тема Re: А тук има едно още по-добро...нови [re: Чepнorлaв]  
АвторVladi (Нерегистриран)
Публикувано19.04.05 11:53



Хаха! Ами види се, че някой вече е откачил (като мене с SL-а), та обявата е изтрита :) На новия собственик - ЧЕСТИТО! За какво ставаше въпрос?



Тема Re: Още развитие :)нови [re: Vladi]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано19.04.05 12:36



>Трепереха ми коленцата от възбуда като слезнах от нея :) Ей, като влезнеш в тая кола чувството е ВЕЛИКО. А като я подкараш - вече е неописуемо!!!!!


Влади, така говориш само защото не си се качвал в японска бегачка от 86-та година, да видиш 1.6 power какво е

Само Дизел


Тема Re: Още развитие :)нови [re: Caмo Дизeл]  
АвторVladi (Нерегистриран)
Публикувано19.04.05 13:04



Ааааааа, моля, моля! Качвал съм се! И като слезнах пак ми трепереха коленцата :) И как няма да ти треперят, братко - мозъкът ти - кат тъпан на циганска сватба (от шум и вибрации), карантията ти - на шкембе чорба, гърбът и гъзът - кат на костенурка (от ергономичните седалки)... Абе чудиш се как си оживял! Онзи ден се возих на един колега с чисто новия Авенсис. Е, не вярвах, че може да има бензинов НЕспортен автомобил, конструиран през 21-ви век, на който да му се усещат вибрациите през седалката на празен ход, ама тоя Авенсис ме убеди, че може! Честно, възхищавам им се на японките заради надеждността, ама пък по-безлични коли от тях просто НЯМА! Един познат тук ме съветваше да си взема не SL, а.... MAZDA MX-някакъв си (6 ли, 8 ли беше - не помня). Хаха!



Тема Re: Още развитие :)нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано20.04.05 14:36



Нещо базик усещам

Бива ли така, Докторе? Да сравняваш ябълки с ягоди... И двете са убави, ама са различни

Редактирано от Bad_Dog на 20.04.05 14:42.



Тема Re: Още развитие :)нови [re: Bad_Dog]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано20.04.05 14:51



Бъзик е разбира се, но не с теб
Ами стана една патаклама с jamie в един друг форум, та аз и Влади си отнесохме накрая по една солидна порция попържни от твоя приятел

Само Дизел


Тема Ха Ханови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано20.04.05 15:01



Е, Jamie си го знаем...аз и аз преди година имах проблеми с него, и сега гледам пак се опитва нещо...ама аз съм кротичък, нали така ти бях обещал, докторе



Тема Re: Още развитие :)нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано20.04.05 15:06



Ти пък сега, Докторе...

Знаем го Джамейко, че се пали доста, но като опре да се свърши работа е много точен и винаги готов да помогне.

А иначе обещавам като си дойдеш, ако имаш желание да те повозя в друсаща (КОНИ-СПОРТ), ревяща (имам само резонатори) 20 годишна каручка



Тема Re: Още развитие :)нови [re: Bad_Dog]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано20.04.05 15:21



Хехе, с удоволствие

Само Дизел


Тема Re: Още развитие :)нови [re: Caмo Дизeл]  
АвторBad_Dog (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 10:00



Даже и на автомивка ще я мина преди това




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.